Pillars of Eternity

Producenci Projectu nie zasypiają gruszek w popiele, lecz regularnie, co dwa tygodnie, dzielą się z fanami kolejnymi informacjami na temat postępów prac nad grą. Tym razem w związku z szeregiem nowych informacji, postanowili uaktualnić zawartość działu FAQ.

project eternity

Nowy materiał to zarazem podsumowanie naszej dotychczasowej wiedzy o grze, dlatego też postanowiliśmy przetłumaczyć go na potrzeby naszych czytelników. Ze względu na rozmiar tekstu, podzieliliśmy go na dwie części.

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu "Ostatniego Smokobójcy"

Dodał: , · Komentarzy: 0
ostatni smokobójca, okładka

Z opóźnieniem, za który serdecznie przepraszamy, prezentujemy wyniki konkursu, w którym do wygrania było aż 6 egzemplarzy "Ostatniego Smokobójcy" Jaspera Fforde. Kto zostanie nimi obdarowany?

  • Katarzyna B. z Komornikowa
  • Barbara R. z Radziechowia
  • Marek S. z Gorzowa Wielkopolskiego
  • Krzysztof G. z Kobyłki
  • Patrycja J. z Warszawy
  • Przemysław W. z Wejherowa

A dla dociekliwych, jak zwykle, poprawne odpowiedzi:

  • Podaj pełną datę urodzenia Jaspera Fforde, autora "Ostatniego Smokobójcy". 11 stycznia 1961 rok
  • Kto wykonał ilustracje do "Ostatniego Smokobójcy"? Robert Sienicki
  • "Ostatni Smokobójca" należy do serii: b) Kroniki Jennifer Strange
Metro: Last Light

Informacja prasowa

Cenega, partner firmy Koch Media w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech z przyjemnością informuje, że druga część kultowej strzelanki w postapokaliptycznym klimacie – Metro: Last Light – trafi do sprzedaży w Polsce 17 maja, równo z premierą europejską. Gra zostanie wydana w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru na konsolach i PC.

metro: last night

Warto zaznaczyć, że w Polsce, na premierę, gra na wszystkie platformy sprzętowe będzie dostępna w Edycji Limitowanej (przy zachowaniu standardowej ceny gry) wzbogaconej o dodatki: śmiertelnie trudny tryb stalkera, a także stalkerskie wyposażenie – zmodyfikowany karabin szturmowy AKS-74U oraz sto sztuk śmiercionośnej, wojskowej amunicji, pełniącej też funkcję waluty w uniwersum gry. Warto zamówić pre-order gry i zarezerwować swój egzemplarzy, gdyż tylko premierowy nakład będzie dostępny w wydaniu z dodatkami.

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Kolejne wideo z tego cyklu, tym razem bohaterka kierowana rękami legendarnego Krzysia, postanowiła darować sobie jałową i beznadziejną walkę z wilczym stadem w pobliżu rozbitego sterowca. Inaczej mówiąc – Avellone w końcu nauczył się korzystać z opcji "szybkiej podróży" na mapie świata! Tym samym Veronica (jego postać) dotarła do miasta o malowniczej nazwie – Shrouded Hills. A jakich to bohaterskich czynów tam dokonała? O tym właśnie opowiada poniższe wideo, zapraszam do oglądania i komentowania.

BioShock Infinite

Nie będzie to żaden spoiler, bo scena, która była powodem reklamacji, wcale nie była kontrowersyjna. Nie mniej, zwrócono graczowi pieniądze. O co poszło?

bioshock infinite

Na samym początku gry, aby dostać się do podniebnego miasta Columbii, bohater musi przyjąć chrzest. Nie spodobało się to Breenowi Malmbergowi, głęboko wierzącemu chrześcijaninowi. Uznał tę scenę za akt bagatelizujący ważny sakrament dla jego religii, który nie może zaakceptować. Skończył więc grę prawie na starcie i napisał w tej sprawie list do Valve, które przyznało mu reklamację. Czy takie zachowanie jest stosowane? Pomijając wszelkie tematy dotyczące istnienia Boga lub nie, skoro wirtualny chrzest jest czymś złym, to czy równie dobrze można to samo powiedzieć o wirtualnym zabijaniu? Co o tym myślicie?

Far Cry 3: Blood Dragon

Na wstępie przyznam, że "Far Cry 3" nie trafił w me gusta. Nudna fabuła i nijaki bohater skutecznie odpędzały mnie od tej gry i do teraz nie potrafię zrozumieć, co widzą w nim tłumy ludzi. Ale na dziś starczy mojego narzekania, bo dodatek do hitu Ubisoftu zapowiada się świetnie. Bo jest całkiem inny od podstawki. I będzie działał bez niej.

Akcja pełnoprawnego dodatku do "Far Cry 3" o podtytule "Blood Dragon" rozgrywa się w 2007 roku i fakt, że mogłem o nim napisać na Game Exe, zawdzięczam temu, że 2007 rok znacznie różni się od tego rzeczywistego. Producenci postanowili przedstawić jego zupełnie inną wizję – propagowaną przez twórców filmów VHS z lat 80. A ich wizja była... kiczowata. Ale i cyberpunkowa! Obie cechy "Blood Dragon" będzie posiadał w ogromnych porcjach, a jako dowody mogą służyć wszystkie udostępnione filmiki. W tym powyższy pełniący rolę zwiastuna.

Planescape: Torment

Jeden z najważniejszych ludzi tworzących "Planescape: Torment", zaangażowany również w powstawanie "Neverwinter Nights" i "Fallout 2", bierze się za nowy projekt. Jest już pomysł – klasyczne do bólu cRPG w starym stylu, jest też koncepcja pracy – niewielka ekipa z wielkim zapałem, jest także i nazwa – Deathfire.

deathfire, guido henkel

Przyznam, że od razu nadstawiłem uszu (oczu) i zrobiłem dobrze, bo nie jest to news na jedno zdanie o tym, że coś może kiedyś będzie, lecz garść całkiem solidnych informacji o rozgrywce, mechanice, grafice oraz tworzeniu postaci, a to całkiem niemało.

The Evil Within

Niedawno pisaliśmy o zakończeniu przez Bethesdę produkcji DLC dla gry Skyrim. Ostatni rozdział tej śnieżnej epopei został ze strony producentów zamknięty. Zgodnie z obietnicą, późną nocą, dano nam ślad wskazujący na to czym ma być nowy produkt studia. Enigmatyczne "wideo" tak naprawdę nie wyjaśnia wiele, no może poza wykluczeniem produkcji nowego The Elder Scrolla. A więc, czy istnieje jakakolwiek szansa, że chodzi Bethsoftowi o następna część Fallouta?

bethesda, wird

Odpowiedź nie może być jednoznaczna, zakładam, że na pewno nie będzie to jakakolwiek produkcja fantasy. Mamy zatem kilka możliwości: nowa marka, kolejny Fallout, Dishonored 2 albo odgrzanie czegoś z dorobku id Software (którego Bethesda, a dokładniej ZeniMax, jest właścicielem).

Zarzewie buntu

Informacja prasowa

zarzewie buntu

Brandon Mull to czarodziej słów. W Pozaświatowcach wyczarował jedną z najbardziej oryginalnych powieści fantasy, jakie można było przeczytać w ciągu ostatnich lat – mieszanka przygody, humoru i magii, której nie sposób się oprzeć.

Jason Walker, który w niezwykły sposób przenosi się do tajemniczego świata Lyrian, kontynuuje podróż wraz z Rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do Lyrianu. Jason Walker musi znaleźć drogę powrotną do Lyrianu. Rachel została tam sama, a Jason zdobył cenną informację, którą musi przekazać porzuconym przyjaciołom z Lyrianu, jeśli mają mieć jakąkolwiek szansę przetrwania i pokonania złego cesarza Maldora. Jason, Rachel i ich grupa bohaterów-weteranów stawi czoło nowym wrogom i ogromnym trudnościom, próbując zapoczątkować rozpaczliwe powstanie.

Od redakcji Game Exe: zapraszamy czytelników do zapoznania się ze znajdującą się w naszych zasobach recenzją Zarzewia buntu, autorstwa krzyslewego.

Wczytywanie...