Wezwał nas honor - Man of War #1

Wezwał nas honor
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału To Honor You Call Us
  • Data wydania 3 grudnia 2014
  • Data wydania oryginału 4 listopada 2012
  • ISBN 978-83-640-3040-6
  • Wydawnictwo Drageus
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Unia Terrańska zaangażowana jest w międzygwiezdną wojnę z Krag, bezwzględną rasą obcych, chcących zniszczyć ludzkość. W 2315 roku obiecującemu młodemu oficerowi Maxowi Robichaux powierzone zostaje dowodzenie nad USS „Cumberland”, niszczycielem najnowszej generacji, jednak mającym tak złą opinię, że nazywany jest pogardliwie „Przełęczą Cumberland”.

Pierwszą misją kapitana Robichaux jest patrol w Wolnym Korytarzu, miejscu, w którym Krag potajemnie kupują materiały do produkcji wojennej, oraz zniszczenie każdej jednostki przewożącej wojenną kontrabandę. Z dala od własnej floty, operujący w warunkach wymuszonej rozkazami ciszy radiowej, Max polegać może tylko na swojej determinacji… oraz wsparciu błyskotliwego szefa służby medycznej okrętu, doktora Sahina.

Wykonując to niebezpieczne zadanie, Max i doktor zdają sobie sprawę, że jedynie „Cumberland” może powstrzymać śmiertelny atak Krag, który ma raz na zawsze zakończyć wojnę i istnienie rasy ludzkiej.

Tocząca się w dalekiej przyszłości i utrzymana w klimatach powieści „o okrętach z drewna i ludziach ze stali” książka „Wezwał nas honor” należąca do serii Man of War łączy przygodę poznania, przeżycia wojenne i niebezpieczeństwa podróży w nieznane, widziane oczyma dowódcy i jego załogi.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Załoga z problemami pod przywództwem młodego i ambitnego kapitana. Przygody, bitwy i abordaże. Bunty na statku. Spotkania z obcymi rasami. Szczypta technologicznego bełkotu. Charaktery postaci na podstawie znanych szablonów. Pragnienie wiktorii w imię Boga, honoru i ojczyzny. Tych elementów w książce „Wezwał nas honor” znajdziecie pod dostatkiem. Jak jednak powieść prezentuje się jako całość? Oficer Max Robichaux za swoje zasługi i dokonania awansuje na kapitana kosmicznego okrętu... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Honor to my
    #2 Honor to my
Wczytywanie...