OKP Dolores, tom 2: Sieroty z Fortu Messaoud - OKP Dolores #2

OKP Dolores, tom 2: Sieroty z Fortu Messaoud
Ocena użytkowników
7.5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Druga część gwiezdnych przygód bohaterów pragnących odkryć tajemnicę legendarnego okrętu pirackiego. Wychowana w zakonie Kościoła Nowych Pionierów osiemnastolatka Mony dziedziczy statek wojenny, kiedyś należący do pirata McMonroe’a. Dziewczyna wraz z najemnym pilotem Kashem zostają ostrzelani przez flotę weteranów ostatniej wojny i muszą awaryjnie lądować na planecie, gdzie są wydobywane cenne kryształy do napędu pojazdów międzygwiezdnych. Byłą zakonnicę czeka pełna krwawych przygód podróż poprzez niebezpieczne rubieże kosmosu.

Dlaczego bohaterowie są ścigani przez weteranów, a jednocześnie dyskretnie strzeżeni przez elitarną Straż Kościelną? Mony będzie musiała znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, jeśli chce zachować życie i poznać sekret własnej przeszłości.

Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do słynnych opowieści o Lanfeuście z Troy.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Kiedy osiemnastolatka dziedziczy kosmiczny statek wojenny, może się spodziewać najrozmaitszych rzeczy, z wyłączeniem spokojnego życia spadkobierczyni. Zwłaszcza że ów okręt nie tak dawno należał do słynnego pirata. "OKP Dolores" opowiada o losach młodej Mony, która dotychczas wychowywała się w zakonie przynależącym do Kościoła Nowych Pionierów. Jej życie wywróciło się do góry nogami wraz z otrzymaniem statku wojennego, należącego dawniej do kapitana McMonroe'a. Dziewczynie nie było dane... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • OKP Dolores, tom 3: Czerwony kryształ
    #3 OKP Dolores, tom 3: Czerwony kryształ
Wczytywanie...