Inne

TOP 50 minionego roku

Dodał: , · Komentarzy: 0

Lata mijają. Rozmaite serwisy branżowe tworzą rankingi, w których publikują najlepsze – zdaniem redakcji i graczy – gry minionego roku. Tak i jest tym razem. Serwis Eurogamer przedstawił listę 50 najlepszych gier 2008 roku. Wśród licznych gier akcji czy strategii znalazły się też takie cRPG'i jak:

 • 1. Fallout 3
 • 6. Fable II
 • 21. World of Warcraft: Wrath of the Lich King
 • 25. Mass Effect
 • 32. Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Nie pozostaje nam nic innego, jak liczyć na kolejne wysokie noty gier cRPG, w tym zapowiedzianego "Powrotu Białego Wilka". ;)

World of Warcraft

James Wood z serwisu MMORPG.com przygotował poradnik gry druidem w World of Warcraft.

"Druid jawi się jako najbardziej zróżnicowana klasa postaci, jaką oferuje WoW. Może leczyć, ukrywać się, być tankiem a nawet rzucać śmiercionośne czary Natury."

Część pierwsza poradnika skupia się przede wszystkim na umiejętnościach. Przedstawiono opis czarów i ich moc. Trzeba przyznać, że robi wrażenie...

Tekst w języku angielskim znajdziecie pod tym adresem.

Age of Conan: Hyborian Adventures

CD Projekt, dystrybutor polskiej wersji Age of Conan, poinformował, że w zamkniętych beta-testach dzieła Funcomu wzięło udział 723 graczy.

Testerzy w czasie zwiedzania Hyborii zdołali wychwycić kilka niewielkich błędów, których poprawą oczywiście zajmie się dystrybutor. Na forum beta-testów można też znaleźć pozytywne opinie grających.

Zamknięte testy polskiej bety potrwają jeszcze do 5 stycznia.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Wczoraj swoją premierę miał ciekawy mod do Obliviona o nazwie Thorlak Island.

Screen

Thorlak Island to przede wszystkim:

 • Nowi NPC
 • Dwa nowe miasta
 • Nowy wygląd śniegu
 • Nowe potwory
 • Nowe tekstury
 • 6 nowych zadań

To dopiero wstępna wersja moda – końcowy efekt przewiduje 4 miasta i dodatkowe zadania. Zachecam do zapoznania się ze śnieżną wyspą – zwłaszcza, że aura zachęca ;)

Fallout 3

Coraz więcej Fallouta 3!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Bethesda, producent tytułu Fallout 3, zdecydowała się rozprowadzać grę w następnych rejonach świata. Przedstawiciele podpisali bowiem umowę z Connect Entertainment – spółką, która ma być odpowiedzialna za dystrybucję najnowszego tytułu Bethesdy w kolejnych 19 państwach. Sprawiło to, że Fallout 3 zagości na półkach sklepów w m. in. Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Jemenie, Bułgarii, Serbii, Macedonii, Grecji czy nawet na Cyprze bądź Krecie. Powodem, dla którego Bethesda zgodziła się uczynić ten krok, jest możliwość zwiększenia sprzedaży bardzo dobrze przyjmującej się gry, za iście małe pieniądze.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat Fallouta 3, zapraszam tutaj.

Filmy fantastyczne

Styczeń w kinach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowy rok zapowiada się ciekawie także pod względem filmowych premier. Co nas jednak czeka w tym miesiącu?

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia

Plakat

Film sf, który opowiada historię przylotu na Ziemię statku obcych. Ich zamiary nie są do końca znane – czy przybyli tu w pokoju, czy też ten pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską okaże się zarazem ostatnim?

Obsadę filmu otwiera znany z Matrixa Keanu Reeves oraz Jennifer Connelly. Polska premiera planowana jest na 16 stycznia.

Underworld 3: Bunt Lykan

Plakat

W poprzednich dwóch częściach poznaliśmy historię walki między dwoma zwalczającymi się rasami – wampirami i lykanami (wilkołakami). W najnowszej części dowiemy się jednak jak wyglądał sam początek tego konfliktu. Młody wilkołak imieniem Lucian gromadzi wokół siebie armię wilkołaków, która ma stawić opór wampirom, którymi przewodzi okrutny Viktor.Niespodziewanie w wojnie pojawia się wampirza kochanka Luciana, Sonja.

W rolę tej ostatniej wcieli się Rhona Mitra, zaś pozostałe główne postacie zagrają Bill Nighy (Viktor) oraz Michael Sheen (Lucian). Polska premiera 23 stycznia.

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Nowy patch do Arcanum

Dodał: , · Komentarzy: 1

Serwis The Codex Forums zamieścił na swojej stronie nowy nieoficjalny patch do gry Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, który uaktualnia ją do wersji 081229.

Przez długi czas Arcanum było postrzegane jako jeden z najbardziej zabugowanych RPG'ów. Mimo że w internecie krążyło kilka łatek, większość z nich była kiepsko zrobiona i niekompatybilna z innymi. Potrzebny był patch, który byłby kompletny i przetestowany.

Zdecydowałem się zaangażować w taki projekt. Przechodziłem grę wielokrotnie, poprawiając wiele bugów, luk i niezgodności. Jednakże jeden człowiek nie znajdzie wszystkich bugów samodzielnie. I tu właśnie potrzebuję was, a konkretniej waszych raportów o błędach. Wskażcie mi co jest złego w grze, a ja to naprawię.

Jednakże wiedzcie, że w projekcie tym nie będę dodawał żadnych nowych materiałów do gry, ani zmieniał równowagi. Chcę tylko doszlifować tą produkcję.

Pracuję sam nad tym projektem, ale chętnie powitam nowych współpracowników.

I jeżeli zastanawiacie się kim jestem – wieloletnim fanem gry. Gdy zdecydowałem ruszyć ten projekt, spędziłem sporo czasu na poznawaniu wszystkich ciekawostek gry. Była to długa droga, lecz teraz zgromadziłem wszelkie niezbędne informacje o grze i w tym także podstawy silnika i większość formatów plików.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Refinements v3.20

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się nowa wersja moda Refinements – kolejnego cyklu poprawek do Baldur's Gate II.

Uaktualnienie polecane jest wszystkim graczom, którzy mają poprzednie wersje moda, począwszy od tej oznaczonej numerkiem 3.11. Jeśli do tej pory nie miałeś z nim styczności lub jesteś ciekaw co zmieniono w nowej wersji, to zapraszam pod poniższe adresy:

Wczytywanie...