Książki fantastyczne

Atlas Chmur wybrany Ebookiem Roku 2012

Dodała: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

atlas chmur

W Gali Ebooka 2012 w konkursie na najlepszego ebooka minionego roku organizowanej przez Publio.pl głosami czytelników najlepszym ebookiem roku został "Atlas Chmur" Davida Mitchella wydany przez Wydawnictwo Mag. Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan.

Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.

Dead Island Riptide

Techland nareszcie udostępnił pierwszy gameplay z Dead Island: Riptide. Pierwsza część gry sprzedała się zaskakująco dobrze, przyszedł więc pociągnąć jej historię dalej w postaci spin-offa, który ma oferować jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Czy okaże się tak w rzeczywistości? Zobaczymy, ja jestem pełen nadziei, że to będzie kolejna bardzo dobra polska produkcja. Dotychczas jednak mogliśmy jedynie o niej czytać, dziś możemy ją podziwiać na pełnym akcji wideo, trwającym około dziewięciu minut!

Dragon Age: Inkwizycja

Jak podaje portal "Cd-Action" Neil Thomson z Bioware udzielił wywiadu "Official Xbox Magazine", w którym to rozpływa się w pochwałach, zachwytach nad "ślicznością" nowej gry z logo "DA" w tytule. Ponoć silnik poprzednich części, "Eclipse", już się tak postarzał, że nic sensownego na nim by nie powstało. A tu EA dostarczyło enginie "Frostbite 2" (na którym hulał "Battlefield 3") i panowie graficy z Bio mogą dać teraz "czadu".

dragon age 3
The Elder Scrolls Online

Rozpoczęły się oficjalne zapisy do beta-testów gry The Elder Scrolls Online. Zgłosić się do nich można tutaj. Wystarczy wypełnić ankietę, a im bardziej szczegółowo to zrobimy, tym większa szansa na to, że to właśnie my zostaniemy wybrani do wzięcia udziału w beta-testach. Pytania dotyczą między innymi znajomości poprzednich części "TES" oraz doświadczenia w grach MMO. Data, kiedy beta, wyczekiwanej przez wielu graczy, produkcji ruszy, nie jest jeszcze znana. Oczywiście czekamy na nią z niecierpliwością, a tymczasem warto zapoznać się z najnowszym zwiastunem "The Elder Scrolls Online".

Starcraft II: Heart of the Swarm

Praktycznie nie ma co gadac po próżnicy, treść jak w tytule – ujawniono naszym oczom filmowe wprowadzenie do gry "Serce Roju", czyli dla tych co nie wiedzą (a są tacy?), będącej dodatkiem do "Starcrafta 2". Oczywiście, jak na standardy Blizzardów przystało, intro jest wykonane świetnie, tak technicznie, jak i pod względem koncepcyjnym. Możecie na poniższym filmie przyjrzeć się miejskiej bitwie pomiędzy Terranami a Zergami, co rzecz jasna podgrzeje wasze nastroje oczekiwania przed premierą. A na nią przyjdzie jeszcze poczekać, tylko lub aż parę tygodni...

Pathfinder

PAP: Shattered Star: The Dead Heart of Xin

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Zebranie wszystkich siedmiu części artefaktu to powód do świętowania. Z tego powodu w Magnimar z wielką parą organizowane są przygotowania do festiwalu. W planach jest złożenie artefaktu w legendarny Sihedron. Jednak w trakcie odprawianego rytuału dochodzi do powrotu do życia thassilońskich władców – Sorshen, Zutha, Xanderghul, Krune, Karzoug, Belimarius i Alaznist. Do wali ze starożytnymi przeciwnikami poszukiwacze mogą wykorzystać moc odtworzonego amuletu, jednak czy legendarna moc artefaktu zadziała, tego nie można być pewnym.

"The Dead Heart of Xin" to ostatni scenariusz kampanii "Shattered Star" przeznaczony dla 15-poziomowych postaci. Poza samą przygodą, pakiet zwiera profile wszystkich siedmiu władców run, cztery nowe kreatury oraz nowe dawno zapomniane lokacje warte zwiedzenia.

Filmy fantastyczne

Dredd 3D – recenzja!

Dodała: , · Komentarzy: 8
dredd 3d, dredd, sędzia dredd

Aż chciałoby się rzec: YOU BETRAYED THE LAW! Większość starszych wyjadaczy fantastyki zapewne kojarzy kultowy film z Sylvestrem Stallonem krzyczącym o prawie. A właściwie o PRAWIE! I jak to bywa w teraźniejszej kinematografii – również ten klasyk doczekał się swoistego remake'u i odświeżenia dzięki najnowszym osiągnięciom technologii cyfrowej obróbki obrazu. Jednak czy to aby na pewno poprawia jakość filmów? Czy czyni z nich tylko efektowną papkę fabularną? To chyba pytania na cały felieton, a tymczasem chciałam was tylko zaprosić do zapoznania się z najnowszą recenzją filmu "Dredd 3D" naszego lokalnego filmofila – Hassan'a!

"Komu do głowy przyszło, żeby zrobić remake tego filmu, nie wiem. Podobnie jak w przypadku "Conana", "Pamięci Absolutnej" i nadchodzącego "Robocopa", byłem i jestem do tego typu przedsięwzięć nastawiony negatywnie – to jednak filmy, które odcisnęły piętno na mojej młodości i młodości mojego pokolenia; podobnie jak tona innych dzieł kina akcji lat 80. I 90 – i przez to, że oglądałem to z rozdziawioną japą jako dzieciak mam teraz straszny problem z tym, że ktoś waży się na tykanie tych małych, prywatnych świętości. Jednak wielcy przemysłu kinowego mojego zdania nie podzielają i postanowili zrobić sędziego Dredda po raz kolejny. Szybko więc zapowiedziano remake, nakręcono remake, a potem ja obejrzałem ten remake i recenzuję ten remake." ...czytaj dalej!

Faerun

Faerun – Dekrety i pogłoski!

Dodała: , · Komentarzy: 19
faerun, dekret

Obwieszczenia o podobnej treści zawisły na, dotychczas pustych, murach Wrót Baldura. Mówiono, że kimkolwiek byli sprawcy niedawnego kataklizmu, który wstrząsnął całym Faerunem, teraz szukali bezpiecznego schronienia w grodzie Baldurana. Co więcej, dodatkowo nagłośniona sprawa zniknięcia kanclerz Herilli, nazwanego przez władze ucieczką, tylko dolała oliwy do ognia. Skutkiem wynikłym z owej sytuacji było oddelegowanie w kierunku miasta oddziału wojska, którego misją miała być pomoc miejskiej straży w zaprowadzeniu porządku.

Krótko po tych wydarzeniach, na północy, z wielką pompą odbyła się ceremonia mianowania Pryndsa Tempestadosa Wielkim Kanclerzem Imperium Baldurańskiego. Korporacja TempChi została uznana za oficjalne ramię naukowe Imperium, a także powierzone im zostały tereny, należące do skompromitowanej Akademii Magii oraz trudne zadanie odbudowy szkoły w Ulcaster. Natychmiast otwarto zakrojoną na szeroką skalę rekrutację, zbierającą magów oraz odważnych i żądnych przygód, by pomagać Korporacji w rozwoju i- jak głosiły plakaty rekrutacyjne – “w budowaniu lepszego jutra”. Pierwszym zadaniem TempChi pozostało jednak rozwiązanie zagadki katastrofy. Wcześniej za pomocą ich dochodzenia uznano, że właśnie we Wrotach mogą znajdować się jakieś wskazówki, co z resztą podobno spowodowało wprowadzenie całej blokady – by w spokoju móc skanować miasto i szukać czegoś, czego jeszcze nikt nie potrafił precyzyjnie nazwać.

Pathfinder

PC: People of the North

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, okładka

Daleka północ to miejsce ośnieżonych szczytów i sosnowych gałęzi. To dom dla koczowniczych jeźdźców mamutów, smoczych galer krążących po arktycznych basenach czy potomków Baby Jagi. Zarówno poszukiwacze przygód, jak i rodzimi mieszkańcy północy, codziennie mierzą się z nieprzyjaznym klimatem, mając nadzieję na pozyskanie ukrytych bogactw i uniknięcie śnieżnego grobu.

"People of the North" to podręcznik opisujący różnorodne rasy lodowych wierchów – od sławetnych Ulfenów, poprzez tajemnicze elfy, a kończąc na barbarzyńskich Kellidach. Ponadto przybliża sylwetki trzech największych narodów północy – wikingów z Ziem Królów Linnormów, dzikich Krain Mamucich Panów oraz Irrisen, wiedźmowy azyl. Dodatkowo kilka wskazówek, by postać gracza wywodząca się z północnych ostępów stała się bardziej unikalna. Poza tym zbiór ekwipunku niezbędnego w mroźnym klimacie, a także charakterystyka północnych sztuk walki.

Wczytywanie...