Unicestwienie - Wojna Pajęczej Królowej #5

Unicestwienie
 • Autor
 • Autor tłumaczenia
 • Tytuł oryginału Annihilation
 • Data wydania 2006
 • Data wydania oryginału 1 czerwca 2004
 • ISBN 98-83-7418-089-4
 • Wydawnictwo ISA
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Ryld Argith, fechmistrz Melee-Magthere, jest gotowy na wszystko i nie spotkał jeszcze przeciwnika, któremu nie dorównywałby umiejętnościami. Ale podczas gdy Pajęcza Królowa nie może, lub nie chce, dać żadnego znaku swym wyznawcom, a społeczeństwo drowów chwieje się na krawędzi coraz głębszej przepaści, Rylda coraz bardziej pociąga kobieta, którą z kolei pragnie bogini. Lecz boginią tą nie jest Lolth. Kiedy fechmistrza zdradzi własne serce czy pójdzie za jego głosem jak człowiek, czy też oprze mu się jak drow?

Pozostałych czeka podróż przez bezlitosny przestwór bezdennej Otchłani. Na końcu podróży mają nadzieję spotkać samą Lolth. Choć udało im się przeżyć upadek Ched Nasad, wrogie knowania abolethów i przedrzeć się przez pełne demonów ruiny Myth Drannor, Podmrok okazał się jedynie dziecinną igraszką w porównaniu z chaotyczną nieskończonością Pajęczych Otchłani. Szukają prawdy, ale możliwe, że czeka ich tylko UNICESTWIENIE

Wojna Pajęczej Królowej wraca do domu.

MENZOBERRANZAN W RUINACH

Dla nieprzyjaciół drowów byłby to ostateczny triumf. Gdyby Miasto Pająków pogrzebały obojętne piaski wieczności, tysiące tańczyłyby na jego grobie, łącznie z wrogami potężniejszymi niż potrafią sobie wyobrazić nawet najbardziej podejrzliwi z jego mieszkańców. Ale Gromph Baenre, arcymag Menzoberranzan, nie dopuści do tego. Gdy nadejdzie czas, zaryzykuje wszystko, aby ocalić miasto i cywilizację, którą kocha bardziej niż jakikolwiek drow byłby skłonny przyznać.

Podczas gdy Menzoberranzan walczy o przetrwanie, topniejąca drużyna niedoszłych wybawców podróżuje przez bezkresne połacie multiwersum w poszukiwaniu bogini, która jest martwa albo po prostu odwróciła się od drowów. Może uda im się przeżyć tę podróż, ale czy przeżyją pobyt w Pajęczych Otchłaniach?

Piąta z epickiej serii sześciu powieści zrodzonych w płodnej wyobraźni R.A. Salvatore’a i wybranej grupy nowych, najbardziej obiecujących pisarzy gatunku. Razem z nimi odkryjcie najczarniejsze serca Faerunu i wyślijcie je do najgłębszego z piekieł.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Philip Athans swoimi literackimi wywodami w obu częściach "Wrót Baldura" zdecydowanie nie zachwycił. Dość powiedzieć, że widząc jego nazwisko na okładce piątego tomu "Wojny Pajęczej Królowej", zastanawiałem się, czy tytułowe unicestwienie czeka mój mózg, czy też jest to swoisty testament pisarza, którego dopadły hordy rozwścieczonych fanów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem dotychczasowe części trzymały wysoki poziom. Czego spodziewać się po "Unicestwieniu"? Przede wszystkim możemy... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Upadek
  #1 Upadek
 • Powstanie
  #2 Powstanie
 • Potępienie
  #3 Potępienie
 • Zagłada
  #4 Zagłada
Wczytywanie...