riese

Sasha - Próba krwi i stali #1

Sasha
Autor: Joel Shepherd
Autor tłumaczenia: Jakub Steczko
Tytuł oryginału: A Trial of Blood and Steel. Sasha
Data wydania: 8 maja 2013
Data wydania oryginału: 2007
ISBN: 978-83-7686-175-3
Wydawnictwo: Jaguar
Ocena użytkowników 8,13 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena

Wystarczy jedna śmierć, by rozpętać wojnę...

Znakomita tetralogia fantasy porównywana przez krytyków do książek George'a Martina. "Próba krwi i stali" utrzymana jest w duchu realizmu - intryga jest wielowarstwowa, a bohaterowie osiągają swoje cele w walce, a nie za sprawą magicznych zdolności. Świat Sheperda, choć bliski światu feudalnemu znanemu z innych historii fantasy, obdarty jest z wszelkiego romantyzmu, choć, jak przyznaje sam autor, odsetek zgonów wśród bohaterów jest mniejszy niż w przypadku książek Martina.

Lanayin jest krajem podziałów. Z jednej strony hołdujący dawnym zasadom wyznawcy starego kodeksu Goeren-yai, z drugiej Varenthane, nowowiercy, politycy i szlachetnie urodzeni, którzy chcą odciąć się od korzeni. Gdy jeden z lordów zabija sąsiada, nie trzeba wiele, by odwieczny spór rozgorzał na nowo i pogrążył całe Lanayin w chaosie wojny.

Sashandra była kiedyś księżniczką Lenayin, wybrała jednak życie u boku Goeren-yai i naukę tradycyjnej sztuki walki, svaalverd. Jednak nawet mistrzostwo miecza nie zmienia jednego - Sasha jest córką króla i musi być gotowa, by stawić czoła nie tylko armiom, ale również intrygom, od których aż kipi dwór.

Książki z cyklu
  • Petrodor
    #2 Petrodor
  • Tracato
    #3 Tracato
  • Azyl
    #4 Azyl
Wczytywanie...