outpost2

Tytany

Tytany
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Titans
  • Data wydania 2 czerwca 2016
  • Data wydania oryginału 23 lutego 2016
  • ISBN 978-83-796-6023-0
  • Wydawnictwo IUVI
Ocena użytkowników
8 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Odkąd tytany pojawiły się w Detroit, świat Astrid Sullivana obraca się wokół tych pół koni, pół maszyn, które dosiadane przez dżokejów startują w morderczych i emocjonujących wyścigach. Wraz z najlepszą przyjaciółką dziewczyna spędza wiele godzin na torze. Fascynują ją nie tylko emocje związane z wyścigami, ale też to, jak bardzo te zaprogramowane, półmechaniczne stworzenia wydają się prawdziwe. Astrid marzy, by kiedyś dotknąć jednego z nich.…ale też trochę ich nienawidzi. Jej ojciec stracił wszystko na zakładach bukmacherskich. Dziewczyna widzi też przepaść między bogatymi dżokejami, których stać na kosztowne maszyny do jazdy, a jej przyjaciółmi i sąsiadami, którzy czasem ostatnie pieniądze stawiają w zakładach, licząc na łut szczęścia.

Ale kiedy Astrid ma szansę wystartować na jednym z tytanów w derbach, postanawia zaryzykować wszystko. Ponieważ dla dziewczyny stojącej po złej stronie toru wyścigi to coś więcej niż szansa na sławę i pieniądze. To także heroiczna walka o lepszą przyszłość.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Sukces kilku młodzieżowych książek fantastycznych sprawił, że kolejne ich serie wyrastają jak grzyby po deszczu. Wiadomo – jedne są lepsze, inne gorsze, niemniej jednak część staje się szybko bestsellerami i trudno nadążyć z przeczytaniem ich wszystkich. Ja miałem tak na przykład z cyklem "Ogień i Woda" Victorii Scott, dosyć świeżą dylogią, chwaloną na wielu internetowych portalach. Pozytywne opinie zachęciły mnie jednakże do sięgnięcia po najnowszą powieść pisarki pt. "Tytany". W końcu... czytaj dalej...

Wczytywanie...