Wasteland 3
wasteland 3

inXile Entertainment, twórcy "Wasteland 3", zaplanowali ciekawe wydarzenie związane ze swoim postapokaliptycznym dzieckiem. Event nazwany "Wasteland Wings" ma być połączeniem wywiadu oraz pochłaniania bardzo ostrego jedzenia. A właściwie chyba rozsądniej będzie powiedzieć – próbą odpowiadania na pytania doświadczając bólu związanego z najwyższymi pozycjami skali Scoville'a. I wcale nie chodzi o ćwikłę.

Jeżeli jesteście zainteresowani, wywiad transmitowany będzie na YouTube dziś o godzinie 18:00.

Wasteland 3

Witamy w Steeltown

Dodał: , · Komentarzy: 0
bitwa o steeltown

Za kilka dni, bowiem 3 czerwca, odbędzie się premiera DLC do "Wasteland 3", pt. "Bitwa o Steeltown". Dodatek zabierze nas do tytułowego kompleksu fabrycznego umieszczonego w południowo-zachodniej części Kolorado. Wytwarza się z nim pojazdy, bronie czy roboty, rozprowadzane po całym stanie. Niestety, ostatnio dostawy przychodzą z opóźnieniem bądź dostarczone przedmioty nie nadają się do użytku. Patriarcha nie ma wyboru i prosi cię o pomoc w rozwiązaniu problemów fabryki.

W oczekiwaniu na premierę inXile entertainment wrzuciło do sieci filmik podsumowujący, co zobaczymy w DLC. Generalnie większość informacji macie w powyższym akapicie, tyle że okraszone materiałem z gry.

Wasteland 3

Garść informacji o patchu 1.4.0 do Wasteland 3

Dodał: , · Komentarzy: 0
wasteland 3

Niedawno informowaliśmy o nadchodzącym rozszerzeniu do "Wasteland 3" pt. "Bitwa o Steeltown", który zadebiutuje na PC i konsolach 3 czerwca tego roku. Twórcy mają jednak zamiar wypuścić w międzyczasie kolejną darmową łatkę o numerze 1.4.0. Pierwszą rzeczą, jaką przyniesie ze sobą, ma być rzemiosło.

Wraz z nim pojawią się nowe bronie oraz wysokopoziomowe modyfikacje, z którymi można spokojnie poeksperymentować. Dodajmy do tego możliwość wykonania własnej amunicji oraz medycznych zasobów, a twoja drużyna powoli zacznie robić się samowystarczalna podczas przemierzania pustkowi. Rzemiosło nie wymaga żadnej dodatkowej umiejętności – wystarczy posiadać odpowiednią formułę oraz niezbędne elementy. Te pierwsze można będzie zdobyć podczas awansowania (przykładowo osiągając wyższy poziom w Pierwszej Pomocy otrzymasz przepisy na różne medyczne zasoby), kupując od sprzedawców, znajdując je na pustkowiach czy wchodząc w posiadanie dziwnych przedmiotów jak np. Wosku do wąsów.

Wasteland 3
battle of steeltown

“Wasteland 3” to jedno z najmilszych zaskoczeń zeszłego roku i zdecydowanie tytuł, który potrafi przyciągnąć pasjonatów gier fabularnych, a także postapokalipsy, na długie godziny. Dlatego cieszy, że twórcy mimo dobrych kilku miesięcy od premiery, nie spoczęli na laurach i nadal aktywnie wspierają produkcję. Po serii drobnych łatek i mniejszych aktualizacji, przyszedł czas na pełnoprawny fabularny dodatek.

“The Battle of Steeltown” zabierze nas do tytułowego kompleksu fabrycznego umieszczonego w południowo-zachodniej części Kolorado.

Wasteland 3

Patch 1.3.3 do Wasteland 3

Dodał: , · Komentarzy: 4
wasteland 3

W marcu ma się ukazać nowa łatka do "Wasteland 3" o numerze 1.3.3, zatytułowana "Death & Taxes" ("Śmierć i Podatki"). Wraz z nią pojawi się kilka nowych elementów rozgrywki, m.in. permanentna śmierć (aka "Permadeath"), opcjonalne zwiększenie rzutów na trudne umiejętności (Difficult Skill Checks Mode) czy zmiana specjalizacji postaci.

Wasteland 3

Jednym z aspektów rozgrywki, które wszyscy uwielbiamy w RPG jest stawianie nas przed różnorakimi dylematami moralnymi i konieczność mierzenia się z konsekwencjami podjętych wyborów. Nie trzeba pisać jak bardzo zwiększa to proces immersji z wirtualnym światem i intrygą, jaką przygotowali dla nas scenarzyści. Jak obiecują twórcy “Wasteland 3”, wolność pod względem podejmowanych przez nas decyzji ma być ogromna, a wedle starego prawidła mówiącego, że “każda akcja powoduje reakcję” – nie zostaną one bez echa.

wasteland 3

Teoretycznie od Strażników Pustkowi oczekuje się pilnowania spokoju i praworządności, ale nikt nie mówił, że nie można go będzie szerzyć wyjątkowo brutalną ręką. Albo pójść ścieżką renegata, brać psychopatów do ekipy i zatańczyć na zwłokach postnuklearnego społeczeństwa Kolorady. Twoja wola. Możesz zabić każdą napotkaną postać (również te istotne dla wątku głównego) lub uczynić coś totalnie nieszablonowego – twórcy przewidzieli wiele ścieżek – lecz musisz mierzyć się z implikacjami tych wyborów, a nierzadko nie będą one wesołe.

To właśnie o wyborach i ich konsekwencjach traktuje kolejna część dziennika developerskiego “Wasteland 3”.

Wasteland 3

W kolejną podróż po mroźnym postapokaliptycznym Kolorado tym razem zabierają nas Brian Fargo, szef studia inXile, a także Nathan Long, starszy scenarzysta gry. Skoro widzimy na ekranie tych dwóch jegomościów to oczywiste jest, że będziemy rozmawiać o niuansach intryg, świata oraz postaci, na jakie natkniemy się podczas zabawy w “Wasteland 3”.

wasteland 3

Historia ma być zdecydowanie bardziej osobista i będzie utrzymana raczej w kontekście opanowania skrajnie nieprzyjaznego środowiska niż klasycznego ratowania świata. Czekają na rozliczne dylematy moralne i wybory, które wpłyną na kształt świata i postrzeganie Strażników przez społeczeństwo. Napatoczymy się na przeróżnej maści kultury, sekty (jedna z nich czci Ronalda Reagana i traktuje go jako boga) czy psychopatów. Ba, jednego z tych ostatnich będziemy mogli zwerbować do ekipy, co zaowocuje ciekawymi dialogami i otworzy tyle samo furtek, co je zamknie.

Wasteland 3

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy odcinek dziennika developerskiego “Wasteland 3”. Ten skupia się na systemie rozwoju postaci, walce, customizacji i ogólnych wyborach gracza. Jeżeli mieliście mieszane uczucia odnośnie tej serii i zastanawialiście się, czy warto będzie wydać nasze ciężko zarobione pieniądze na podróż do mroźnego postapokaliptycznego Kolorado, to ten materiał raczej rozwieje większość wątpliwości.

wasteland 3

Jest więcej, lepiej i bardziej kozacko. System rozwoju postaci został usprawniony, rozbudowany i otrzymał coś na zasadzie popularnych perków z “Fallouta”, które dadzą nam ciekawe bonusy (np. dodatkowe obrażenia od ognia), lecz przy okazji dorzucą jej kilka wad (spontaniczne zapalenie się w trakcie potyczki). Z kolei turowa walka nabierze dynamizmu (przeciwnicy będą poruszać się równocześnie), a także dodatkowego smaku (intrygujący system combosów).

Wasteland 3

Wasteland 3 zalicza poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 1

Z odległej Ameryki nadeszły złe wieści z postapokaliptycznego frontu. Kolejną ofiarą koronawirusa w branży elektronicznej rozrywki stał się “Wasteland 3”. W wyniku konieczności wdrożenia pracy zdalnej przez zespół inXile i sytuacji związanej z pandemią, premiera kolejnej części ojca wszystkich postnuklearnych cRPG została przeniesiona. Jak tłumaczy Brian Fargo, dodatkowe kilka tygodni ma dać studiu potrzebny czas do zaimplementowania wszystkich poprawek przesłanych przez graczy podczas beta testów, optymalizacji i odpowiedniego dopieszczenia gry.

wasteland 3

Wobec powyższych wyzwań “Wasteland 3” nie ukaże się w maju, tak jak pierwotnie to planowano, lecz dopiero 28 sierpnia. Nie da się ukryć, że serce może zaboleć, ale obecna sytuacja związana z szalejący koronawirusem powoduje, że każdy z nas powinien być zdecydowanie bardziej wyrozumiały niż zazwyczaj.

Wczytywanie...