Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna z filmową okładką

1 minuta czytania

Informacja prasowa

okładka

10 lutego w księgarniach pojawi się I tom przygód Percy Jacksona – Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna z filmową okładką. Reedycja książki związana jest z wejściem na ekrany kin filmowej wersji powieści pod tym samym tytułem. Pierwotnie tom pojawił się na polskim rynku w maju 2009 roku.

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy to seria autorstwa amerykańskiego pisarza – Ricka Riordana, opowiadająca o przygodach nastoletniego chłopca (tytułowy Percy), który okazuje się być herosem – synem śmiertelniczki i boskiego władcy mórz – Posejdona. Akcja pierwszej części powieści toczy się wokół kradzieży pioruna Zeusa, o którą zostaje oskarżony… Percy. Czy uda mu się oczyścić z podejrzeń? Czy zapobiegnie wielkiej wojnie między bogami Olimpu? Zapraszamy do lektury i nowego świeżego spojrzenia na grecką mitologię.

W Polsce pojawiły się dotąd dwie części powieści Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna oraz Morze Potworów. Premiera trzeciego tomu – Klątwa Tytana – przewidziana jest na 10 marca.

Film Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna pojawi się w Polsce 19 lutego (premiera światowa – 10 lutego 2010).

Serię Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy wydaje wydawnictwo Galeria Książki.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...