Bachanalia Fantastyczne 2011

Nowe Newsy – Bachanalia Fantastyczne

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Kolejny znakomity gość potwierdził swoją obecność na konwencie igor myszkiewicz, rysunek, rycerz, bachanalia fantastyczne

Igor Myszkiewicz (ur. 1974 r.) – Trylobit Wschodu; rysownik ilustrator, autor komiksów. Absolwent zielonogórskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, następnie Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej przy (wówczas jeszcze) WSP w Zielonej Górze; dyplom z litografii w pracowni ad. Stefana Ficnera.

Obecnie kustosz w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Współzałożyciel i prezes, działającej od 1997 r. GALERII TWÓRCÓW GALERA promującej młode środowisko artystyczne. Redaktor „Anariona” – zinu Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra; współtwórca grupy artystycznej KORPORACJA TRYLOBIT. Wiceprezes Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, autor komiksów: “Grabarz”, “Sny Zwierząt”, “Raj”, “Czarownica”, “Okręty”, “Zimowy Templariusz”, “Miasto Win”, „Psi Syn”, „Robactwo”, „Graal”, „Padlina” oraz serii pasków komiksowych komentujących zielonogórską rzeczywistość – „Zdeptak”.

Publikacje w antologiach: „Obcy”, wyd. Labirynt Boox 2007, „Copyright” Operahaus 2007, „Komiks Forum 2008”, Łódź 2008.

Autor ilustracji książkowych, współpracuje także z krakowską Kuźnią Gier (rysunki do „Veto” i „Wolsunga”.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy
władca pierścieni: wojna na północy

Cóż, muszę przyznać, że chłopakom ze Snowblind Studios odwagi nie brakuje. Okolice listopada są zawsze wyjątkowo gorącym okresem w branży elektronicznej rozrywki, a 2011 rok nie jest w tej kwestii szczególnie wyjątkowy. Szczerze wątpię, czy tytuł przetrzyma choć tydzień rywalizacji ze „Skyrim”, natomiast w kuluarach huczą plotki o tym, że BioWare zamierza mniej więcej w tym czasie wypuścić swój potencjalny hit – „The Old Republic”. Nie zapominajmy również o dodatku do bardzo ciepło przyjętego „Two Worlds II”, który wprowadzi do Antalooru kilka frapujących zmian. Szczęśliwie dla ojców „Wojny na Północy”, nasi rodacy postanowili przesunąć konsolową wersję „Wiedźmina 2” na przyszły rok, bo inaczej raczej nie byłoby czego zbierać z drużyny Elronda.

Nie to, że nie wierzę w tę produkcję i nie doceniam siły tej marki. Pasjonatów czy fanatyków „Władcy Pierścieni” jest całe mnóstwo, a widmo „Trylogii” Petera Jacksona i fundusze braci Warner z pewnością pomogą w skutecznej promocji gry, przebiciu się przez szum medialny. Niestety, egranizacje wiekopomnego dzieła Tolkiena nigdy specjalnie nie porażały (w szczególności action-RPGi pokroju „Podboju”) i nie jestem przekonany, czy szary konsument zdecyduje się na zakup „kota w worku”, gdy ma do wyboru sprawdzoną serię. Niemniej, życzę powodzenia – jestem przeświadczony, że twórcom się ono przyda.

Diablo III
diablo 3, domy aukcyjne

Blizzard przełamuję kolejną barierę, która może budzić sporo kontrowersji i stać się przyczynkiem do rewolucji gier online. Do niedawna twórcy jawnie potępiali zjawisko transakcji artefaktów za pośrednictwem żywej gotówki i stanowczo piętnowali farmerów złota. Nie powinno to w sumie dziwić – nie należy łączyć takiej rozrywki z normalnym biznesem, a na dodatek niszczy to niezbędny balans rozgrywki i zdrową rywalizację. Nie jest to uczciwe w stosunku do graczy, którzy wylali sporo potu i spędzili mnóstwo godzin przed monitorem, aby zdobyć potężne przedmioty budzące zazdrość i szacunek wśród społeczności.

Potentaci z Irvine doszli jednak do wniosku, że to trochę tak, jakby walczyli z wiatrakami i nie da się tego ostatecznie wyplenić. Taki handel budzi zbyt wielkie zainteresowanie i już dziś istnieją setki sklepów świadczących tego typu usługi, które zbijają pod nosem twórców spory kapitał. Jak rzecze stare powiedzenie, skoro nie można kogoś pokonać, przyłącz się do niego. Dlatego też, Blizzard wymyślił swój własny dom aukcyjny, który ostatecznie zrujnuje konkurencyjne sklepy, a sama firma będzie czerpała niewielkie profity z takich transakcji.

Koncept wygląda na kolejną wariację Allegro czy eBay. Otóż gracze, którzy będą chcieli sprzedać jakiś przedmiot za prawdziwe pieniądze, muszą zapukać do wirtualnych drzwi lokalnego serwisu aukcyjnego (powstaną różne, w zależności od strefy ekonomicznej – Euro, Dolar czy Frank). Następnie wystarczy ustawić swoją cenę wywoławczą, czas trwania licytacji oraz ofertę „kup teraz”. Należy jednak zauważyć, że zostanie zachowana pełna anonimowość między handlarzem a nabywcą.

Game Exe

Kolejna odsłona akcji "Sesje Forumowe"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niektórzy z Was mogą nie wiedzieć, inni zaś już nie pamiętać, o akcji sesji RPG prowadzonych na GameExe oraz związanej z nią ankiecie. Dziś, niemal pół roku po zakończeniu sesji Forgotten Realms, Dragon Age oraz Star Wars, które uzyskały najwięcej głosów w tamtym głosowaniu, rozpoczynamy nabór chętnych do kolejnego PBF, tym razem rozgrywanego w Świecie Mroku.

world of darkness, świat mroku, rpg, pbf
Game Exe

Wyniki trzech konkursów!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o trzech konkursach organizowanych na GameExe. Nie pozostaje mi nic innego, jak ogłosić nazwiska 12 zwycięzców i mieć nadzieję, że nagrody choć trochę rozjaśnią pochmurne dni. ;-)

Zwycięzcy konkursu Wygraj "Wilczy amulet"!:

 • Karolina A. z Warszawy
 • Magda C. z Gdyni
 • Lidia C. z Rybnika
 • Anna J. z Grejowa

Zwycięzcy konkursu Wygraj "Zagubionego Herosa"!:

 • Łukasz B. z Koszalina
 • Maciej K. z Kostomłoty
 • Krzysztof K. z Brzeziny
 • Marek G. z Kalisza

Zwycięzcy konkursu Wygraj "Króla Demona"!:

 • Tomasz K. z Krakowa
 • Anna Ch. z Jeleniej Góry
 • Karol M. z Lubanowa
 • Anna F. – S. z Kalisza

Dziękujemy wydawnictwom Prószyński i S-ka oraz Galeria Książki za nagrody.

Wczytywanie...