Gothic

Kalendarz Gothic na marzec

Dodał: , · Komentarzy: 0

Portal World of Gothic udostępnił kalendarz w formie tapety na pulpit na marzec 2009 roku. Motywem, którego użyto do stworzenia kalendarza jest szkic z opowiadania "Rozdarta Dziewica".

Redaktorzy serwisu obiecują też, że w każdym kolejnym miesiącu będzie się ukazywać kolejna kartka z kalendarza.

Kalendarz

Konwenty

""Mamy przyjemność zaprosić na kolejne, Czwarte Spotkanie Fanów Star Wars, które odbędzie się 8. marca. Zbiórka standardowo na placu Biegańskiego, przy pomniku Piłsudzkiego, koło Ratusza. Zbiórka o godz. 11.45. Następnie udamy się do Pizzeri Allegro przy ulicy Kościuszki 18/20. Na spóźnialskich czekamy 10-15 minut. Gdyby ktoś się spóźnił, to niech od razu skieruje się do pizzeri, do sali na górze.

Program spotkania:

  • Konkurs fragmentowy #2;
  • Moja postać Star Wars;
  • George why?
  • Co w midichlorianach piszczy, czyli ogólna dyskusja o Mocy;
  • Rozmowy o przyszłości fandomu i spotkaniu jubileuszowym

Zapraszamy wszystkich fanów z Częstochowy i okolic. Więcej informacji o naszym małym fanklubie znajdziecie na naszej stronie."

Star Trek Online

Uruchomiono polską stronę nadchodzącego filmu Star Trek.

Wersja w naszym ojczystym języku różni się niestety zawartością w stosunku do tej anglojęzycznej. Nie mamy dostępu do panoramicznych widoków wnętrza okrętu ani krótszego trailera z SuperBowl. Jednak coś za coś – możemy obejrzeć trailer z polskimi napisami oraz przeczytać oficjalną zapowiedź filmu.

Zainteresowanych zapraszam tutaj.

Logo
Dragon Age: Początek

Nowy filmik z Dragon Age

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na kanale YouTube firmy EA opublikowany został nowy film przedstawiający grę Dragon Age: Początek.

Jest to druga część zaprezentowanego przed kilkunastoma dniami filmu pochodzącego bezpośrednio z gry i przedstawiającego jedno z zadań, przed którym postawiony zostanie gracz oraz jego drużyna. Wideo dostępne jest oczywiście w polskiej wersji językowej (z napisami), w rozdzielczości standardowej oraz HD.

Informacje na temat gry, jak również lista jej serwisów fanowskich oraz odnośniki do związanych z nią serwisów, znajduje się pod tym adresem.

RPGi tekstowe

Reset i zmiany w Cyrodill

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dnia 1 marca 2009 roku, na Cyrodiil został przeprowadzony globalny reset (tzw. global, lub pieszczotliwiej "globalek") mający na celu wprowadzenie wielu nowych usprawnień w grze oraz zrównoważenie rozchwianej już nieco gospodarki. Tego dnia wszystko, co udało się graczom osiągać (technicznie) zostanie niestety wyzerowane i cała zabawa zaczynać się będzie od nowa. Jakkolwiek mogło by się wydawać to "powrotem do przeszłości", a perspektywa przeżywania raz jeszcze tego samego wydaje się co najmniej nudna, to pragnę jednak zapewnić, że żadna z tych opcji zastosowania u nas mieć nie będzie. Nie jest to wszak cofanie się, a raczej krok naprzód! Z kilku ciekawych rzeczy pozwolę sobie wymienić choćby całkiem nowy i pachnący świeżością layout (pieszczotliwie "lejek") z możliwością wyboru pomiędzy jego starszą wersją (która mieliśmy dotychczas) i tą całkowicie nową. Poza tym pojawia się także kolejne miasto – Rihad oraz cała masa większych i mniejszych usprawnień w rozgrywce. Nie jest to jednak koniec naszej pracy nad grą, bo na "tapecie" już znajdują się całkowicie nowe pomysły, a cześć z nich jest już w trakcie realizacji. Po resecie Cyrodiil stanie się jeszcze lepszą i jeszcze ciekawszą gra niż dotychczas, zapraszamy więc serdecznie wszystkich, którzy zechcą się przekonać o efektach naszej pracy. Mamy szczerą nadzieję, ze zechcecie z nami zostać na dłużej.

Wszelkie zmiany "poresetowe" możecie śledzić na forum.

Dungeons&Dragons

Corsair

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na ten miesiąc przewidziano premierę książki Richarda Bakera Corsair.

Jest to już drugi tom serii Blades of the Moonsea, która opowiada o Kamoth'u Kastelmarze, niegdysiejszym lordzie i mężu siostry Hulburga. Teraz jest kapitanem pirackiego Kraken Queen, który krąży po Morzu Księżycowym rabując i niszcząc. W końcu jednak naprzeciw niemu stają okręty jego znienawidzonego teścia. Od tej pory dla Kamotha jest to sprawa osobista.

Dostępny jest darmowy fragment powieści do pobrania stąd.

Okładka
The Elder Scrolls IV: Oblivion

Princess Crate Manor

Dodał: , · Komentarzy: 0

Princess Crate Manor to nazwa moda do Obliviona, który dodaje ładny domek do świata gry.

Znajdziemy w nim 11 sypialni, kilka łazienek a nawet osobne skrzydła posiadłości dopasowane do różnych stylów architektonicznych. Niestety mod nie zawiera żadnego dodatkowego questa do wykonania.

Screen
Filmy fantastyczne

Marzec w kinach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czas, by GE ponownie zajrzało do kin. W tym miesiącu czeka na nas kilka ciekawych premier.

Koralina i tajemnicze drzwi

Ten animowany film zrealizowano na podstawie książki Neila Gaimana „Koralina”. Pewnego dnia Koralina zwiedza nowy dom, odkrywając przy tym, że jej mieszkanie ma 14 drzwi. Niemal wszystkie otwierają się bez problemu i prowadzą do rzeczywistych miejsc w mieszkaniu. Czternaste drzwi znajdują się w odległym kącie pracowni i są zamknięte. Prowadzą one do ciemnego przejścia, zaś dalej do niespokojnego miejsca spowitego mgłą i zamieszkałego przez alternatywną wersję jej sąsiadów i rodziców. Te odbicia pragną, aby Koralina została z nimi. Zapewniają ją, że będzie kochana bardziej, niż w rzeczywistości, że jedzenie będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. Wszystko wydaje się być idealne aż do chwili, gdy jej "druga" mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy, porywając przy tym jej prawdziwych rodziców. Koralina musi stawić czoło własnemu strachowi, by uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci. Na szczęście znajduje pomocnika w postaci czarnego, mówiącego kota.

Głosów udzielą m.in Dakota Fanning oraz Teri Hatcher. Premiera już 13 marca.

Koralina
Wczytywanie...