Wieczny Batman. Tom 3 - Wieczny Batman #3

Wieczny Batman. Tom 3
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Prace kilkudziesięciu autorów składające się na ogromną sagę o wiecznym Batmanie opowiadają niezwykle pasjonującą, epicką i spójną fabularnie historię Mrocznego Rycerza. W trzecim tomie serii od uwięzienia komisarza Gordona i zajęcia jego miejsca przez młodego porucznika Barda minęło już kilka miesięcy. Gotham City zostało praktycznie całkowicie opanowane przez złoczyńców, wobec których policja pozostaje bezradna mimo wprowadzenia stanu wyjątkowego. Azyl Arkham przestał istnieć. Na domiar złego Bruce Wayne zbankrutował... Setki wygranych bitew, dziesiątki złoczyńców osadzonych w więzieniu, a wobec tajemnicy, która kryje się za chaosem w Gotham, Mroczny Rycerz i jego sojusznicy pozostają bezsilni. Wobec nieznanego przeciwnika blednie nawet fakt, że po ulicach miasta grasuje wielu z najzacieklejszych wrogów Batmana. Być może jednak rozwiązanie zagadki jest bliżej niż się Bruce’owi Wayne’owi wydaje?

Trzeci, a zarazem ostatni tom serii Wieczny Batman przynosi rozwiązanie jednej z największych zagadek, z którymi musiał się zmierzyć Mroczny Rycerz. Pomysłodawcami i głównymi autorami Wiecznego Batmana są popularni i uznani autorzy amerykańskiego komiksu: Scott Snyder (Amerykański Wampir, Swamp Thing) i James Tynion IV (Szpon, Detective Comics).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Większość wydawanych w Polsce zbiorów superbohaterskich historii, łączy kilka pomniejszych opowieści, z osobą herosa i/lub miejscem akcji jako wspólnym mianownikiem. Co jednak, gdy twórcy postanawiają przedstawić jedną, o wiele większą opowiastkę? Dziesiątki scenarzystów i ilustratorów stworzyło "Wiecznego Batmana", cykl wydany w Polsce w trzech tomach o sumarycznej objętości blisko 1200 stron. W gronie artystów pracujących przy zeszytach wchodzących w skład trzeciego tomu, znalazły się... czytaj dalej...

Wczytywanie...