Game Exe

Właśnie zakończyliśmy konkurs Odkryj drogę wojownika!, w którym do wygrania było 5 książek "Młody samuraj. Droga wojownika", ufundowanych przez firmę Nasza Księgarnia. Zwycięzcy to:

  • Natalia B. z Chełmek
  • Joanna S. z Torunia
  • Anna S. z Wrześni
  • Sławomir Ć. z Sępólna Krajeńskiego
  • Julia M. z Lgoty

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich zapraszamy do udziału w innych konkursach! Może tym razem nagrodę zgarniesz Ty?

Konwenty

Update Polconowy

Dodał: , · Komentarzy: 0

W czasie obchodów Święta Łodzi organizujemy specjalnie dla Was namiotowy gamesroom (gry zapewniają zawsze gotowi do działania Rebel i Egmont). Zapraszamy w sobotę (16 maja) w godzinach 10.00 – 18.00 na Pasaż Shillera. Weźcie ze sobą dokument ze zdjęciem na który będziecie mogli wypożyczać gry. Z zasadami pomogą członkowie SMF. Przyjdź i pograj razem z nami :)

W ramach współpracy promocyjnej z Empikiem (Manufaktura) organizujemy dla Was szereg spotkań autorskich. Zapraszamy na pierwsze, które odbędzie się w sobotę 23 maja o godzinie 18.00 Gościem będzie Witold Jabłoński a spotkanie poprowadzi Agnieszka "Fenix" Bielicka.

The Age of Decadence

Z rozrzewnieniem wspominam dawne czasy, gdy w gatunku komputerowych gier fabularnych królował rzut izometryczny, a pierwsze skrzypce grała wielowątkowa fabuła wraz z ogromnymi możliwościami dialogowymi i dającymi popalić rezultatami naszego postępowania. Gdzie piękna grafika się nie liczyła, bo efektywnie zastępowała ją nasza wyobraźnia. "Nebude se vrátíš", jak to mawiają nasi południowi sąsiedzi. Dziś króluje fotorealistyczna grafika, ciachanie mieczem na prawo i lewo oraz monologi bohaterów niezależnych. Nie, żebym miał coś przeciwko temu, ale gdzie w tym wszystkim jest dusza i głębia?

Age of Decadence – logo

Czy aby jednak na pewno wszystko stracone i pozostaje nam płynąć z prądem? Niekoniecznie. W światku elektronicznej rozrywki istnieją jeszcze pasjonaci, którzy również nie mogą pogodzić się z dzisiejszymi standardami. Postanowili sami zakasać rękawy, porzucając dobrodziejstwa dzisiejszej technologii, i powrócić do klasyki gatunku. Mowa tu oczywiście o grupie zapaleńców z Iron Tower Studio i ich kolektywnej pracy o roboczej nazwie Age of Decadence. Trzeba przyznać, że wyniki ich pracy są obecnie więcej niż imponujące i zapowiada się nam naprawdę interesujący tytuł. Choć do premiery jeszcze daleko, to do wypróbowania owoców ich pracy w postaci pierwszej wersji demonstracyjnej pozostają już tylko tygodnie.

Na pochwałę zasługuje to, że twórcy nie lekceważą głosu społeczności graczy i pomimo napływu obowiązków znaleźli czas, aby udzielić ciekawego wywiadu redakcji Trzynastego Schronu. Jeżeli interesuje Was, jakie są główne założenia Age of Decadence oraz czym tytuł wyróżnia się na tle innych gier cRPG, to gorąco zapraszam do zapoznania się z rozmową.

Książki fantastyczne

"Złodziej pioruna" w Radio Kraków

Dodał: , · Komentarzy: 0

Brak planów na wieczór ? Macie przed sobą perspektywę nudnego i frustrującego piątku w pracy ? A może już obgryzacie paznokcie na wspomnienie jutrzejszego egzaminu maturalnego z chemii ? Nie ma co się denerwować czy panikować, bo to prędzej czy później zgubi nas wszystkich. Wyrzućmy więc z naszego umysłu złe emocje i zrelaksujmy się, gdyż po monotonnym piątkowym dniu roboczym, zawsze przychodzi utęskniony weekend, a test maturalny przecież będzie banalnie prosty, nieprawdaż ?

Moją propozycją, a także skuteczną bronią w walce ze stresem, jest niezwykle interesująca audycja, która odbędzie się dziś, dokładnie o godzinie 22:40, na antenie Radia Kraków. W cyklicznym magazynie literatury fantastycznej "Tam i z powrotem", który poprowadzi Marcin Baniak, odbędzie się ciekawa rozmowa na temat jeszcze gorącej premiery – książki "Złodziej pioruna", autorstwa Ricka Riordana. Gość specjalny programu, Agnieszka Fulińska, opowie kilka ciekawych faktów i smaczków na temat pierwszej części serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy". Gorąco polecam !

Oczywiście audycji można będzie wysłuchać za pośrednictwem Internetu. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Game Exe

Drodzy czytelnicy! Pragnę ogłosić, że oddziały artykułów portalu Game Exe zostały zasilone relacją z wystawy "Wampiry, strzygi i spółka", którą napisała zafascynowana nią Ati. Interesującą ekspozycję można oglądać w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, do którego wybrała się nasza redaktorka. Co ciekawego można na niej zobaczyć? I najważniejsze – czy warto wydać te parę złociszy, by w któreś popołudnie wybrać się i ją obejrzeć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w relacji z wystawy "Wampiry, strzygi i spółka".

Filmy fantastyczne

Legend of the Seeker w TVP

Dodał: , · Komentarzy: 1

W Telewizji Polskiej zostanie wyemitowany serial fantasy, który powstał w oparciu o cykl książek Terrego Goodkinda "Miecz Prawdy".

Będzie on opowiadał o leśnym przewodniku Richardzie Caphyrze, który zostaje mianowany Poszukiwaczem Prawdy w celu pokonania tyrana Rahla Posępnego pragnącego rządzić światem. W towarzystwie Matki Spowiedniczki Kahlen i Pierwszego Czarodzieja Zeddicusa Zul'l Zorandera przemierza Midlandy pomagając wszystkim potrzebującym.

Serial ma rzekomo ukazać się po wakacjach. TVP nie potwierdza tych informacji.

Star Wars

W sieci pojawiła się już 9, przedostatnia część kampanii Dawn of Defiance przeznaczonej do Star Wars RPG Saga Edition.

Logo

Cała kampania została stworzona w celu zaprezentowania graczom i mistrzom gry pełnych możliwości Star Wars RPG Saga Edition. Akcja Dawn of Defiance ma miejsce kilka miesięcy po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Jej autorem jest John Jackson Miller, znany fanom z prac nad komiksową serią KotOR.

Dziewiątą część możecie pobrać stąd (format PDF). Poprzednie części są dostępne tutaj.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Na łamach serwisu MMORPG.com pojawiła się zapowiedź nowego obszaru do Warhammer Online: Age of Reckoning.

Screen

Mowa tu o Land of the Dead, który zostanie udostępniony graczom wraz z aktualizacją o numerze 1.3. Sama nazwa wskazuje, czego możemy spodziewać po tym obszarze. Twórcy gry zapewniają, iż ma on wyznaczyć nowy kierunek w rozwoju mmorpg-ów, czyniąc grę bardziej na wzór tytułów konsolowych. Mamy otrzymać "Więcej gry w grze".

Zapowiedź znajdziecie tutaj. Tekst w języku angielskim.

Dungeons&Dragons

Storm Tower w Dungeonie 166

Dodał: , · Komentarzy: 0

W 166 numerze płatnego miesięcznika Dungeon znajdzie się kampania o nazwie Storm Tower.

Przygotowano ją z myślą dla 3-poziomowych postaciach. Akcja ma miejsce w ufortyfikowanym mieście Fallcreast. Rządzący nim Lord Warden podejmuje decyzję o odbudowie zniszczonej niegdyś wieży, by wzmocnić obronę przed lękającymi te okolice golbinami i gigantami. Pracy tej podejmuje się grupa krasnoludów z twierdzy Hammerfast. Nathan Faringay został wysłany jako ochrona odbudowy wieży. Wkrótce powraca do miasta sądząc, iż krasnoludy same poradzą sobie z zagrożeniem. Nawet nie wie, jak bardzo się myli...

Autorem przygody jest Chris Perkins.

Art
Wczytywanie...