Zadanie goblina - Goblin #1

Zadanie goblina
Ocena użytkowników
9,33 Średnia z 6 ocen
Twoja ocena

W życiu wiele trzeba znieść, od sprzątania goblinich wygódek, poprzez „syfne dyżury”

Jednak udręka ta zda się rajem, gdy zostaniesz goblińskim zwiadowcą, który ostatnim przedśmiertnym wrzaskiem ostrzec ma innych o niebezpieczeństwie. A potem ciach! I koniec misji!

Misja raczej się nie udała, ale goblin Jig, zezując na czubek najbardziej ostrego narzędzia, jakie kiedykolwiek w niego wymierzono… poweselał. Uważają go za potwora! A przecież potwór to klasa wyżej niż „drobna niedogodność”, do której to kategorii herosi zaliczali rodzaj goblini.

- Nawet płonący żywy trup ma swoje jasne strony – pomyślał Jig i przyznacie, że była to myśl godna uwiecznienia w przysłowiu.

Z lekko histeryzującym pająkiem na głowie i tępym jak pomyślunek ścierwojada nożem kuchennym za pazuchą, Jig wyrusza na spotkanie nieznanego. Tam, gdzie nigdy wcześniej nie dotarł żaden goblin. W towarzystwie, w którym absolutnie nie powinien się znaleźć. Po coś, co nigdy nie powinno zostać odkryte. I – jak było do przewidzenia – jest strzeżone przez coś absolutnie potwornego...

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Czytaj fragment książki Powyższy fragment to jedynie przedsmak tego, co czeka na nas w wydanej nakładem Fabryki Słów książce pt. "Zadanie Goblina". Jej autor, Jim C. Hines, należy do pisarzy, którzy fantasy traktują z przymrużeniem oka, co znalazło swe potwierdzenie i tutaj. "Zadanie Goblina" to opowieść momentami zabawna, momentami poważna, w której nie zabrakło oryginalnych bohaterów, ciekawej fabuły i sporej dawki lekkiego, zrozumiałego dla czytelnika w każdym wieku humoru. Ale po kolei.... czytaj dalej...

Wczytywanie...