outpost2

Prawo krwi - Wojna Grzechu #1

Prawo krwi
Ocena użytkowników
3 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Od zarania dziejów anielskie zastępy Królestwa Niebios oraz demoniczne hordy Płonących Piekieł pogrążone były w wiecznym konflikcie o los całego Stworzenia. Teraz ta wojna objęła także Sanktuarium – świat ludzi.

Każda ze stron pragnie zdobyć ludzkość dla własnych celów. Siły dobra i zła toczą sekretną wojnę o dusze śmiertelników. Oto opowieść o Wojnie Grzechu – konflikcie, który już na zawsze zmieni przeznaczenie człowieka.

Trzy tysiące lat przed tym, jak mrok pochłonął Tristram, w niewielkiej wiosce nazwanej Seram mieszkał prosty farmer – Uldyzjan, syn Diomedesa. Nieoczekiwanie w życie Uldyzjana wkraczają siły, które raz na zawsze kładą kres jego spokojnej egzystencji. Zdumiony Uldyzjan staje się nagle centrum mrocznych wydarzeń. Niesłusznie obwiniany o brutalne morderstwo dwóch kapłanów zmuszony jest uciekać z rodzinnej wioski. Ku własnemu przerażeniu uświadamia sobie, że obudziła się w nim moc, o jakiej żadnemu człowiekowi się dotąd nie śniło. Musi zapanować nad przepełniającą go potęgą, zanim pochłonie ona całkowicie człowieczeństwo Uldyzjana.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Richard A. Knaak to autor dobrze znany fanom fantasy, zwłaszcza tym, którzy zagrywają się w produkcje Blizzarda. Być może nie wszyscy z was wiedzą – albo nie pamiętają – lawiny spekulacji sprzed kilku lat, zanim jeszcze ogłoszono oficjalnie rozpoczęcie prac nad "Diablo III", dotyczących powstającej trylogii "Sin War" i jej potencjalnego wpływu na nową odsłonę historii o Panu Grozy. Tytułowa Wojna Grzechu stanowiła podstawę fabularną pierwszych dwóch części gry (przede wszystkim pierwszej, o... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Smocze łuski
    #2 Smocze łuski
  • Fałszywy prorok
    #3 Fałszywy prorok
Wczytywanie...