Usagi Yojimbo - Początek. Księga 2 - Usagi Yojimbo Saga #2

Usagi Yojimbo - Początek. Księga 2
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

"Usagi Yojimbo: Początek" to dwuczęściowa seria zawierająca pierwsze tomy przygód królika ronina, poprzedzające historie zebrane w serii "Usagi Yojimbo Saga". Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. Usagi wraca do rodzinnej wioski i ze zdziwieniem odkrywa, jak wiele się w niej zmieniło. Ronin znów spotka czarującą złodziejkę Kitsune, która bez skrupułów potrafi wykorzystać swój urok, żeby zdobyć kolejną sakiewkę, a także pozna przeszłość Gena – łowcy nagród o zaskakująco wrażliwym sercu. Będzie miał również okazję uczestniczyć w barwnym święcie latawców oraz pomóc duchowi bohaterskiego generała w zakończeniu rytuału seppuku.

"Usagi Yojimbo: Początek" to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Księga druga zawiera materiały opublikowane w tomach: "Samotny kozioł i koziołek", "Kręgi" i "Gen". Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Przez zawirowania związane z prawami wydawniczymi zaczęliśmy poznawać sagę o Usagim Yojimbo dopiero od historii pierwotnie zawartych w tomiku "Cienie śmierci". Dwie dodatkowe księgi, opatrzone podtytułem "Początek", uzupełniają cykl o wcześniejsze przygody uszatego ronina. Fabuła w drugiej części "Początku" zasługuje na miano gęstej i intensywnej, jeśli spojrzeć na nią przez pryzmat kreacji postaci. To właśnie w tym tomie Usagi nawiązuje nić porozumienia z Kitsune, Gen pokazuje swoją... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Usagi Yojimbo - Początek. Księga 1
  #1 Usagi Yojimbo - Początek. Księga 1
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 1
  #3 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 1
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 2
  #4 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 2
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 3
  #5 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 3
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 4
  #6 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 4
 • Usagi Yojimbo - Saga. Księga 5
  #7 Usagi Yojimbo - Saga. Księga 5
Wczytywanie...