Książki fantastyczne

Zimistrz i Beowulf – patronat GameExe.pl

Dodał: , · Komentarzy: 2

Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazały się dwie książki: Beowulf, do której wstęp napisał Neil Gainman oraz Zimistrz. Opowieść ze Świata Dysku spod pióra Terryego Pratcheta. Obie książki zostały objęte patronatem portalu GameExe.pl Poniżej prezentujemy notki dotyczące obu dzieł oraz linki do fragmentów powieści. Zachęcamy do lektury!

Beowulf

Średniowieczny epos rycerski, wspaniała, monumentalna opowieść, klasyka literatury przygodowej rozpoczyna nowe życie w znakomitej, zapierającej dech adaptacji napisanej dla współczesnego czytelnika. Uhonorowana licznymi nagrodami Caitlín R. Kiernan napisała powieść na podstawie scenariusza filmowego autorstwa Neila Gaimana i nagrodzonego Oscarem współautora scenariusza „Pulp Fiction” Rogera Avary’ego. To opowieść o bohaterze, który przybywa do przeklętej krainy, aby zatriumfować tam, gdzie tak wielu poniosło klęskę… lub zginąć, jak zginęło już tylu śmiałków. Czytaj fragment Beowulfa.

Zimistrz

Tiffany zrobiła jeden niewłaściwy krok, popełniła jeden drobny błąd... A teraz duch zimy się w niej zakochał. Daje róże i góry lodowe, wyznaje uczucie lawinami i obsypuje płatkami śniegu. Trudno to znosić, kiedy ma się trzynaście lat, ale jest to również trochę no... miłe. „Łojzicku!” A tak, klan Nac Mac Feeglów jest na miejscu, by pomagać i się wtrącać. Ale jeśli Tiffany nie znajdzie rozwiązania, może już nigdy nie przyjdzie wiosna... Czytaj fragment Zimistrza.

Gothic

Gothic I do nabycia w Gazecie Wyborczej

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzisiejszego dnia do Gazety Wyborczej został dodany specjalny dodatek, który zawiera zestaw czterech doskonałych i wysoko ocenianych gier komputerowych, znanych m.in. z serii eXtra Klasyka.

Na jednej płycie DVD znajdziemy następujące gry:

  • Gothic I
  • Alone in the Dark: Koszmar Powraca
  • Europa Universalis: II Wojna Światowa
  • Sacrifice

Cena pisma wraz z zestawem 5,99 zł. Warto ! :)

Następne płyty z kultowymi grami będą się ukazywać co czwartek. Znajdziemy na nich takie klasyki jak Painkiller Czarna Edycja, SpellForce Złota Edycja, gry z serii Fallout, czy Ghost Master.

Fallout

Fallout 1 jak Fallout 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis No Mutants Allowed donosi, iż rosyjskim fanom gry Fallout udało się przenieść pierwszą część tej gry na silnik części drugiej. Więcej informacji, jak i link do pobrania moda znajdziecie tutaj.

Two Worlds

Two Worlds – pierwsze wieści na temat rozszerzenia

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niemiecki magazyn PC Games opublikował na swych łamach, pierwsze informacje na temat prac nad rozszerzeniem do gry "Two Worlds". Dodatek ów ma zwać się "Temptation" i pojawi się on na półkach sklepowych nie wcześniej niż w drugim kwartale 2008r.

Po dodatku możemy oczekiwać między innymi poprawienia sztucznej inteligencji NPC, znacznego zwiększenia świata gry, pojawienia się kilku nowych rodzajów potworów oraz usprawnienia systemu walki. Znacznie zostanie także powiększona rola elfów, które do tej pory odgrywały marginalną rolę w grze.

Więcej informacji jak do tej pory nie zostało ujawnionych i pozostaje nam tylko czekać na oficjalne oświadczenie wydawcy. Czy dodatek okaże się równie dobrą produkcją jak podstawka ? Czas pokaże.

World of Warcraft

3 rocznica World of Wacraft!

Dodał: , · Komentarzy: 2

23.XI World of Warcraft obchodził swoje 3 urodziny. Z tej okazji Blizzard przygotował szereg nagród, które zostaną rozdane. Są to między innymi:

  • Tydzień rozpoczynający się 26 Listopada będzie chyba najbardziej ekscytujący. Zostanie rozdane 10 nagród o wartości $100.000
  • W tygodniu rozpoczynającym się 3 Grudnia zostanie rozdane 20 zestawów figurek World of Warcraft.
  • W ostatnim tygodniu rozpoczynającym się 10 Grudnia 5 osób zostanie nagrodzonych iPodami Apple Touch oraz 2 letnim abonamentem do gry.

Nagrody kuszą. Po więcej szczegółów zapraszamy do listy wymagań i regulaminu.

Loki

Loki patch 1.0.8.1

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oto kolejna łatka dla Lokiego. Tym razem usunięto tylko kilka mniejszych błędów, m.in poprawiono stabilność podczas używania kombinacji alt-tab, usunięto bug w kwestii wymagań przedmiotów oraz dodano zabezpieczenie przeciwko oszukiwaniu w trybie multiplayer.

Do pobrania TUTAJ. Cały pakiet waży ponad 160mb.

Filmy fantastyczne

W sieci pojawił się następny zwiastun filmu "In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale", którego reżyserem jest uwielbiany przez wszystkich graczy na całym świecie – Uwe Boll (zasłynął żałosną ekranizacją gry "BloodRayne" oraz "Alone in the Dark"). Premiera najnowszego obrazu twórcy rodem z Północnej Westfalii, trafi na ekrany niemieckich kin już za tydzień. Natomiast premiera za oceanem została ogłoszona na początek stycznia.

Przypomnijmy, że film opowiada przygodę niejakiego Farmera (w tej roli znany i lubiany Jason Statham), który wyrusza z niebezpieczną misją odbicia z rąk czarnoksiężnika Galliana (Ray Liotta) swojej żony oraz pomszczenia śmierci syna. W tej ryzykownej i pełnej pułapek wędrówce nasz bohater nie obejdzie się bez pomocy swych dzielnych towarzyszy – starego przyjaciela Noricka (Ron Perlman) i maga Mericka (John Rhys-Davies). Budżet filmu wyniósł 60 milionów dolarów.

Zwiastun "In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale" znajdziecie pod tym adresem.

Wczytywanie...