wampir_maskarada

Opowieści z Dzikich Pól

Opowieści z Dzikich Pól
  • Autor
  • Data wydania 1 października 2004
  • Data wydania oryginału 1 października 2004
  • ISBN 978-83-7574-184-1
  • Wydawnictwo Fabryka Słów
Ocena użytkowników
6,88 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena

Brzęk szabel, błysk zbroi, pojedynki, kurhany, szubienice… Horror po sarmacku

"Kresy Rzeczypospolitej – zabójczo piękne i piekielnie groźne. Szczególnie dla tych, co szablą robić nie umieją… Kto stamtąd, choćby hultaj i zabijaka, rozmiłuje w sobie Czytelnika. Bo gdzie indziej szukać tak wytrwałych kochanków i tak zaciekłych pojedynków?

Od ponad stu lat monopol na wiek XVII posiada Henryk Sienkiewicz. Autor Trylogii tak zawłaszczył umysły rodaków, że trudno wyobrazić sobie inny obraz sarmackiej Polski. Na tym większe uznanie zasługuje Jacek Komuda, starający się odkłamać Sienkiewiczowską wizję epoki. W dodatku w niezwykle atrakcyjnej formie. Opowieści z Dzikich Pól nie są bowiem zbiorem opowiadań przygodowych, ale horrorów."

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Znienawidzona przez masy (ech, nauczyciele historii robią swoje...) Rzeczpospolita Szlachecka – lub, jak kto woli, Rzeczpospolita Obojga Narodów – powoli wraca do łask. I nie tylko dzięki Trylogii Sienkiewicza. Rynek wydawniczy jest ostatnio wręcz zasypywany dziełami autorów zafascynowanych kulturą sarmackiej Polski (chociażby „Charakternik" Piekary, „Gwiazdozbiór kata" Dębskiego czy „Za garść czerwońców" Forysia – to tylko najnowsze pozycje). Ale żaden z nich nie zdobył takiej popularności,... czytaj dalej...

Wczytywanie...