wampir_maskarada

Amerykański Wampir. Tom 6 - Amerykański Wampir #6

Amerykański Wampir. Tom 6
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Szósty tom serii zawiera opowieść Długa droga do piekła (stworzoną przez głównych autorów serii, Snydera i Albuquerque) oraz antologię krótkich historii o Skinnerze Sweecie i innych amerykańskich wampirach.

Pewien chłopiec ucieka z sierocińca, aby odnaleźć w Las Vegas swojego ojca. W drodze spotyka dwoje zakochanych młodych ludzi, którzy chcą w Vegas wziąć ślub, ale prowadzi ich tam także potrzeba zdobycia leku na poważną chorobę. Okazuje się jednak, że wszystkim bohaterom będzie bardzo trudno osiągnąć cele, do których dążą, kiedy na ich drodze pojawi się pewien łowca wampirów w czarnej skórzanej kurtce. Podróż do Vegas stanie się prawdziwą drogą do piekła.

Krótkie opowieści z antologii stanowią przegląd historii wampirów w Nowym Świecie – od pierwszych osad białych przybyszów w XVI stuleciu (Zaginiona kolonia) przez XIX-wieczny świat Dzikiego Zachodu (Przeklęte Kansas) i traperskiej Kanady (Kanadyjski wampir) po Hollywood wielkiego boomu sztuki filmowej w latach 20. XX stulecia (m.in. Producenci). W antologii zaprezentowali swoje komiksy tak znani autorzy, jak: Greg Rucka, Jason Aaron czy Francesco Francavilla.

Głównymi autorami bestsellerowej serii są gwiazdy komiksu amerykańskiego: scenarzysta Scott Snyder (Batman, Detective Comics, Swamp Thing) i rysownik Rafael Albuquerque (Blue Beetle, Superman/Batman).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Wampiry. Temat zdawałoby się wyeksploatowany do cna, który po okresie dużej popularności nieco już przygasł. Na szczęście wciąż trafiają się godne uwagi pozycje spod znaku Draculi. Jednym z komiksów wpisujących się w powyższą tezę jest z pewnością seria „Amerykański wampir”, autorstwa Scotta Snydera i Rafaela Albuquerque. Swój udział w tworzeniu cyklu miał nawet sam Stephen King. W poniższym zbiorze znajdziemy również prace Grega Rucki czy Jasona Aarona. Skinner Sweet to pierwszy... czytaj dalej...

Wczytywanie...