Rafineria 2012

Informacja prasowa

rafineria, logo

Organizatorzy Rafinerii 2012 ogłosili pierwszy konkurs konwentowy – trzeba odpowiedzieć na trzy pytania związane z settingiem tegorocznej Gry Terenowej (zostanie on ogłoszony w przyszłym tygodniu). Do wygrania dodatek do Neuroshimy – Prawo i Sprawiedliwość oraz różne bonusy dla postaci na Terenówce. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

Miło nam też poinformować, że materiały związane z Rafinerią znalazły się w nowym numerze magazynu Wydawnictwa Portal – Gwiezdny Pirat. Od tej pory co miesiąc będą się tam ukazywać kolejne teksty związane z konwentem Rafineria 2012. Zapraszamy do czytania!

Mass Effect 3

"Mass Effect 3" – premierowy zwiastun

Dodał: , · Komentarzy: 7

VGA 10 było wydarzeniem, na którym oficjalnie zapowiedziano finałową część przygód komandora Sheparda. Fanom zaprezentowano wtedy pierwszy trailer, z którego wynikało jasno, że Żniwiarze zaczną swoją krwawą eksterminację. Od tego czasu studio BioWare publikowało kolejne informacje, które czasami potrafiły wywołać pewnego rodzaju obawę, że zakończenie trylogii nie będzie tym, czego się oczekuje.

mass effect 3, człowiek iluzja

Na kilka miesięcy przed premierą BioWare rozpoczęło swoją ofensywę medialną, która miała sprawić, że grę kupią nawet ci, którzy nie grali w poprzednie części. W związku z tym publikowano zwiastuny zwiastunów, wysyłano balony meteorologiczne z egzemplarzami gry na pokładzie lub oferowano drogi sprzęt komputerowy z logiem N7. Niektóre pomysły Kanadyjczyków potrafiły wywołać frustrację nawet u najwierniejszych fanów, ale, nie zapominajmy, że finalny produkt może sprawić, że o wszystkim się zapomni. Lub całkowicie odwrotnie.

Książki fantastyczne

"Nieśmiertelny" – dzisiaj premiera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

nieśmiertelny, okładka

Dzisiaj premiera "Nieśmiertelnego" autorstwa Catherynne M. Valente.

Kościej Nieśmiertelny odgrywa w rosyjskim folklorze tę samą rolę, co diabły i wiedźmy w zachodnioeuropejskiej kulturze: groźnej i złej postaci, negatywnego bohatera niezliczonych opowieści przekazywanych ustnie i pisemnie przez pokolenia. Ale jeszcze nigdy nie oglądaliśmy Kościeja oczami Catherynne Valente, która unowocześnia i przemienia dawną legendę, przenosząc akcję do współczesnych czasów i umieszczając ją na tle najistotniejszych wydarzeń w dwudziestowiecznej historii Rosji.

Mimo to, „Nieśmiertelny” nie jest nudną książką historyczną; płonie żywym ogniem, zapoznając nas z losami młodej Marii Moriewny, która ze sprytnego dziecka rewolucji zmienia się w piękną oblubienicę Kościeja, by w końcu doprowadzić go do zguby. Po drodze spotykamy stalinowskie domowe elfy, uczestniczymy w czarodziejskich wyprawach, poznajemy liczne tajemnice oraz kulisy biurokracji, pożądania i władzy. „Nieśmiertelny” to zderzenie historii magicznej z prawdziwą, rewolucji z mitologią i miłości ze śmiercią, które w oszałamiający sposób tchnie nowe życie w rosyjskie mity.

Mass Effect 3

…a pytam generalnie z prozaicznej przyczyny, bo z każdej strony otrzymuje sprzeczne sygnały, a mój tyci rozumek nie potrafi rozwikłać tej tajemniczej zagwozdki. Kiedy zagramy w „Mass Effect 3”?

Większość z Was w tym momencie zapewnie znamiennie prychnie i rzuci uszczypliwym tekstem w moją stronę. W końcu na każdym kroku trąbią, że finał przygód dziarskiego komandora zadebiutuje na półkach sklepowych już 8 marca – to elementarna informacja, która wryła się w umysł każdego miłośnika kosmicznego uniwersum BioWare. Takie są fakty i trudno mi się z nimi sprzeczać. Zatem premiera jest w Dzień Kobiet, wszystko jasne i klarowane. No niby tak, ale nie do końca, bo rodzimy dystrybutor mówi jedno, a centrala robi drugie.

mass effect 3

Otóż, moi mili, wygląda na to, że w „Mass Effect 3” zagramy dopiero 9 marca. Wszystko za sprawą fikuśnej blokady regionalnej, której koniec przypada właśnie na 1:01 tego dnia. Nie wcześniej, nie później. Lojalnie więc radzę zmienić swoje plany na „ósmego” i szorować po prezent dla swojej lubej, bo inaczej to Wasz tyłek, a nie przerażających Żniwiarzy, zostanie permanentnie skopany.

Niech ktoś teraz powie, że polski oddział Electronic Arts nie dba o płeć piękną.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Już po raz kolejny dla czytelników „Zwiadowców” przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są wakacyjne wyjazdy. Poprzednie odsłony, organizowane we współpracy Europejskiego Centrum Kształcenia, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Tym razem naszym partnerem jest znane i cenione, działające od dziesięcioleci, Biuro Podróży Almatur.

Wszystkich miłośników „Zwiadowców” w wieku od 12 do 17 lat zapraszamy do udziału. Zadanie jest, jak zawsze, kilkuczęściowe, ale o nagrody warto powalczyć. Zwycięzcy sami wybierają turnus, na który chcą wyjechać. Oferta dotyczy kolonii organizowanych w lipcu i sierpniu 2012 roku.

zwiadowcy, konkurs

W związku z licznymi pytaniami czytelników oraz planowanym wyjazdem na Targi Książki, konkurs potrwa do 30 marca.

Więcej szczegółów na stronie wydawnictwa Jaguar.

Gra o tron

Nie jest tajemnicą, że George R. R. Martin kompletnie nie zna się na grach komputerowych, a branża elektronicznej rozrywki stanowi dla niego taką niewiadomą jak dla nas umysł Littlefingera. Cóż, niejednokrotnie podkreślał on swoją niewiedzę w tej dziedzinie, a także generalnie nie ma obowiązku orientować się, kto rozdaje tutaj karty i jakie studio gwarantuje odpowiednią jakość adaptacyjną jego autorskim światom. Nie musi przecież wiedzieć wszystkiego i nie ulega wątpliwością, że mistrzowi jesteśmy w stanie wybaczyć wiele. Jednakowoż jakaś osoba z jego sztabu agentów powinna mieć pojęcie, co w trawie piszczy i szeptać mu do ucha dobre rady, jeżeli chodzi o udzielanie praw do marki, bo inaczej nieskazitelne uniwersa zaleje fala bylejakości oraz totalnej żenady.

gra o tron mmorpg

Niestety, wszystko wskazuje na to, że pierwsza fala tandety właśnie nadciąga, aby bezlitośnie zatopić marzenia miłośników Westeros o klimatycznych wirtualnych przygodach i mrocznych cyfrowych intrygach.

Mass Effect 3

Nikt nie przyjmował do wiadomości scenariusza, że w „Mass Effect 3” nie odwiedzimy Cytadeli. W końcu to centrum galaktycznej społeczności. Najprawdziwsze polityczne i kulturalne serce kosmosu, gdzie bije tętno wszystkich ras, które chcą coś znaczyć pośród gwiazd. Poza tym, każdy gracz wcielający się w skórę dziarskiego komandora, ustalił sobie za punkt honoru odwiedzenie wszechmocnej Rady i wykrzyczeniem jej w twarz słów – „…a nie mówiłem, ciołki. Ha ha!.

cytadela, mass effect 3

Kolejna część wycieczki po „Mass Effect 3”, przygotowanej przez redakcje serwisu IGN, daje nam pewien podgląd na zmiany, jakie zaszły na tej legendarnej stacji. Oprócz zupełnie nowych poziomów i kosmetycznych zmian w znanych nam lokacjach, przynosi ona kilka świeżych smaczków. Przykładowo, dowiadujemy się, że BioWare znów zżyna tak mocno z „Battlestar Galactica”, iż powoli przekracza to umowne bariery inspiracji lub widzimy, że towarzysze, których nie wybierzemy do swojej ekipy wypadowej wcale nie są przywiązani do „Normandii” i będą teraz szlajać się po zakamarkach Cytadeli.

The Banner Saga

The Banner Saga” coraz mocniej mnie intryguje i kto wie, czy to nie będzie taki specyficzny królik z kapelusza wyciągnięty przez branżowych magików. Pierwszy teaser wlewa do mojego serca miły nordycki optymizm i powoduje, że już zaczynam ostrzyć sobie zęby nam myśl o zatopieniu w tę grę swoich kłów. Czyżby uciekinierzy z BioWare, chcieli na nowo nawiązać do złotych lat swojego dawnego studia? Do czasów, gdy królowała ambicja, kreatywność i pasja tworzenia, a nie ilość cyferek na koncie duetu Muzyka-Zeschuk?

the banner saga

Wielu zapewne będzie kręcić nosem, że po twórcach maczających palce w „The Old Republic” spodziewali się czegoś większego, a nie tytułu przywodzącego na myśl prostą grę flashową, ale paradoksalnie to mnie urzekło. Całkowite oderwanie się od wysokiego budżetu, presji olbrzymiego zarobku, chorobliwej bylejakości, planowania tysięcy płytkich DLC, produkowania masy chińskiego badziewia luźno związanego z uniwersum, taśmowego wypuszczania kolejnych gier i tym podobnych korporacyjnych praktyk. Studio Stoic zdaje się stawiać na pewną niszowość, gdzie kluczem jest klimat miły dla zmysłów, frapująca fabuła oraz smakowity koncept – sprawienie przyjemności zapalonym graczom, a dopiero potem patrzenie na tabelę przychodów i rozchodów.

Risen 2: Mroczne wody

"Risen 2" – garść gameplayów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Luty i marzec są miesiącami, które zostały zdominowane przez materiały promocyjne z gry "Mass Effect 3". Regularnie otrzymujemy kolejne filmy będące niewielkim fragmentem rozgrywki lub zapowiedzią zapowiedzi produkcji Kanadyjczyków. Gdy jednak bardziej spojrzymy w stronę morza, to zobaczymy, że w stronę lądu płynie piracki statek studia Piranha Bytes, który do brzegu dobije już w kwietniu.

risen 2

Do kwietnia jednak jeszcze długa droga, więc zanim wcielimy się w skórę Bezimiennego, to będziemy mogli, podobnie jak w przypadku "Mass Effect 3", obejrzeć kilka gameplayów, które przedstawią nam takie aspekty gry jak interfejs lub walkę. Zapraszam wszystkich do rozszerzenia newsa, gdzie znajdziecie wszystkie materiały video.

Wczytywanie...