wampir_maskarada

Zakazana Magia - Septimus Heap #1

Zakazana Magia
 • Autor
 • Autor tłumaczenia
 • Tytuł oryginału Magyk
 • Data wydania 25 października 2006
 • Data wydania oryginału 15 marca 2005
 • ISBN 83-60010-09-9
 • Wydawnictwo Jaguar
Ocena użytkowników
7,5 Średnia z 11 ocen
Twoja ocena

Debiutancka powieść Angie Sage, otwiera cykl książek o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna, obdarzonym nadzwyczaj magicznymi zdolnościami. Jego ojciec Silas Heap, który wracając do domu znalazł w śniegu nowo narodzoną dziewczynkę, dowiaduje się, że mały Septimus zmarł tuż po urodzeniu. Wkrótce po tych wydarzeniach Marcia, nowo mianowana Czarodziejka Nadzwyczajna, nakazuje Silasowi, aby wychował znajdę jak własne dziecko. Przybrani rodzice nazywają dziewczynkę Jenna. Prawdziwe pochodzenie dziewczynki szybko wychodzi na jaw. Wścibska właścicielka gospody rozpowiada, jakoby królowa została zamordowana, a mała królewna zaginęła. Następnie historia przeskakuje o dziesięć lat do przodu. Zły czarodziej, DomDaniel rozsyła szpiegów, by odnaleźli zaginione dziecko, którego istnienie uniemożliwia mu całkowite przejęcie władzy.

Ścigani przez Łowcę, Jenna i jej przyjaciele po dramatycznej ucieczce przez zdradliwe Mokradła Marram, znajdują schronienie u ciotki Zeldy. Do trzymającej w napięciu akcji autorka wprowadza kilka wątków pobocznych i szereg epizodycznych postaci charakterystycznych. Niezwykłym urokiem i odwagą odznacza się szczur pocztowy Stanley, zaś Bagniak, wierny i oddany przyjaciel ciotki Zeldy, znakomicie daje sobie radę z Bagiennymi Skrzatami, wiodąc uciekinierów poprzez mglisty haar, krętymi kanałami mokradeł.

Niepodważalnym walorem powieści jest ogromne bogactwo wyrazistych, zapadających w pamięć bohaterów, osadzonych w pieczołowicie wykreowanym i dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach, a także pełnym niepowtarzalnego klimatu świecie. Świecie, przesyconym magią, tą dobrą, która jest zakazana i tą oficjalną, sięgającą najmroczniejszych zakamarków Drugiej Strony.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Zakazana Magia, pierwsza książka z serii Septimus Heap, zabiera czytelników do świata pełnego magii, duchów i niesamowitych przygód. Jest to debiutancka powieść Angie Sage, angielskiej pisarki, która najwięcej odbiorców znajduje pośród dzieci. Książka już na wstępie przyciąga oko estetyczną i ładnie prezentującą się okładką, a opowiada o przygodach siódmego syna siódmego syna, Septimusa Heapa. Wszystko zaczyna się pewnego zimowego wieczoru, kiedy to Silas Heap, ojciec Septimusa, wracając z... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Smoczy Lot
  #2 Smoczy Lot
 • Duch Królowej
  #3 Duch Królowej
 • Tajemna Wyprawa
  #4 Tajemna Wyprawa
Wczytywanie...