Wyższa magia

Wyższa magia
Ocena użytkowników
8,86 Średnia z 7 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Najwyższa magia to ludzka chemia

Naina, studentka Państwowego Uniwersytetu Magii, ma nie tylko wybitny talent do pakowania się w kłopoty. Jej nadnaturalne zdolności doceniają szychy z ministerstwa i wydziału magii bojowej. Lokują w niej nawet nadzieję na powodzenie eksperymentu „Demiurg”.

Sama Naina uważa, że najlepiej wychodzi jej wszelaka destrukcja. Z łatwością zdematerializuje samochód. Z trudem opiera się "nieznośnemu" urokowi arcyciekawego faceta z przeszłością...

Ta książka jest jak jajko z niespodzianką. Najpierw fajerwerki magicznego pazłotka. Potem słodycz gorzkiej czekolady. I ani się obejrzysz, jak zaskoczy Cię kombinacja magii, humoru, tajemnicy, zbrodni, śledztwa i międzyludzkich zawiłości.

Aha, jeszcze jedno. Tylko tu znajdziesz satysfakcjonujące wyjaśnienie dręczącego Cię pytania – dlaczego nie można wyczarować monet, banknotów, złota ani diamentów?

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Kiedy wreszcie dorwałam książkę Kiry Izmajłowej, sama nie wiedziałam, co o niej myśleć. Nazwisko widziałam pierwszy raz na oczy, a internet milczał, wyświetlając jedynie tytuł książki. Na szczęście wydawnictwo wpadło na pomysł, by z tyłu na okładce umieścić krótką notatkę. To właśnie ona skutecznie zachęciła mnie do zanurzenia się w historię Nainy, która miała „wybitny talent do pakowania się w kłopoty” – podobnie jak Harry Potter, Frodo Baggins, Tomek Sawyer, Huckleberry Fin i Jezus. Ten... czytaj dalej...

Wczytywanie...