Gothic II: Noc Kruka

Gothic doczekał się multiplayera!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Jakiś czas temu polska grupa modderska znana przez internautów pod nazwą GothicX hucznie zapowiadała, że za ich sprawą gra z serii Gothic doczeka się sieciowej rozgrywki. Niestety, o ile tego zadania nie skończyli, to udało im się stworzyć solidne podstawy do stworzenia multiplayerowego Gothica.

Dorobek grupy GothicX wykorzystali ludzie kryjący się pod nazwą Gothic Multiplayer Team. To właśnie za ich sprawą od dzisiejszego dnia można pobrać pliczek, który umożliwia grę wraz z innymi graczami, o ile spełni się dwa warunki: posiada się dostęp do internetu (ale kto go teraz nie ma?) oraz ma się zainstalowaną drugą część serii wraz z rozszerzeniem Noc Kruka.

Dodatek umożliwiający sieciową rozrywkę można pobrać z oficjalnej strony projektu. Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo ciekawy i za jego sprawą dwie pierwsze części tej jakże popularnej w naszym kraju serii mogą przynajmniej częściowo odzyskać popularność, którą cieszyły się parę lat wstecz.

Książki fantastyczne

"Steampunk" Ann & Jeff VanderMeer

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Przedstawiamy pierwszą pozycję z naszej maszynowo-parowej linii wydawnictwa Ars Machina – antologię "Steampunk" pod redakcją Ann i Jeffa VanderMeer, która wydana zostanie w II połowie lutego.

"Witajcie w niesamowitym świecie fantastycznych przygód, których nigdy nie zapomnicie. Genialny naukowiec próbuje pokrzyżować plany złowrogiego doktora, którego machinacje mogą doprowadzić do końca świata. Odważny kapitan Napier toczy walkę z diabolicznym Królem Karlem oraz PhyrePhoxem. Wynalazca Cosmo Cowperthwait zmuszony jest chronić Królową, ponieważ Bóg nie wie nic o dziwkarstwie. Panie z Klubu Księżycowego Ogrodnictwa, planują upiększenie Księżyca, ale najprawdopodobniej jedynie uwolnią swoje piękne miasto od śmierdzącego problemu.

steampunk, ann i jeff vandermeer, ars machina

Steampunk to połączenie wiktoriańskiej elegancji z nowoczesną technologią. Znajdziecie tu roboty na parę, podrasowane dyliżanse, szalonych naukowców, ciasno dopasowane surduty oraz ogromne sterowce napędzane romansami w świetle lamp gazowych. Prosto od redaktorów doskonałej antologii "The New Weird", oto steampunk!

Przygotujcie się na ostrą jazdę."

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Również i tobie, przyjacielu, w niedługim czasie narzucona zostanie rola zmuszająca cię do podejmowania decyzji, które mogą unicestwić całe narody.

Taką przepowiednię usłyszał Turil – kosmiczny grabarz – przed ceremonią pogrzebową na Domiendramie, jednej z planet na jego drodze. Ponieważ los przemówił do niego głosem mało wiarygodnej i przestarzałej SI, Turil nie wziął tych słów na poważnie. Zignorował też inne znaki, mając na usprawiedliwienie fakt, że od pewnego momentu wiele rzeczy wymknęło się spod kontroli i nie bardzo był czas na przejmowanie się przepowiedniami. To musiało skończyć się katastrofą.

podróż turila, michael marcus thurner, prószyński i s-ka

Oto Turil, outsider wśród outsiderów. Dowcipny jak Ijon Tichy, lecz momentami mroczniejszy. Opis jego niezwykłej podróży Gelfarem, inteligentnym statkiem-karawanem, to proza zabawna, przebojowa, odkrywcza. Michael Marcus Thurner dołączył tą nietuzinkową książką do grona pisarzy wybitnych. O tym się będzie mówiło!

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Maurycy, uliczny kocur, wymyślił perfekcyjny numer, gwarantujący godziwe zyski. Wszyscy znają historie o szczurach i grajkach, a Maurycy ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka z fletem oraz własną plagę szczurów – dziwnie wyedukowanych szczurów. Ale w dalekim miasteczku Blintzowe Łaźnie chytry plan Maurycego zaczyna się sypać. Ktoś tu gra całkiem inną melodię i szczury muszą poznać nowe słowo: ZŁO. To już nie jest gra – to świat, w którym szczur pożera szczura. A być może to dopiero początek...

zadziwiający maurycy i jego edukowane gryzonie, prószyński i s-ka, terry pratchett
Dragon Age II

Legendarne przedmioty Evry

Dodał: , · Komentarzy: 12

Moje przypuszczenia co do unikatowych przedmiotów, które mogą zostać aktywowane w Dragon Age 2 po przejściu Dragon Age: Legends, zostały potwierdzone.

Związane są one w dużej części z główną postacią gry flash – Evrą, łowcą demonów. Mamy więc do zdobycia:

  • Evra's Might

    Gdy Evra zyskała rozgłos po pokonaniu Sióstr Krwi z Vehnstel, nosił wtedy swój pierścień. Chociaż duży rozmiar solidnego złotego pierścienia przyciąga uwagę, to spełniał on bardziej praktyczną rolę dla Evry – używał go do uderzania demonów w facjatę, czasami powalając jednym ciosem.

  • Evra’s Trophy Belt

    Ten makabryczny pas wypełniony jest ogromnymi zębami, wyszczerbionymi ostrzami, skrawkami skór i fragmentami pancerza. Mówi się, że każda część to trofeum zebrane przez Evrę podczas swych licznych przygód.

The Elder Scrolls V: Skyrim

„Skyrim” i dwie niezgorsze tapety

Dodał: , · Komentarzy: 0
skyrim, ściana świata

Coś się kończy, coś się zaczyna. Pismo „Game Informer” zakończyło swoje kilkunastodniowe rendez-vous ze „Skyrim” i upubliczniło większość materiałów, które udało im się zdobyć w siedzibie potentata z Rockville. Jeżeli pierwszy raz słyszycie o tej akcji albo zwyczajnie czujecie głód informacyjny i potrzebujecie nadrobić zaległości, zapraszam pod ten adres, gdzie możecie się dowiedzieć kilku frapujących smaczków.

Redakcja miesięcznika obiecuje jednak, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w ciągu najbliższych dni możemy oczekiwać kolejnych interesujących wieści o piątej części „The Elder Scrolls”. Bethesda ponoć uchyliła sporego rąbka tajemnicy związanego z nowym systemem walki (w szczególności skupiono się na novum, czyli walce dwoma broniami), przemodelowanym interfejsem czy pracą grafików.

To jednak pieśń przyszłości, a dzisiejszego dnia, w ramach dobrego zakończenia wspomnianej prezentacji, pismo udostępniło dwie ładne tapety z motywem ze „Skyrim”. Znajdziecie je w rozwinięciu, a czy będziecie chcieli udekorować nimi swoje wychuchane pulpity, o tym jak zwykle zdecydujecie sami. W końcu wolna wola to straszna wszetecznica, pijana winem swojego cudzołóstwa.

Might & Magic: Heroes VI

W walce z demonicznym dziedzictwem

Dodał: , · Komentarzy: 6

Powszechnie wiadomo, że Orkowie w wielu światach fantasy są silnie powiązani ze światem eterycznym – duchowym. W serii Heroes pierwszy raz pojawiły się tego typu jednostki w trzeciej odsłonie – Ogrzy Szamani, by następnie ewoluować w Ogrzych Magów i w części V w Szamanki.

Oczywiście pierwiastka duchowości i magii wśród zielonoskórych nie może braknąć również w Might & Magic: Heroes VI. Tym razem występują oni pod postacią Kroczących pośród Snów oraz Łupieżców Snów, o których mówi się:

Might & Magic: Heroes VIMight & Magic: Heroes VI
Kroczący pośród Snów oraz Łupieżca Snów
Dragon Age II

Czego brakuje „Dragon Age II”? Kolejnych przedpremierowych dodatków? Z takiego założenia wychodzi chyba BioWare, gdyż dzisiejszego dnia ogłosił kolejne DLC do kontynuacji smoczej sagi, w które będzie można się zaopatrzyć jeszcze przed 11 marca. Otóż najnowszym bonusowym przedmiotem jest „Pełna zbroja Sir Isaaca” i zapewniam, że nie rozchodzi się tutaj o tego genialnego uczonego, który wysnuł prawo powszechnego ciążenia. Choć kto wie, czy to nie byłby bardziej intrygujący pomysł?

Dragon Age 2Dragon Age 2Dragon Age 2

Tak czy siak, wspomniane uzbrojenie jest hołdem dla Issaca Clarke’a, bohatera serii „Dead Space”, którego najświeższe przygody wylądują za kilka dni na półkach sklepowych. Tak, tak... dobrze myślicie! Kod odblokowujący przedmiot znajduje się w pudełku z grą „Dead Spece 2”. Czy Electronic Arts tak bardzo obawia się o sprzedaż kontynuacji niezwykle klimatycznego i ciepło przyjętego survival-horroru, że próbuje wcisnąć go również największym fanatykom „Dragon Age II”?

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #79 – Owsianka a muesli...

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jem kokosowy jogurt, bo skończyła mi się owsianka. Nie no, tak właściwie to nigdy nie miałam owsianki w szafce. Muesli też nie. Za to mam miks owsianki z muesli. I jest to o wiele lepszym rozwiązaniem, przyznaję szczerze. No, bo taka owsianka to niby dobra dla mózgu jest, ale takie muesli to dobre dla języka, bo przecież suszone owoce to smaczne są, nie? A takie mleko dobre dla kości. No to, zamiast produkować wszystko osobno, mogliby zacząć właśnie robić więcej takich mieszanek, bo zazwyczaj to i tańsze dla klienta i bardziej ekonomiczne dla producenta. Oczywiście, taka mieszanka ma nie zawierać w sobie jakiegoś mleka w proszku, bo jak mleko to tylko prosto od krowy... Albo ewentualnie ze sklepu, jak się krowy nie ma, ale to takie płynne wtedy zawsze, a nie proszkowane. I nie gadajcie mi, że na rynku powinno być tysiąc możliwości, bo większość z nich to i tak chała, której nikt nie kupuje i ona tak stoi, stoi i podniesienia doczekać się nie może.

Tlusty czwartek
Final Fantasy XIII-2

Trailer Final Fantasy XIII-2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Square Enix nie długo kazał czekać na ujawnienie wstawki filmowej do zapowiedzianego już sequela do Final Fantasy XIII. Nie ma nad czym dywagować, trzeba obejrzeć i wysłuchać.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Fanom serii na pewno nie trzeba przedstawiać postaci występujących w video, ani zachęcać do kupna kolejnej części. Już nie mogę się doczekać zimy, oby był to króciutki rok.

Wczytywanie...