wampir_maskarada

Wiedźmin: Droga bez powrotu. Zdrada. Geralt - Wiedźmin (Prószyński i S-ka) #1

Wiedźmin: Droga bez powrotu. Zdrada. Geralt
Ocena użytkowników
10 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Na początku była wyobraźnia Andrzeja Sapkowskiego, następnie – za sprawą Bogusława Polcha – wiedźmin powstał z tuszu, teraz zaś obraca się w celuloid, przybierając twarz Michała Żebrowskiego.

Zarówno komiks, jak i obsada filmu, wywołały gwałtowne reakcje fanów – od oburzenia do uwielbienia. Tak zrodził się kult.

Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę. U Sapkowskiego poznajemy go w debiutanckim opowiadaniu Wiedźmin.

W pierwszym tomie Wiedźmina umieszczone są trzy opowieści będące autoryzowanymi adaptacjami opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

Droga bez powrotu (Droga, z której się nie wraca) jest o rodzicach Geralta; odpowiada na pytanie: skąd Geralt przychodzi?

Zdrada (opowiadanie, które być może nigdy nie zostanie opublikowane w innej niż komiksowa formie) mówi o tym, jaką cenę zapłacił Geralt, by zostać wiedźminem.

Geralt to pierwsze opowiadanie o wiedźminie.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Andrzej Sapkowski debiutował w latach, w których do polskiej fantastyki podchodzono z dużym dystansem. Na szczęście szybko się okazało, że wbrew zapowiedziom nieprzychylnych krytyków nie będzie autorem jednego opowiadania. Wiedźmin obecnie stał się samodzielną ikoną popkultury, a gra komputerowa stworzona na kanwie utworów o Geralcie z Rivii jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych towarów eksportowych. Jak na tym tle wypadają komiksy? W latach 1993-1995 powstał cykl komiksów o Geralcie... czytaj dalej...

Wczytywanie...