Inne
david hewlett, stargate, rodney mckay, destiny, atlantis

Na łamach GateWorld, czyli serwisu zajmującego się tematyką Stargate, pojawił się wywiad z Davidem Hewlettem – serialowym członkiem ekspedycji na Atlantydę doktorem Rodney'em McKay'em.

Przeprowadzającym wywiad Chad Colvin pyta aktora o jego odczucia odnośnie finałowego odcinka drugiego sezonu Stargate Universe. David Hewlett nie ukrywa smutku z powodu skasowania wszystkich projektów związanych z marką SG. Mówi, że na planie Atlantis, jak też Universe (gdzie pojawiał się tylko gościnnie) czuł się jak w domu.

W dalszej części wywiadu aktor opowiada o projekcie Starcrossed oraz o dumie z racji otrzymania propozycji zagrania w Rise of the Planet of the Apes.

Treść wywiadu, rzecz jasna w języku angielskim, znajdziecie pod tym adresem.

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar
rise of isengard, lord of the rings online

Turbine postanowiło podzielić się z graczami kolejnymi screenami z nadchodzącego dodatku do sieciowego Lord of the Rings OnlineRise of Isengard. Tym razem będą to monstra, które staną nam na drodze.

Rozszerzenie, którego premierę zaplanowano na 27 września tego roku, wprowadzi do świata gry zupełnie nowe trzy obszary: Dunland, Gap of Rohan oraz rzecz jasna tytułowy Isengard ze sławną wieżą Orthank na czele. Dodatkowo, gracze będą mogli osiągnąć niedostępny do tej pory 75 poziom doświadczenia.

Rise of Isengard to także nowe raidy nawet do 24 osób w drużynie. Tytuł ten będzie sprzedawany w aż trzech wersjach – Base Edition, Heroic Edition oraz Legendary Edition. Różnić się będą, poza ceną rzecz jasna, także dodatkowymi punktami do wykorzystania w oficjalnym sklepie Turbine, dostępem do nowych obszarów i premiowych questów.

Więcej o Rise of Isengard przeczytacie na oficjalnym forum, zaś nowe grafiki możecie obejrzeć w galerii na MMORPG.com.

Filmy fantastyczne

Wczoraj informowaliśmy o pierwszym zdjęciu Henry'ego Cavila jako Supermana, dziś przyszła pora na Anne Hathaway w roli Kobiety Kota w nadchodzącym The Dark Knight Rises.

anne hathaway

Twórcy filmu obiecywali, że nowe wdzianko Anne Hathaway będzie mniej seksowne od tego, które miała na sobie Michelle Pfeiffer i Halle Berry. Pytanie tylko, czy tym razem rzeczywiście musieli dotrzymywać danego słowa?

Might & Magic: Heroes VI

Heroes VI raz jeszcze opóźnione

Dodał: , · Komentarzy: 2

Mamy smutną wiadomość dla wszystkich, którzy wyczekują premiery kolejnej odsłony "Hirołsów", czyli Might&Magic: Heroes VI.

UbiSoft poinformował, że dotychczasowa data premiery, czyli 8 września, jest już nieaktualna. Wszyscy fani powinni za to wyczekiwać gry 13 października, czyli jakby nie patrzeć, ponad miesiąc później. Przyczyna takiej decyzji nie powinna nikogo dziwić – chodzi o naprawienie błędów, które wykryli gracze. A skoro o nich mowa – poza premierą samej gry poślizg zaliczy także beta Heroes VI. Beta testy rozpoczną się 16 sierpnia.

Na osłodę renderowane intro z gry, które "wyciekło" do internetu. Można na nim zobaczyć przywódcę Świętego Imperium – Antona.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Filmy fantastyczne
kapitan ameryka

Od dziś na ekranach polskich kin można podziwiać wyczyny Steve'a Rogersa w filmie Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie.

Rok 1940, trwa II wojna światowa. Tytułowy bohater to student sztuki, który pragnie zapisać się do wojska. Rogers zostaje odrzucony ze względu na zbyt słabe zdrowie. Otrzymuje jednak niecodzienną propozycję – ma wziąć udział w tajnym wojskowym eksperymencie, który być może rozstrzygnie wyniki wojny. Rogers zgadza się, zaś rezultat przemiany jest imponujący. Ze zwykłego, chorowitego chłopaka przeistacza się w napakowanego wojownika, który otrzymuje pseudonim "Kapitan Ameryka" – ku pokrzepieniu serc rzecz jasna. Dysponuje nie tylko idealnym ciałem, ale przechodzi także trening z zakresu taktyki. Wkrótce otrzymuje pierwsze zadanie.

Głównym przeciwnikiem herosa jest nazistowski baron zwany Red Skull. Dowodzi on własną organizacją, której zniszczenie zlecają mocodawcy Kapitana. Uzbrojony w niezniszczalną tarczę, stawia czoła złu na czele oddziału "Mścicieli".

W głównej roli wystąpił Chris Evans, mocno chwalony za ostatniego Star Treka. Jego przeciwnikiem będzie Hugo Weaving, którego, po rolach w Matrixie i Władcy Pierścieni, przedstawiać chyba nie trzeba. W pozostałych rolach m.in Hayley Atwell, Stanley Tucci, Sebastian Stan, Tommy Lee Jones i Dominic Cooper.

Dungeons&Dragons

W 193 numerze płatnego Dungeona znajdziemy artykuł na temat tawerny w Neverwinter o nazwie The Beached Leviathan. Wzmiankę o niej można także znaleźć na 154 stronie podręcznika Neverwinter Campaign Setting.

dragon

Niegdyś całe Wybrzeże Mieczy drżało na samą nazwę pirackiego statku Leviathan. Jego kapitan, Harrag, miał pod swoimi rozkazami bandę pozbawionych skrupułów ludzi, którzy łupili jeden statek za drugim. Gdy tylko Harrag czegoś zapragnął, to żaden statek nie stanowił wielkiej przeszkody a żaden skarb nie był zbyt mały, by go zdobyć.

Wszystko zmieniło się podczas szalonej burzy. Żywioł pchnął Leviathana w stronę brzegów Neverwinter. Po dziś dzień okręt tkwi unieruchomiony w dokach Klejnotu Północy. Kapitan uznał to za omen, nakazujący mu zaprzestania pirackiego procederu. Zwolnił załogę, chcąc wieść nieco bardziej dostojne życie. Zamieszkał w swoim statku, by następnie wrak przekształcić w miejsce, gdzie można ubijać interesy.

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #97 – Ten pierwszy raz...

Dodał: , · Komentarzy: 1

Zastanawialiście się kiedyś, kim był ten geniusz, który po raz pierwszy wydoił krowę? Nie? No ej, serio. Komu to wpadło do głowy? I jak dawno temu to było? I... w jaki sposób się to stało? Nie udawajcie już takich świętych i niewinnych, na pewno się nad tym zastanawialiście. Chociaż raz!

Tlusty czwartek
Filmy fantastyczne

Pierwsze zdjęcie nowego Supermana

Dodał: , · Komentarzy: 0

Możemy już zobaczyć Henry'ego Cavila w charakterystycznym niebiesko-czerwonym stroju Supermana.

superman, man of steel, henry cavil

Aktor wcieli się rzecz jasna w rolę Clarka Kenta w nadchodzącym Man of Steel. Oprócz niego, na ekranie pojawią się także m.in Lawrence Fishbourne (Perry White), Kevin Costner (Jonathan Kent), Diane Lane (Martha Kent), Julia Ormond (matka Supermana), Antje Traure (Faora), Amy Adams (Lois Lane), Russell Crowe (Jor-El), Christopher Meloni (pułkownik Hardy) i Harry Lennix (generał Swanwick). Premiera filmu latem 2013 roku.

Inne
jakub wedrowycz

Dziś na łamach portalu Valkiria.net pojawiła się recenzja gry karcianej Jakub Wędrowycz Fabularyzowana Kolekcjonerska Gra Karciana, autorstwa CG_Feniksa.

akub Wędrowycz jako postać szeroko pojmowanej popkultury narodził się w 1996 roku pod piórem Andrzeja Pilipiuka. Zbiory opowiadań o przygodach swojskiego, zapijaczonego, wioskowego egzorcysty amatora, kłusownika i pasożyta społecznego biły rekordy sprzedaży, a sam Jakub pojawił się w przeszło 60 odsłonach literackich, we własnym komiksie, na koszulkach, w przekładach i nawet… w czeskim offowym filmie. Musiał nadejść taki dzień, gdy ten dzielny wojownik i podróżnik opuści karty książek, zszedł z koszulek, z ekranu kinowego wyskoczył i trafił… na karty kolekcjonerskiej gry karcianej (...)".

"UWAGA! Jeśli Twoi sąsiedzi są wrednymi konfidentami i mogą podsłuchiwać przez ścianę, a później donieść Twoim rodzicom, żonie, mężowi lub przełożonemu, że "rozpijasz kilka flaszek", na "kilka kolejek", robiąc przy tym w sumie "kilkanaście bań", a nie chcesz przez to mieć nieprzyjemności, to używaj po prostu określeń Runda, Tura i Etap".

Pełny tekst recenzji znajdziecie pod tym adresem.

World of Warcraft

Nowe fan arty z Warcrafta

Dodał: , · Komentarzy: 0

Blizzardowska sekcja fan artów, czyli prac stworzonych przez fanów, powiększyła się o pięć nowych prac z uniwersum Warcrafta.

blizzard, warcraft, warcraft fan artblizzard, warcraft, warcraft fan art

Dwie z nich możecie zobaczyć powyżej, zaś pozostałe znajdują się w rozwinięciu newsa. Jeśli także chcecie, aby wasza praca trafiła do wspomnianej wyżej sekcji, powinniście udać się pod ten adres.

Wczytywanie...