Inne

Nadejdzie ekstremalny cRPG?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wszyscy wielbiciele japońskich cRPG'ów mogą powoli przygotowywać się na nadejście gry odbiegającej od standardów gatunku.

Kojarzycie tytuł Disgaea? Wszystkie części z tej serii wymagały od graczy poświęcenia wielu godzin na zabawę, bowiem, aby dobrze ją poznać, trzeba było spędzić nad nią ładnych kilka tygodni.

Firma Marvelous zapowiedziała Yuusha 30, grę cRPG będącą całkowitym przeciwieństwem Disgaea. Tworzyć ją będą cztery typy rozrywek przedstawiające epicką wyprawę. Na ukończenie każdego z nich producenci dali graczom jedynie... 30 sekund.

Pierwszy typ to Hero 30, w którym na zlecenie króla mamy przeciwstawić się czarnoksiężnikowi. W kolejnym, Princess 30, będziemy spoglądać na świat oczyma młodej i bojowej dziewczyny, która musi znaleźć zioła, by móc uleczyć ojca. Trzecim typem jest Knight 30, wymagający od nas eskortowania postaci, a z kolei ostatni, Demon Lord 30, pozwoli nam wydawać rozkazy będącym do naszej dyspozycji jednostkom, aby oczyścić teren z wrógów.

Demo gry ma się pojawić na oficjalnej stronie firmy Marvelous już w połowie lutego.

Książki fantastyczne

Tajne operacje sił specjalnych, afgańcy, terroryści, walka na śmierć i życie... to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w najnowszej książce Adama Przechrzty. Jego najnowsza powieść "Chorągiew Michała Archanioła" w dniu dzisiejszym trafiła na półki księgarni w Polsce. Wydawcą jest Fabryka Słów, a wśród patronów medialnych jest portal GameExe.pl.

Game Exe

Już od pewnego czasu trwa kolejna edycja Wyborów GameExe. Na czym polega cała zabawa? Macie okazję oddać swe głosy w ośmiu kategoriach, takich jak np. Najfajniejszy użytkownik, Największy Psychol na forum czy Najbardziej pomagający, oraz wytypować tym samym zwycięzców, którzy dzięki Waszym głosom będą mogli szczycić się odznaczeniami naszego portalu. Macie jeszcze kilka dni, aby wysłać swoje głosy! Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to nie zwlekajcie!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Guild Wars: Factions

Kintajski Nowy Rok potwierdzony!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na guildwars.com oficjalnie potwierdzono informację o Kintajskim Nowym Roku w Guild Wars.

Dowiedzieliśmy się o nim z wypowiedzi na wiki GW, lecz dziś wiemy więcej. Tegorocznym patronem (a zarazem nowym minipetem) będzie bawół, tudzież inna rogacizna. Czeka nas przygotowywanie ogromnej uczty dla niebiańskiego zwierzęcia, do której będziemy musieli znaleźć odpowiednie składniki, które później będzie można wręczyć jednemu z pięciu kucharzy.

Weekend rozpocznie się o 21 naszego czasu, w piątek, 30 stycznia. Finał, w którym Celestal Ox będzie nawiedzać Shing Jea co trzy godziny, rozpocznie się 1 lutego. Cały event potrwa do poniedziałku, 2 lutego, do godziny 9 wieczorem. Drobne festiwalowe dekoracje pojawią się również w Kamadanie i Lwich Wrotach.

Z tej okazji ArenaNet przygotowała nową tapetę przedstawiającą Nian, złego ducha, będącego "głównym złym" corocznego festiwalu.

Art
The Secret World

Jon Wood z serwisu MMORPG.com przygotował ciekawy artykuł odnośnie The Secret World – nowej gry twórców Age of Conan: Hyborian Adentures.

"Począwszy od maja 2007 r, wiele czytaliśmy o nowym projekcie Funcomu. Ich nowa gra ma nosić nazwę "The Secret World", inspirowana historią i mitologią, nowożytnymi spiskami oraz starożytnymi teoriami."

Brzmi nieco nieprawdopodobnie, ale mimo wszystko interesująco. Zainteresowanych zapraszam tutaj. Tekst w języku angielskim.

Art
Inne

Ostatnio informowaliśmy o opóźnieniu w wydaniu sieciowej gry Darkfall.

Aventurine ogłosiło wczoraj, iż pierwsze zaproszenia graczy do testu gry zostały wysłane. Oznacza to ni mniej ni więcej, iż gra jest już niemal ukończona i pozostaje jedynie faza ostatecznych testów. Po dograniu ostatnich patchy szczęśliwcy mogą zasiąść do gry. Data premiery póki co nie uległa zmianie.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Dragon Age: Początek

Lea z polskiego forum gry Dragon Age przygotowała ciekawy tekst o Wyciszonych, magach, Zasłonie i Pustce. Składa się na niego wiele informacji zebranych z forum BioWare.

"Ciężko określić jak właściwie odbywa się proces Wyciszenia. Być może (…) pozwalają jakiemuś demonowi wchłonąć część takiej osoby. Demony Pustki wydają się być połączone ze sferą pasji i motywacji (głód, pożądanie, furia itp.), więc być może jedynym sposobem całkowitego odcięcia kogoś od Pustki jest wyłączenie tych rzeczy z jego życia? A być może to jedynie efekt uboczny procesu?"

Całość tekstu znajdziecie po polsku w tym miejscu.

Wczytywanie...