Inne

NCsoft kupił licencję na UE3

Dodał: , · Komentarzy: 0

NCsoft doszedł do porozumienia z Epic Games, dzięki czemu NCsoft będzie mógł używać silnika Unreal Engine 3. Wiemy, że NCsoft planuje dwa projekty gier z gatunku MMO, o których jak na razie nic nie wiadomo.

To nie jest pierwszy raz kiedy NCsoft i Epic Games robią interesy z sobą, albowiem w przeszłości NCsoft zakupił także poprzednią wersję UE i wykorzystał go do stworzenia świetnej gry MMORPG Lineage II.

Diablo III

Diablo 3 nadchodzi?

Dodał: , · Komentarzy: 3

Anonimowe, lecz ponoć wiarygodne źródła podają, że wytwórnia Blizzard, oprócz pracy nad StarCraft II, jest w zaawansowanej fazie produkcji Diablo 3 – kontynuacji wielkiej serii hack’n’slash. Jest ono podobno tworzone na silniku 3D i ma być obsługiwane przez serwery Battle.net, które były dostępne w poprzednich częściach oraz będą w StarCraft II.

To, co może jeszcze zaciekawić, to informacja odnośnie nowej klasy postaci, która będzie oddana do dyspozycji graczom. Ma ona możliwość przejmowania kontroli nad wrogami i wysadzania ich ciał na odległość.

Jesteśmy wielce ciekawi, co z tego wyniknie.

World of Warcraft

Blizzardowska mapa Paryża

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zastanawiałeś się kiedyś jakby wyglądała mapa prawdziwego miasta a`la World of Warcraft? Nie zastanawiaj się więcej! Z okazji World Wide Invitational 2008, które odbędzie się w Paryżu, Blizzard przygotował rzeczoną mapę. Mało tego! Pod tym adresem znajduje się jej interaktywna wersja, która oprócz opisu najważniejszych miejsc w Paryżu zawiera ich fabularne odpowiedniki.

Katakumby: Wystrój podobny do tego w Undercity, ale mieszkańcy są trochę mniej rozmowni.

Paryż
World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Northrend – kolejne informacje

Dodał: , · Komentarzy: 2

Blizard znów odkrywa rąbek tajemnicy, jeśli chodzi o istoty zamieszkujące Northrend. Tym razem jest to 'Iron Dwarf'. Krasnoludy, o metalicznym kolorze skóry. Prawdopodobnie są ogniwem łączącym krasnoludy z rasą Tytanów. Więcej info znajduje się tutaj.

Iron Dwarf
Two Worlds

Firma ZUXXEZ Entertainment wraz z SouthPeak Games oficjalnie poinformowała, iż pierwsze rozszerzenie do rodzimego RPG-a Two Worlds, trafi na półki sklepowe dopiero na jesień tego roku. Pierwotnie premiera produkcji planowana była na czerwiec.

Mimo dosyć chłodnego przyjęcia gry przez media, polskie studio Reality Pump postanowiło zaryzykować i stworzyć w pełni samodzielną kontynuację. Według obietnic Temptation ma być znacznie lepszy i o wiele ładniejszy od pierwowzoru (powstaje na nowym silniku graficznym). Poprawione mają zostać także największe bolączki Two Worlds – system walki i jazdy konnej, animacje i dialogi.

Czy tym razem uda się podbić serca milionów graczy? Okaże się tej jesieni. Na osłodę w związku z opóźnieniem, twórcy przygotowali dla nas kilka nowych screenów prosto z gry. Znajdziecie je pod tym adresem.

Wiedźmin

Aktualizacja blogów CDPR

Dodał: , · Komentarzy: 1

Na oficjalnej stronie CDProjektu znaleźć możemy łącza do najnowszych wpisów na blogach załogi CDPR. Fani mogą znaleźć na nich niewątpliwie wiele ciekawych i przydatnych informacji. Swoje blogi zaktualizowali między innymi Kasia Kuczynska, Daniel Sadowski, Piotr Chomiak.

Game Exe

Wiosenna aktualizacja

Dodał: , · Komentarzy: 3

Dzisiaj mamy pierwszy dzień Wiosny. Jaka ta Wiosna jest, każdy widzi za oknem. Postanowiliśmy poprawić Wam nastrój i pozytywnie nastawić do życia poprzez publikację dwóch zapowiedzi.

Pierwszą, poświęconą jednej z najbardziej oczekiwanych gier na PC Mass Effect, przetłumaczyła Atis. Drugi tekst powinien przeczytać każdy fan serii filmów Piraci z Karaibów, gdyż traktuje o... Piratach z Karaibów Online. Z barbarzyńskiego na nasze przełożyła Eirin.

Zapraszamy do lektury!

Konwenty

Tadeusz Raczkiewicz na Polconie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oficjalnie swój pobyt na Polconie potwierdził Tadeusz Raczkiewicz, rysownik i scenarzysta komiksowy. Autor znany przede wszystkim z łamów "Świata Młodych", gdzie ukazywały się przygody m.in. jego sztandarowego bohatera, tajnego agenta Tajfuna (zaprezentowane w takich tytułach jak "Zagadka układu C-2" czy "Monstrum"). W 2006 r. nakładem wydawnictwa Mandragora ukazał się zbiorczy album "Tajfun" zawierający trzy pierwsze historie z tym bohaterem.

World of Warcraft

Nowe fanarty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie Blizzarda pojawiły się trzy kolejne prace nadesłane przez fanów. Obrazki przedstawiają widok na Darkshore, księcia Kael'thasa oraz Lady Vashj. Można je oglądać tutaj.

Kael'thas Sunstrider
Wczytywanie...