Książki fantastyczne
okładka, królestwo słońca, królestwo słońca księga 1 część 1

Koniec świata jest bliski! Apokalipsa sprowadzi na nas wszystkich zgubę, zniszczenie, a później nie będzie niczego. Nawet mięsnego jeża. I internetu. Niekoniecznie w tej kolejności. Gdzie wtedy będę wypisywał wszystkie moje trollowe bzdury z for? A może by tak... cofnąć się w czasie? Na przykład do realiów Majów, sklepać kilka mordek i przekonać ich do przeniesienia ostatecznej zagłady kilkadziesiąt lat wprzód. Brzmi sensownie? Hmm, chyba nie. Myślę, że zdecydowanie lepiej połączył to Brian D'Amato w swojej książce "Królestwo Słońca księga 1 część 1" (ale długi tytuł). A przynajmniej tak wynika z recenzji Ati. Chcecie poczytać?

Dobre powieści o podróżach w czasie już dawno zaczęłam traktować jak jednorożce czy prawdziwe dziewice – może kiedyś istniały, ale dzisiaj już zdecydowanie wyginęły. Niestety, zazwyczaj pisarze nie potrafią logicznie uargumentować teorii podróży w czasie, a już sam temat jest dość grząskim gruntem na powieść. Oddzielną sprawą pozostaje modny ostatnio temat końca świata, który w swojej najpopularniejszej formie miałby nastąpić 21 grudnia 2012, czyli 4 ahau 3 kankin lub 13.0.0.0.0. według rachuby Majów. Właśnie wokół tej przepowiedni oraz podróży w czasie obraca się najnowsza powieść Briana D'Amato.

Czytaj dalej...

Dziękujemy wydawnictwu Fabryka Słów za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu "Morska straż"

Dodał: , · Komentarzy: 0
morska straż, okładka

Konkurs o "Morskiej straży" zakończony. Z chęcią napisałbym parę mądrych słów na ten temat, ale uległem odmóżdżeniu piorąc kilku lepszych czy gorszych przeciwników w "Guilty Gear XX #Reload". Także wybaczcie, ale mogę tylko pogratulować zwycięzcom i wrócić oglądania pośladków Dizzy.

Odpowiedzi:

 • Adrian Tchaikovsky nie studiował filozofii,
 • Jego debiutem powieściowym była książka o tytule "Imperium Czerni i Złota",
 • Autorzy, którymi inspirował się Tchaikovsky, to m.in. Gene Wolfe, Mervyn Peake, China Miéville, Mary Gently, M. John Harrison, Peter Beagle i kilku innych.

Zwycięzcy:

 • Andrzej H. z Gdańska
 • Jerzy R. z Olkusza
 • Marianna K. z Wieliczki
 • Monika D. z Legionowa

Dziękujemy wydawnictwu Rebis za zasponsorowane nagrody.

Risen 2: Mroczne wody

Cenega, oficjalny partner firmy Deep Silver w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech zaprezentowała skład edycji standardowej gry Risen 2: Mroczne wody w wersji na komputery PC, która zawiera następujące elementy:

 • Etui zbiorcze.
 • Gra w podwójnej, polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru.
 • Ścieżka dźwiękowa z gry na płycie CD.
 • Mapa świata gry oraz plakat – format A1.
 • Drukowany, obszerny poradnik.
 • Drukowana instrukcja.
risen 2, risen, risen 2: mroczne wody, risen 2: dark waters, edycja standardowa

Na platformie MUVE Digital dostępna będzie także cyfrowa wersja gry, o której twórcy mówią, że będzie w rewelacyjnej, niskiej cenie. Składać się będzie z:

 • Gra w podwójnej, polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru.
 • Ścieżka dźwiękowa z gry w wersji cyfrowej.
 • Obszerny poradnik w wersji cyfrowej.
Mass Effect 3

Pomimo faktu, że od premiery "Mass Effect 3" minęły już tygodnie, to na forach internetowych nadal toczą się dyskusje na temat zakończenia gry, które nie przypadło do gustu ogromnej ilości graczy. Fani, którzy na początku nie żałowali negatywnych opinii kierowanych w kierunku siedziby BioWare, uznali jednak, że trochę przesadzili. Dlatego też zdecydowali się na wysłanie "prezentu" do twórców.

mass effect 3

31 marca do siedziby BioWare w Edmonton wysłane zostanie 400 babeczek, do których kupienia potrzebne było uzbieranie 1005 dolarów. Nie myślcie jednak, że jest to gest dobrej woli ze strony fanów, bo cała sytuacja zdaje się wyglądać całkowicie inaczej. Otóż słodkie prezenty będą w trzech różnych kolorach – czerwonym, niebieskim i zielonym. Widać pewne nawiązanie do zakończenia przygód komandora Sheparda, nie? Ale to nie koniec wiadomości, bo każda babeczka i tak będzie smakować tak samo.

Miejmy nadzieję, że pracownicy BioWare po skosztowaniu słodkich wypieków zrozumieją, że trzy różne zakończenia w "Mass Effect 3" tak naprawdę nie różnią się niczym między sobą i smakują dla nas, graczy, tak samo. Sam pomysł fanów trzeba nazwać oryginalnym oraz wyjątkowo trafnym, bo powinien trafić w sedno problemu.

Gra o tron

[GameExe View] Kolejna aktualizacja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak łatwo zauważyć, dzisiejszy news poświęcony aktualizacji kanału GameExe View nie jest pisany przez Tokara, a całkowicie inną osobę. Mam jednak nadzieję, że moja paplanina nie zniechęci Was do sprawdzenia dalszej części wiadomości, w której to ukryte jest sześć nowych filmików poświęconych "Grze o Tron".

Do premiery drugiego sezonu "Gry o Tron" pozostało niewiele dni. W związku z tym, dzięki pracy Lily, kami oraz Vitanee, możecie się dowiedzieć kilku informacji o takich postaciach jak Jon Snow, Joffrey Baratheon oraz Renly Baratheon. W najnowszej aktualizacji znalazł się również kolejny trailer oraz wrażenia aktorów z planu serialu.

Książki fantastyczne
okładka, pełnia księżyca

Od dziecka, gdy tylko zetknąłem się ze światami fantastycznymi oraz magią, chciałem być magiem czy czarodziejem. Nic też dziwnego, że grając w cokolwiek wybierałem tę klasę. Wskrzeszanie umarłych, latające fireballe, przyzywanie sukkubów czy dziewic... Ciężko powiedzieć, które z tych jest najtrudniejsze. W każdym bądź razie takie umiejętności to prestiż sam w sobie. Dziwi mnie więc niepomiernie, że Harry Dresden, bohater książki "Pełnia księżyca" Jima Butchera, nie ma wzięcia, mimo że jest jedynym profesjonalnym magiem w książce telefonicznej. Nie wiem, czy jest takim fajtłapą, że partoli każde zaklęcie, czy też może żąda zbyt wiele brzdęku za swoje usługi. Wie o tym natomiast Eni, która zrecenzowała dla was drugi tom przygód Harry'ego. Zapraszam do czytania!

Od zawsze uważałam, że mam własny rozum i potrafię wybrać to, co dobre, bez oglądania się na innych. Kiedy gdzieś widziałam, że jakaś książka jest polecana albo odradzana przez kogoś, nigdy nie brałam tego pod uwagę. Wychodziłam z założenia, że sama najlepiej ocenię, czy mi się coś podoba, czy nie. Do czego piję? Otóż, poza tytułem książki oraz imieniem i nazwiskiem autora, na okładce można zobaczyć "Numer 1 na liście bestsellerów New York Timesa". Nigdy mi to nie imponowało, nigdy nie było dla mnie jakimkolwiek wyznacznikiem, choć wielu moich znajomych kieruje się tym przy wyborze książek. Wracając jednak do głównego tematu, czyli "Pełni księżyca" Jima Butchera, chciałabym przedstawić recenzję tej książki i tym samym sprawdzić, jak bardzo New York Times trafia w moje gusta czytelnicze.

Chicago jest bardzo niebezpiecznym miastem, ale nie mam tu na myśli złych i paskudnych gangsterów latających ze spluwą na wierzchu, o nie. Po Wietrznym Mieście, nie zważając na jakiekolwiek służby, biega mnóstwo istot z Nigdynigdy, który jest równoległym światem, pełnym magii i dziwów. To stamtąd biorą się wszystkie demony, wampiry, duchy, elfy, a także wszelkie inne paskudztwo, wkraczające do rzeczywistego świata, siejąc zamęt i przerażenie. Całe szczęście, istnieje też ktoś, kto wspierając lokalną policję, stoi na straży porządku. Tym kimś jest mag Harry Dresden.

Czytaj dalej...

Dziękujemy wydawnictwu Wydawnictwo MAG za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Książki fantastyczne
igrzyska śmierci, okładka

Z przyjemnością zawiadamiam, że ruszyły nowe konkursy na GameExe. Tym razem aż piątka szczęśliwców będzie miała okazję wygrać książkę pt. "Igrzyska Śmierci", za którą serdecznie dziękujemy wydawnictwu Media Rodzina, a czwórka wylosowanych trafi na "Łowcę złodziei", zasponsorowanego przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Konkursy już wystartowały, więc to najwyższy czas, by chwycić klawiatury w dłoń i wysyłać nam zgłoszenia czym prędzej.

Igrzyska śmierci

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest to prawdziwa walka o przetrwanie...

łowca złodziei, okładka

Łowca złodziei

Ulice Deephaven nie są bezpieczne. Miasto odbudowuje się po brutalnej wojnie domowej, która przetoczyła się przez imperium. W zaułkach czyhają mordercy, ostre jak brzytwa noże kieszonkowców odcinają sakiewki i podrzynają gardła, a żebracy walczą z sierotami o znalezione resztki.

Młody Berren chce odmienić swój los. W akcie desperacji okrada tego, którego boi się każdy rabuś ? łowcę złodziei. Za zuchwałość przyjdzie mu zapłacić życiem. W najlepszym wypadku czeka go niewolnicza praca w kopalni.

Tajemniczy mistrz Syannis ma jednak wobec Berrena inne plany.

I jak? Zainteresowani? W takim razie, po więcej informacji odsyłam was na tę stronę. Powodzenia!

Star Wars

Star Wars Antologia Fanów 2010-2011

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

antologia

Star Wars Antologia Fanów 2010-2011 to blisko stustronicowy zbiór felietonów, zestawień, recenzji, galerii, prezentacji i rozmaitych innych przejawów fanowskiej twórczości. Do jego powstania przyłożyli się zarówno pojedynczy fani, jak i redaktorzy dużych polskich portali oraz członkowie organizacji gwiezdnowojennych. W siedmiu działach tematycznych, poświęconych najróżniejszym obszarom starwarsowego świata (filmy, książki, gry, fandom i inne), przyglądamy się – niekiedy z troską, czasem z podziwem, a zwykle z humorem i autoironią – najważniejszym wydarzeniom Star Wars ostatnich dwóch lat. Nie samym jednak tekstem człowiek żyje, można więc też nacieszyć oko zdobiącymi Antologię minikomiksami i grafikami, zarówno licencjonowanymi, jak i fanowskimi. Każdy fan, mniej lub bardziej zaangażowany w opowieści z uniwersum George’a Lucasa, starszy i młodszy, powinien znaleźć dla siebie coś miłego.

Przygotowana przez fanów dla fanów, Star Wars Antologia Fanów 2010-2011 będzie dostępna całkowicie za darmo w postaci pliku PDF, jednak w odróżnieniu od poprzedniej edycji z 2009 roku, będzie ją można także zdobyć w limitowanej wersji papierowej. Choć nie będzie dostępna w sprzedaży, otrzymać ją będzie można jako nagrodę w jednym z kilku organizowanych lub współorganizowanych przez nas konkursów.

Premiera elektronicznej wersji Star Wars Antologii Fanów będzie miała miejsce 5 kwietnia. Tymczasem zapraszamy wszystkich do odwiedzenia oficjalnej strony Antologii na Facebooku, gdzie systematycznie pojawiają się kolejne zapowiedzi tego, co zobaczycie wewnątrz naszego zbioru, a także informacje o wspomnianych wcześniej konkursach. Dodatkowo, dla osób, które polubią naszą facebookową zorganizujemy konkurs, w którym zwycięzcy otrzymają 3 egzemplarze papierowych edycji Star Wars Antologii Fanów 2010-2011. Zapraszamy – i niech Moc będzie z Wami!

Srdjan „Jedi Nadiru Radena” Jovanovski
Redaktor naczelny Star Wars Antologia Fanów 2010-2011

Gra o tron

"Game of Thrones RPG" – nowy zwiatun

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że już późno, ale my wciąż jesteśmy na nogach i przygotowujemy dla was najświeższe nowinki. Tego newsa chciałam poświęcić na pokazanie wam najnowszego zwiastuna "Game of Thrones RPG", który skupia się na jednej z ważniejszych rzeczy w tej produkcji – na fabule.

Scenariusz do gry, poza twórcami pomagał tworzyć również Gerorge R. R. Martin, który jest autorem serii Pieśń Lodu i Ogniana podstawie której powstanie produkcja, więc możemy się spodziewać czegoś na poziomie. Na pewno ujrzymy dużo zdrady, szaleństwa i walki na śmierć i życie – bo tych najwięcej można odnaleźć w papierowym odpowiedniku gry.

I jak wam się podoba zwiastun? Bo mi się wydaje, że to może być coś, całkiem godnego uwagi.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

telbit, krąg ognia, kontynuacja, michelle zink

Do księgarń trafił ostatni, długo wyczekiwany tom głośnej trylogii w stylu gothic „Proroctwo sióstr” Michelle Zink w przekładzie Marty Kapery. „Krąg Ognia” jest kontynuacją powieści „Proroctwo sióstr” i „Strażniczka Bramy”.

HISTORYCZNE PROROCTWO ROZDZIELA DWIE SIOSTRY UOSOBIENIE DOBRA...
I WCIELENIE ZŁA...
KTÓRA Z NICH ZWYCIĘŻY?

Determinacja Lii Milthorpe jest silniejsza niż kiedykolwiek. Pozostało niewiele czasu na podróż śladem ostatnich tajemnic proroctwa, które od wieków kładzie się cieniem na losy kolejnych pokoleń sióstr. U kresu drogi czeka Lię konfrontacja z przeznaczeniem i ostateczna walka z samą sobą. By jednak mieć w niej jakąkolwiek szansę, musi zbliżyć się do Alice – bliźniaczki, którą przepowiednia uczyniła jej największym wrogiem...

Są rzeczy, do których każda z sióstr chce mieć wyłączne prawo. I wyzwania, które mogą zniszczyć je obie. Złączone więzami krwi, lecz rozdzielone przez proroctwo, bliźniaczki Lia i Alice muszą sobie wzajemnie zaufać – albo zginą...

„Jak mam zebrać wszystkich w Avebury i dopełnić Obrzędu, tak jak wymaga tego ode mnie proroctwo? Jak mam wykonać to najbardziej niewykonalne zadanie i przeciągnąć Alice na naszą stronę? Przecież przepowiednia wyraźnie mówi, że Strażniczka i Brama muszą się sprzymierzyć, aby Brama mogła zamknąć się na zawsze”.

Wczytywanie...