wampir_maskarada

Nowicjuszka - Trylogia Czarnego Maga #2

Nowicjuszka
Ocena użytkowników
7,79 Średnia z 7 ocen
Twoja ocena

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła bezdomna dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd przygarnęła ją Gildia Magów jej życie zmieniło się nieodwracalnie – na lepsze czy gorsze?

Sonea wiedziała, że nauka w Gildii Magów nie będzie łatwa, ale nie liczyła się z niechęcią, jakiej doznaje ze strony pozostałych nowicjuszy. Jej szkolnymi kolegami są synowie i córki najpotężniejszych rodów w królestwie, którzy zrobią wszystko, żeby poniosła klęskę – nie licząc się z kosztami. Niemniej przyjęcie opieki Wielkiego Mistrza Gildii może dla Sonei oznaczać jeszcze marniejszy los. Albowiem Wielki Mistrz Akkarin skrywa sekret znacznie czarniejszy niż jego szaty.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Po przeczytaniu pierwszego tomu Trylogii Czarnego Maga w mojej głowie kreowało się przede wszystkim jedno pytanie: "Jak Sonea poradzi sobie w Gildii?". Kiedy zaś dotarłem do mety drugiego, powstało o wiele więcej pytań i każde z nich wydaje się jednakowo ważne. Moim zdaniem może to oznaczać, że autorka czuje się lepiej w tym co pisze, a na poszczególnych stronach widać, jak bardzo rozwinęła się pisarsko. Książka rozpoczyna się krótkim opisem Ceremonii Przyjęcia do Gildii grupy semestru... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Uczennica Maga
    #0 Uczennica Maga
  • Gildia Magów
    #1 Gildia Magów
  • Wielki Mistrz
    #3 Wielki Mistrz
Wczytywanie...