outpost2

Śpiąca królewna. Pieprzony los kataryniarza

Śpiąca królewna. Pieprzony los kataryniarza
Ocena użytkowników
7 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Rafał A. Ziemkiewicz za nowelę "Śpiąca królewna" oraz powieść "Pieprzony los kataryniarza" otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Po raz pierwszy obydwa teksty można znaleźć w jednej książce.

"Śpiąca królewna"

OSTRE SŁOWA, CIĘTE RIPOSTY, FASCYNUJĄCA ROZGRYWKA KONCERNÓW I SŁUŻB SPECJALNYCH.

Terrorystyczny atak na konwój Ginkgo Foundation, z darami dla ubogich i chorą dziewczynką, którą uratować mają datki widzów telewizji DCI-6. Cząstka bezlitosnego świata głębokiej Rosji ukazana oczami kierownika ekspedycji, pozbawionego złudzeń Perhata.

"Pieprzony los kataryniarza"

BRUTALNA PRAWDA O MECHANIZMACH WŁADZY I KORUPCJI.

Robert, operator sieci komputerowej, były prawicowiec, aktualnie biznesmen, odkrywa plany dotyczące losów Polski – taka wiedza może zabić.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Książka "Śpiąca królewna. Pieprzony los kataryniarza" zawiera, jak sama nazwa wskazuje, dwa utwory. Oba zostały wydane ponad piętnaście lat temu i oba nagrodzono m.in. Zajdlem. Muszę szczerze przyznać, że z Ziemkiewiczem wcześniej nie miałem do czynienia. Uznałem więc, że należy wykorzystać nadarzającą się okazję, żeby zrecenzować jedne z pierwszych tekstów tego autora i sprawdzić, czy faktycznie jest tak niesamowity, jak o nim piszą i mówią. Ponadto rzut okiem na koncepcję rozwoju... czytaj dalej...

Wczytywanie...