Mass Effect 3: Cytadela

"Citadel" – to płatne rozszerzenie dla pojedynczego gracza, z fabułą wpakowująca komandora wprost w sieć intryg, która sięga aż do członków rady tytułowej Cytadeli. Dodatek ma także pogłębić relacje bohatera z towarzyszami z drużyny, rozwinąć watki romansowe i rozbudować stację o nowe lokacje (np. kasyno). Co ważne, to już ostatni produkt powstały z myślą o "Mass Effect 3", pożegnanie Bioware z komandorem Shepardem. Czy udane? Już dziś niektórzy z was będą mogli odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Mass Effect 3: Cytadela

Mass Effect 3 – ostatnie dwa DLC

Dodał: , · Komentarzy: 4

Tak to już bywa, "coś się kończy, coś się zaczyna". Kończy się na pewno eksploatacja ME3 przez Bioware, które postanowiło rozstać się z ostatnią częścią kosmicznej sagi, wydając dwa dodatki (oficjalny komunikat). Jeden przeznaczony dla trybu singleplayer, drugi dla multiplayer. Jeden płatny, drugi darmowy.

me 3, citadel

Pierwszy z nich – "Citadel" – to singlowe, płatne rozszerzenie, z fabułą pełną intryg, w które to nasz bohaterski protagonista na pewno się wplącze. "Spisek zatacza kręgi coraz szersze, jestem zupełnie poruszony" – mógłby pomyśleć Shep, bowiem członkowie rady są ponoć w tym umoczeni. Ale ciiicho, to spekulacje. A nas nie stać na proces.

Mass Effect 3: Cytadela

Fani "Mass Effect 3" są wprost zasypywani rozszerzeniami. Niedawno ukazała się "Omega", a producenci już dziś zdradzają pierwsze szczegóły o nowym fabularnym DLC, nad którym w tej chwili pracują.

mass effect 3

Co najważniejsze, scenariusz kolejnego dodatku powstaje ze współpracy aż ośmiu osób, co może zwiastować dwoma faktami – albo fabuła będzie świetna, albo kiepska ("Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść" – tyle, że tutaj jest ich osiem). Wśród scenarzystów jest Mac Walters, który przygotował fabułę podstawki. Następną, tak samo ważną wiadomością, jest to, że rozszerzenie stworzy BioWare Edmonton (producent dotychczasowych części), a nie Montreal, twórca "Omegi", a w przyszłości także "Mass Effect 4". W różnych zakątkach internetu można poczytać o niezbyt pozytywnych opiniach dotyczących "Omegi", więc fani mogą zacząć martwić się o przyszłość serii – czy czwórka okaże się tak dobra, jak poprzednie odsłony?

  • 1 strona
Wczytywanie...