Dragon Age: Początek

Pojawiło się polskie tłumaczenie wywiadu z końca listopada. Dan Tudge, producent wykonawczy, przedstawił grę w starciu z pozostałymi klasycznymi tytułami.

"Fani, którzy pokochali złożoną fabułę, intrygujące postaci i rzecz jasna walki wymagające pomyślunku, zdecydowanie polubią to co dla nich szykujemy. Chcemy uchwycić tego samego ducha historii, epickich walk i rozwoju bohatera, które rozwijaliśmy w poprzednich grach i wszystko to zanurzyć w ponurym świecie fantasy. "Dragon Age: Początek" to taka mieszanka elementów, które fani naszych gier dobrze znają, ale jest to unowocześniona mieszanka."

Pełny tekst wywiadu po polsku znajdziecie tutaj.

Neverwinter Nights 2

Elements of Aesyr – mod do NWN 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Elements of Aesyr to nowy świat do Neverwinter Nights 2. Bazując na kompletnie nowej kampanii, wypełniony jest wyzwaniami i nowymi konfliktami.

Gracze mogą w pełni eksplorować ten świat, by stać się jego największymi bohaterami lub postrachami. Możesz zaciągnąć się do armii i wspierać tamtejsze władze. Kilka rozwiązań uczyniło Aesyr naprawdę ciekawym światem.

Więcej informacji o modzie oraz download znajdują się w tym miejscu.

Screen
Baldur's Gate II: Cienie Amn

Ninde – mod do Baldur's Gate II

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejny mod do Baldur's Gate II w ramach akcji 12 modów na Spellhold Studios. Tym razem przedstawiam wam Lady Ninde Amblecrown, jedną z najpowabniejszych aktorek w Waterdeep, obecnie łowczynię z językiem ostrym jak gilotyna, budzącym respekt talentem magicznym i nie mniejszym ego. Zaprzyjaźnisz się z nią? A może połączy was miłość? A co, jeśli nie będziesz w stanie tolerować jej obecności? Przekonaj się sięgając po ten mod.

Portret Ninde
Game Exe

Konkursy jubileuszowe zakończyły się kilka dni temu i dzisiaj możemy już podać wam wyniki części z nich! I tak poszczególne konkursy wygrali:

 • Jo ho i butelka rumu! – Elżbieta Ś. z Łaska, Michał D. z Dąbrówki oraz Sylwia Z. z Boleslawca
 • Zbawiciel przybywa... ponownie! – Alicja P. z Gdańska, Marcin W. z Sosnowca oraz Kamil B. z Zielonej Góry
 • Co kryje tajemna historia Moskwy? – Katarzyna B. z Białegostoku oraz Kamila H. z Olesna
 • Konkurs z wydawnictwem MAG! Wygraj Endymiona! – Katarzyna P. z Bolesławca oraz Marlena M. ze Styków
 • Poznaj sekrety indiańskich legend i miasteczka Cedar Peak – Konrad W. z Pasłęka oraz Sylwia D. z Łańcuta
 • Jeśli cel przyświeca, sposób musi się znaleźć – Ewelina G. z Lubina oraz Anna S. z Legnicy
 • Śródziemie czeka na bohaterów! – Katarzyna W. z Bydgoszczy

Wyniki pozostałych konkursów zostaną podane na dniach! Tymczasem gratulujemy zwycięzcom i życzymy, żeby kochana Poczta Polska doręczyła przesyłki możliwie szybko.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Shadows over Soubar po polsku!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zakończyły się prace nad polonizacją jednego z największych modułów do Baldur's Gate II – Shadows over Soubar.

Sam mod dodaje 4 nowych przyłączalnych NPC'ów, 4 główne questy i blisko 30 pobocznych, nową twierdzę i blisko 100 nowych obszarów, które wystarczyć mają na około 25 h zabawy.

Tłumaczenie, autorstwa członków Children of Bhaal, jest do pobrania stąd. Pod tym samym adresem znajdziecie także instrukcję instalacji spolszczenia.

World of Warcraft

Niesamowite zajście miało miejsce w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2008 roku, kiedy to do obsługi technicznej firmy Blizzard zadzwonił pewien nastolatek. 17-letni mieszkaniec Fairfield w stanie Ohio spróbował szantażu! Groził, że jeśli nie dostanie w grze tego, o co prosi przedstawiciela Blizzarda, to popełni samobójstwo, bowiem World of Warcraft jest wszystkim, dla czego żyje.

Wszystko skończyło się szczęśliwie, a to dzięki pracownikom obsługi technicznej, którzy zachowali zimną krew i powiadomili policję. Aresztowany nastolatek tłumaczył się, iż tylko żartował, ale pomimo tego stanie przed sądem dla nieletnich. Jak widać – szantaż nie popłaca, a jeśli chcecie poczytać o tym, co aż tak bardzo zawróciło w głowie młodemu Amerykanowi, zapraszam was tutaj.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

RefScope – mod do Obliviona

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wyzard na łamach serwisu elderscrools.gamespy.com oferuje ciekawego moda do Obliviona, który dla odmiany jest narzędziem uniwersalnym, przydatnym każdemu modderowi.

"RefScope jest potężnym narzędziem do eksploracji obiektów w grze"

A co to oznacza? Będziemy mogli całkowicie wpływać na:

 • NPC'ów każdej rasy, wyglądu, klasy
 • Ekwipunek gracza oraz NPC'ów
 • Listę czarów gracza

A to dopiero początek. Informacje oraz link do downloadu znajdują się tutaj. Polecam.

Neverwinter Nights

Pojawił się ciekawy mod, a raczej świat, do Neverwinter Nights. Autor, Oranj Joos, przygotował dla nas:

Screen
 • 90 obszarów, w tym 3 miasta i 2 duże podziemia
 • Specjalny "system śmierci"
 • Setki nowych potworów
 • Nowe bronie, w tym te o nazwach z Diablo 2
 • I wiele, wiele więcej...

Przed instalacją zapoznaj się z plikiem Readme. Sam mod do pobrania tutaj.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Joe Iuliani z serwisu MMORPG.com przygotował recenzję World of Warcraft: Wrath of the Lich King. To ostatnie (póki co) rozszerzenie do tej gry i dla wielu najlepsze. Czy i tym razem?

"Nie ma mowy o tym, by w jednej recenzji dało się przedstawić wszystkie elementy tego rozszerzenia."

Jak więc poradził sobie Joe? Przekonaj się, zaglądając tutaj. Tekst w języku angielskim.

Screen
Książki fantastyczne

Jutro, tj. 3 stycznia 2009 wypada 117 rocznica urodzin jednego z największych w historii pisarzy fantasy – uważanego przez wielu za geniusza oraz jednego z prekursorów tego gatunku. Urodzony 3 stycznia 1892 r. w Bloemfontein autor ma w swoim dorobku dzieła takie jak "Władca Pierścieni", "Hobbit" czy "Sllmarillion" (wydany już po jego śmierci), osadzone w wymyślonej przez siebie krainie – Śródziemiu. Trzeba wspomnieć, że to tylko niektóre z jego książek. Tolkien ma na swoim koncie również wiele innych tytułów, w tym publikacje akademickie z dziedziny filologii staroangielskiej.

Zmarł w 1973 roku w Bournemouth w Anglii, pozostawiając po sobie wiele niedokończonych projektów, które dzięki staraniom swego syna, Christophera, częściowo ujrzały światło dzienne.

Za swój dorobek literacki i naukowy J. R. R. Tolkien otrzymał wiele nagród, w tym Order Imperium Brytyjskiego oraz związany z nim tytuł szlachecki, którego jednak do końca swego życia nie używał.

Mimo, iż twórczość pisarza uznawana jest czasem przez `dojrzalszych` czytelników za zbyt naiwną, sądzę, że żaden czytelnik nie może nazwać się prawdziwym fanem fantasy, jeśli nie sięgnie po książki tego autora.

Wczytywanie...