OKP Dolores, tom 3: Czerwony kryształ - OKP Dolores #3

OKP Dolores, tom 3: Czerwony kryształ
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Trzecia część opowieści z odległej przyszłości, gdy ludzkość dotarła do najdalszych planet. Była zakonnica Mony i najemnik Kash lecą na kraniec znanego kosmosu. Dokąd? Sami tego nie wiedzą, bo nie oni ustawili kurs autopilota okrętu pirackiego „Dolores”. Mony ćwiczy się w strzelaniu, opiekuje się Kashem, gdy ten ma ataki wywołane rassecką trucizną, a w wolnych chwilach próbuje zrozumieć, kim jest i dlaczego jej przeznaczenie ma się wypełnić na obrzeżach wszechświata. Nie wie, że jej śladem nadal podążają zarówno siły zbrojne Kościoła Nowych Pionierów, jak i flota żądnych bogactw bandytów. Na co liczą wszyscy ścigający dziewczynę? Wierzą, że Mony jest kluczem do odkrycia tajemnicy legendarnego skarbu – Czerwonego Kryształu, kamienia mającego być źródłem niezmierzonej mocy. Co czeka bohaterów na końcu drogi? Czy spotkają pirackiego generała McMonroe'a, który podobno odnalazł Czerwony Kryształ i stał się nieśmiertelny? Przed nami pełne kosmicznych walk i heroicznych pojedynków zakończenie opowieści o pogoni za mitycznym mirażem!

Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do słynnych opowieści o Lanfeuście z Troy.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

W pierwszych dwóch odsłonach "OKP Dolores" – "Ścieżce Nowych Pionierów" i "Sierotach z Fortu Messaoud" – Lyse i Didier Tarquin niechętnie udzielali odpowiedzi na pojawiające się pytania dotyczące przeszłości bohaterów i całego zamieszania związanego z okrętem pirackim, niecodziennym spadkiem, jaki otrzymała była zakonnica Mony. W trzecim tomie spodziewajcie się zatem pigułki informacji. "Sieroty z Fortu Messaoud" pozostawiły bohaterów i zarazem czytelników w niejasnej sytuacji. Tytułowy... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • OKP Dolores, tom 2: Sieroty z Fortu Messaoud
    #2 OKP Dolores, tom 2: Sieroty z Fortu Messaoud
Wczytywanie...