Fallout 3

Firma Bethesda Softworks, twórcy Fallout 3, chcąc uświetnić obchody dziesiątej rocznicy powstania pierwszej części gry zorganizowała konkurs, w którym wszyscy fani mieli za zadanie stworzenie własnego, uniwersalnego perka do Fallout 3. Te nietypowe wyzwanie bardzo przypadło do gustu graczom, o czym świadczy liczba blisko 17 tysięcy nadesłanych prac.

Dzisiejszego dnia nadeszła pora na wybranie i ujawnienie zwycięskiej pracy. Wygrał atrybut proponowany przez Marca-Andre Deslongchampsa, Kanadyjczyka z Montrealu, o nazwie "Grim Reaper's Sprint". Daje on naszej postaci szansę odzyskania wszystkich punktów akcji, za każdym razem gdy zabijemy kolejnego przeciwnika. Nagrodą dla tryumfatora jest, prócz niewątpliwej satysfakcji zobaczenia swojej pracy w grze, wysokiej klasy sprzęt komputerowy.

Zwycięska praca i lista wyróżnionych znajduje się pod tym adresem.

Konwenty

Regulamin TrójKONt-u IV

Dodał: , · Komentarzy: 0

Organizatorzy TrójKONta IV donoszą, że na stronie pojawił się jeden z najważniejszych dokumentów konwentu – regulamin – i zapraszają do zapoznania się z nim. Konwent odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2008 roku w Trójmieście.

Wiedźmin

Recenzja Wiedźmina

Dodał: , · Komentarzy: 0

Khem khem... Pozwólcie, że opowiem wam pewną bajkę...

Dawno dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami zaistniała drużyna poszukiwaczy przygód o tajemniczej nazwie CDProjekt. Przeżywali oni różne perypetie i przygody, wiodło im się nieźle. Nie rozpadli się jak duża ilość takich grupek, a nawet udało im się wzbogacić. Jednak nie byli samolubni. Wiele ze swoich bogactw przekazywali ludności. I tak to trwało, aż w końcu, po przejściu przez Góry Wydawców, dojrzeli w oddali przepiękne miasto. Znali jego nazwę – Własny Projekt. Niestety tutaj historia się urywa. Czy przemierzyli oni niebezpieczne równiny i lasy, by w końcu dotrzeć do rogatek miasta i przekroczyć je? A może polegli, napadnięci przez zbójów na leśnym trakcie? Tego dowiemy się wkrótce.

Wiecie już o czym to będzie. Niieee? Ech wy nieludy parszywe... Dobrze, więc powiem inaczej.

I tak oto na łamach GameExe.pl zawitała recenzja “Wiedźmina” autorstwa Dany'ego! Zachęcamy wszystkich do lektury.

Dungeon Lords

Firma JoWood, wydawca Dungeon Lords, zachęcona liczbą sprzedanych kopii owej gry (mówi się o ponad milionie egzemplarzy) zapowiedziała stworzenie do niej rozszerzenia oraz kolejnej części.

Jak zwykle w takich początkowych zapowiedziach bywa, informacji jest jak na lekarstwo. O dodatku wiadomo jedynie tylko tyle, że będzie on samodzielny i kampania będzie kontynuować wątek główny, zawarty w podstawowej wersji gry. Jak dotąd nazwa nie jest znana. Natomiast premiery możemy oczekiwać w okolicach jesieni 2008r.

Druga część gry ma być wielkim przeżyciem graficznym i dostarczać ogromną ilość wrażeń. Dungeon Lords 2 oparty będzie na zupełnie nowym i tworzonym od podstaw silniku graficznym, wspieranym przez zaawansowaną fizykę. Gra pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji. Miejmy nadzieje, że tym razem twórcy wezmą się do roboty i porządnie dopracują sequel. Premiera około jesieni 2009r.

Heroes of Might & Magic V

Heroes of Might and Magic V Dzikie Hordy, to tytuł najnowszego dodatku. Gra ma się ukazać na rynku w styczniu 2008 roku. Dodatek ma być samodzielną grą, wydany także w pełnej polskiej wersji językowej. Jej sugerowana cena wynosi 59,90 zł.

Z powodu przedłużających się testów, gra nie zostanie wydana w tym roku. CD Projekt che mieć pewność że gracze otrzymają to na co czekają, beż błędów itp.

Loki

Loki – powstanie dodatek

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Cyanide Studios, twórca Loki, rozpoczęła właśnie prace nad pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do tej gry. Niestety prócz skąpej informacji, iż za stworzeniem dodatku będzie stać kanadyjski oddział firmy, nie ujawniono dosłownie nic. Do tej pory nie wiadomo jakie nowości i smaczki będzie zawierał dodatek, a nawet kiedy trafi on na półki sklepowe. Pozostaje nam więc tylko czekać na jakieś bardziej sprecyzowane dane, które zapewne zostaną odkryte już niedługo.

Konwenty

Konwencja 3k4

Dodał: , · Komentarzy: 3

Organizatorzy Konwentu Fanów Fantastyki TrójKONt IV ujawnili konwencję, w jakiej zrealizowany będzie konwent – będzie to konwencja brytyjska. Więcej informacji znaleźć można na blogu.

Wczytywanie...