Mechaniczny - Wojny alchemiczne #1

Mechaniczny
Ocena użytkowników
8,63 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena

Zegarmistrzowie kłamią!

Zaraz po tym, jak naukowiec i zegarmistrz Christiaan Huygens stworzył w XVII wieku pierwszego Klakiera, Holandia powołała do życia mechaniczną armię. Nie trzeba było długo czekać, żeby legion mosiężnych piechurów pomaszerował na Westminster. Królestwo Niderlandów stało się supermocarstwem dzierżącym niepodzielną władzę w Europie.

Trzy stulecia później stan rzeczy nadal się utrzymuje. Jedynie Francja zawzięcie broni swoich przekonań, że każdy powinien mieć prawo do wolności, niezależnie czy zbudowany jest z ciała, czy mosiądzu. Po dziesięcioleciach zawieruchy wojennej Holandii i Francji udało się osiągnąć kruchy rozejm.

Ale jeden zuchwały Klakier o imieniu Jax nie może już dłużej znieść geas – niewolniczych więzi ze swoimi panami. Jak tylko nadarzy się okazja, wyciągnie mechaniczną rękę po wolność, a konsekwencje jego ucieczki zatrząsną fundamentami Mosiężnego Tronu.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Europa, XVII wiek. Holenderski wynalazca – Christiaan Huygens – wykorzystując alchemiczną wiedzę, opracowuje projekt mechanicznego człowieka, poddanej woli władców maszyny. Armia złożona z tysięcy nieznających bólu i strachu żołnierzy w szybkim czasie opanowuje całą Europę, a po pewnym czasie także część Ameryki. Klakierzy, bo tak nazywają się mechaniczni ludzie, poza obowiązkami wojskowymi, usługują także swoim "żywym" panom jako niewolnicy. Zacznijmy może od tego, w jakim uniwersum... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Powstanie
    #2 Powstanie
Wczytywanie...