posiadlosc
Wasteland 3

Jednym z aspektów rozgrywki, które wszyscy uwielbiamy w RPG jest stawianie nas przed różnorakimi dylematami moralnymi i konieczność mierzenia się z konsekwencjami podjętych wyborów. Nie trzeba pisać jak bardzo zwiększa to proces immersji z wirtualnym światem i intrygą, jaką przygotowali dla nas scenarzyści. Jak obiecują twórcy “Wasteland 3”, wolność pod względem podejmowanych przez nas decyzji ma być ogromna, a wedle starego prawidła mówiącego, że “każda akcja powoduje reakcję” – nie zostaną one bez echa.

wasteland 3

Teoretycznie od Strażników Pustkowi oczekuje się pilnowania spokoju i praworządności, ale nikt nie mówił, że nie można go będzie szerzyć wyjątkowo brutalną ręką. Albo pójść ścieżką renegata, brać psychopatów do ekipy i zatańczyć na zwłokach postnuklearnego społeczeństwa Kolorady. Twoja wola. Możesz zabić każdą napotkaną postać (również te istotne dla wątku głównego) lub uczynić coś totalnie nieszablonowego – twórcy przewidzieli wiele ścieżek – lecz musisz mierzyć się z implikacjami tych wyborów, a nierzadko nie będą one wesołe.

To właśnie o wyborach i ich konsekwencjach traktuje kolejna część dziennika developerskiego “Wasteland 3”.

Wasteland 3

W kolejną podróż po mroźnym postapokaliptycznym Kolorado tym razem zabierają nas Brian Fargo, szef studia inXile, a także Nathan Long, starszy scenarzysta gry. Skoro widzimy na ekranie tych dwóch jegomościów to oczywiste jest, że będziemy rozmawiać o niuansach intryg, świata oraz postaci, na jakie natkniemy się podczas zabawy w “Wasteland 3”.

wasteland 3

Historia ma być zdecydowanie bardziej osobista i będzie utrzymana raczej w kontekście opanowania skrajnie nieprzyjaznego środowiska niż klasycznego ratowania świata. Czekają na rozliczne dylematy moralne i wybory, które wpłyną na kształt świata i postrzeganie Strażników przez społeczeństwo. Napatoczymy się na przeróżnej maści kultury, sekty (jedna z nich czci Ronalda Reagana i traktuje go jako boga) czy psychopatów. Ba, jednego z tych ostatnich będziemy mogli zwerbować do ekipy, co zaowocuje ciekawymi dialogami i otworzy tyle samo furtek, co je zamknie.

Wasteland 3

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy odcinek dziennika developerskiego “Wasteland 3”. Ten skupia się na systemie rozwoju postaci, walce, customizacji i ogólnych wyborach gracza. Jeżeli mieliście mieszane uczucia odnośnie tej serii i zastanawialiście się, czy warto będzie wydać nasze ciężko zarobione pieniądze na podróż do mroźnego postapokaliptycznego Kolorado, to ten materiał raczej rozwieje większość wątpliwości.

wasteland 3

Jest więcej, lepiej i bardziej kozacko. System rozwoju postaci został usprawniony, rozbudowany i otrzymał coś na zasadzie popularnych perków z “Fallouta”, które dadzą nam ciekawe bonusy (np. dodatkowe obrażenia od ognia), lecz przy okazji dorzucą jej kilka wad (spontaniczne zapalenie się w trakcie potyczki). Z kolei turowa walka nabierze dynamizmu (przeciwnicy będą poruszać się równocześnie), a także dodatkowego smaku (intrygujący system combosów).

Wasteland 3

Wasteland 3 zalicza poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 1

Z odległej Ameryki nadeszły złe wieści z postapokaliptycznego frontu. Kolejną ofiarą koronawirusa w branży elektronicznej rozrywki stał się “Wasteland 3”. W wyniku konieczności wdrożenia pracy zdalnej przez zespół inXile i sytuacji związanej z pandemią, premiera kolejnej części ojca wszystkich postnuklearnych cRPG została przeniesiona. Jak tłumaczy Brian Fargo, dodatkowe kilka tygodni ma dać studiu potrzebny czas do zaimplementowania wszystkich poprawek przesłanych przez graczy podczas beta testów, optymalizacji i odpowiedniego dopieszczenia gry.

wasteland 3

Wobec powyższych wyzwań “Wasteland 3” nie ukaże się w maju, tak jak pierwotnie to planowano, lecz dopiero 28 sierpnia. Nie da się ukryć, że serce może zaboleć, ale obecna sytuacja związana z szalejący koronawirusem powoduje, że każdy z nas powinien być zdecydowanie bardziej wyrozumiały niż zazwyczaj.

Wasteland 3

Data premiery Wasteland 3 została wyznaczona

Dodał: , · Komentarzy: 8

Trzydzieści dwa lata od premiery pierwszej gry, sześć lat od premiery drugiej części, cztery lata od zapowiedzi, "Wasteland 3" podbije nasze komputery 19 maja 2020 roku. Porzucimy w końcu spalone słońcem pustynie Arizony, aby zasmakować nuklearnej zimy Kolorado i utrzeć nosa Patriarsze.

wasteland 3
Wasteland 3

Nowy gameplay z Wasteland 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowy gameplay z "Wasteland 3" to nie byle co. Niemal godzina solidnej rozgrywki w skutym nuklearną zimą Kolorado. Nasi dzielni Strażnicy będą musieli odbić zakładników przetrzymywanych w opuszczonym hotelu. Zostali pojmani przez Patriarchę najpotężniejszego watażkę w okolicy. Zatarg z nim może nie wyjść Strażnikom na dobre, ale nie mogą zostawić ludzi w potrzebie.

wasteland 3
Wasteland 3

Dla wielu graczy to informacja rodzaju – być albo nie być. A raczej – grać albo nie grać. Choć data premiery produkcji została zapowiedziana na bliżej nieokreślony okres wiosny 2020 roku, więc jest jeszcze czas, aby dokonać niezbędnych modernizacji i zakupów, to nie ukrywajmy. Domowy budżet nie jest z gumy, a coś do garnka włożyć trzeba.

wasteland 3

To co, pójdzie czy nie pójdzie? Ech... przekonajmy się.

Wasteland 3

Wasteland 3 – obszerne fragmenty rozgrywki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mawia się, że im ciszej jedziesz, tym dalej zajedziesz. Wspomnianą sentencję ewidentnie do serca wzięło sobie studio inXile, ponieważ niechętnie dzieli się ono konkretnymi informacjami z "Wasteland 3". Tu rzuci małą ciekawostkę, tam wypuści krótki zwiastun, gdzie indziej zaprezentuje strzępki rozgrywki. Cóż, fani oczekujący na postnuklearne przygody w zaśnieżonym stanie Kolorado nie mają łatwego życia.

wasteland 3

Dlatego targi Gamescom można uznać za prawdziwe święto graczy, bo co rusz napływają do nas ciekawostki z produkcji nadchodzących wielkimi krokami. Także tych, w przypadku których twórcy zazwyczaj nabierają wody w usta.

Do rzeczy – w sieci zaprezentowano dwa porządne fragmenty rozgrywki z "Wasteland 3". Sporo walki, podróże po mapie świata, trochę soczystych dialogów i masa klimatu.

Wasteland 3

W najnowszym zwiastunie "Wasteland 3" grupa dzielnych strażników próbuje dobić targu z Patriarchą, potężnym watażką trzymającym w żelaznym uścisku większą część Kolorado. Otoczony jest przerażającymi legendami i plotkami. Udusił własnego bliźniaka gołymi rękoma, zabił własną matkę, po przyłapaniu jej na kradzieży, członkowie jednego z klanu ukrzyżowali go, ale uciekł on z miejsca kaźni, a zemsta, którą wywarł na swoich oprawcach wciąż budzi strach w mieszkańcach Kolorado. Co Strażnicy mogą chcieć od takiego człowieka?

wasteland 3
Wasteland 3

Impreza E3 2019 zaskakuje nas coraz bardziej. Po trailerze "Cyberpunku 2077" z Johhnym Reevesem i wycieczce po Halcyonie z "The Outer Worlds przyszedł czas na próbę firmy inXile Entertainment. Parę miesięcy temu gigant z Redmont wykupił studio Briana Fargo co nie spotkało się z przychylną reakcją części graczy, którzy uznali to za zdradę ideałów i sprzedanie się korporacjom, które Fargo krytykował. Czy to wszystko wyszło inXile na zdrowie? Przekonajcie się zwiedzając Colorado z znanym z poprzednich części wesołym pijaczkiem Scotchmo.

wasteland 3
Wczytywanie...