outpost2

Nóż w lodzie - Kroniki żelaznego druida #7

Nóż w lodzie
Ocena użytkowników
5,83 Średnia z 3 ocen
Twoja ocena

Siódma część bestsellerowych "Kronik Żelaznego Druida" autorstwa Kevina Hearne'a.

Przez niemal dwa tysiące lat po ziemi chodził tylko jeden druid – Atticus O'Sullivan. Teraz jest ich troje. Granuaile stała się już prawdziwą druidką, a on wyciągnął właśnie z Wyspy Czasu swojego archdruida. Choć Owenowi nieźle idzie odnawianie tatuaży dawnego ucznia i całkiem szybko oswaja się z takimi osiągnięciami magii technologicznej, jak telefony komórkowe i toalety, Żelazny Druid wcale nie jest pewny, czy ten szczwany lis będzie jego atutem podczas nieuchronnej walki z nordyckim bogiem Lokim, albo raczej... skaraniem boskim.

Czy troje druidów zdoła przejrzeć spisek przeciwko druidyzmowi? I jaką rolę odegrają lisy o zbyt dużej liczbie ogonów, hinduskie demony, Sherlock Holmes, zakochana w Rembrandcie selkie, Jezus Chrystus, a nawet pewien łososiolubny niedźwiedź z Alaski?

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Z Atticusem spotykamy się ponownie. Dokładnie siódmy raz. Poprzednie sześć tomów przejawiało tendencję spadkową – z dobrej, ba, naprawdę wyśmienitej rozrywki autor, Kevin Hearne, zboczył na zupełne manowce. W tej chwili popularna seria o druidzie znajduje się na pustyni, gdzie świeżych pomysłów jest tyle, ile zdatnej do picia wody. Spragniony wrażeń czytelnik nic tutaj nie znajdzie, ponieważ świetnie prosperujący cykl zamienił się w nijaką lekturę, której brakuje bodaj najważniejszej cechy –... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Na psa urok
  #1 Na psa urok
 • Zbrodnia i Kojot
  #4 Zbrodnia i Kojot
 • Kijem i mieczem
  #5 Kijem i mieczem
 • Kronika wykrakanej śmierci
  #6 Kronika wykrakanej śmierci
Wczytywanie...