Usagi Yojimbo - Początek. Księga 1 - Usagi Yojimbo Saga #1

Usagi Yojimbo - Początek. Księga 1
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

"Usagi Yojimbo: Początek" to dwuczęściowa seria zawierająca pierwsze tomy przygód królika ronina, poprzedzające historie zebrane w serii "Usagi Yojimbo Saga". Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. W tym tomie poznajemy Usagiego, a także jego mistrza Katsuichiego, który z młodego i niedoświadczonego adepta miecza uczynił prawdziwego wojownika. Dowiadujemy się, co wydarzyło się podczas bitwy na równinie Adachi. Usagi spotyka także łowcę nagród Gena, z którym jego droga jeszcze wiele razy się przetnie, oraz Zato-Ino – niewidomego mistrza miecza, którego wyróżnia doskonały węch.

"Usagi Yojimbo: Początek" to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Księga pierwsza zawiera materiały opublikowane w tomach: "Ronin", "Samuraj", "Droga wędrowca", "Spisek ryczącego smoka". Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Po czterech około 600-stronicowych wydaniach zbiorczych przygód Miyamoto Usagiego przyszedł czas na cofnięcie się do jego początków lub na rozpoczęcie niezwykłej wędrówki po feudalnej Japonii. Bez wchodzenia w licencyjne szczegóły – Stan Sakai stworzył dla Fantagraphics kilka części o króliku roninie, nim ten na dobre zagościł w Dark Horse Comics, i to właśnie od historyjek wydanych w tym drugim wydawnictwie rozpoczął Egmont. W marcu ukazał się pierwszy z dwóch tomiszczy "Usagiego... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Usagi Yojimbo - Początek. Księga 2
  #2 Usagi Yojimbo - Początek. Księga 2
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 1
  #3 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 1
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 2
  #4 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 2
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 3
  #5 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 3
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 4
  #6 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 4
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 5
  #7 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 5
Wczytywanie...