Krzyż Południa. Rozdroża

Krzyż Południa. Rozdroża
  • Autor
  • Data wydania 30 czerwca 2010
  • Data wydania oryginału 30 czerwca 2010
  • ISBN 978-83-89595-63-8
  • Wydawnictwo Bellona
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Nazywali go Krzyżem Południa. Od doliny Manassas po rzekę Rappahannock był wszędzie tam, gdzie synowie Konfederacji, brudni, obdarci i głodni, ale całym sercem oddani Sprawie, stawali w polu przeciwko najeźdźcom w niebieskich kurtkach. Był mieczem sprawiedliwości pod Bull Run, aniołem zagłady we Fredericksburgu, nadzieją na przedpolu Gettysburga.

Naprawdę nazywał się Jeremiah Cross. Oto jego niezwykła historia…

Rok 1863. Konfederacka rebelia jest w ciągłym natarciu i, wygląda na to, nic nie stanie już na przeszkodzie generałowi Lee, by wywalczyć dla Południa upragnioną niepodległość. Tymczasem gdzieś w Georgii pojawia się czarnoskóry szaleniec, podający się za Boga. Bez trudu zyskuje poparcie uciśnionych niewolników i wraz z nimi pragnie zrealizować swój plan podbicia Południa. Powstrzymać go może tylko legendarny bohater Konfederacji – Jeremiah Cross.

To znaczy mógłby, ale plotki coraz częściej głoszą, że przebywa w niewoli.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Jakub Ćwiek to pisarz o ugruntowanej renomie na polskim rynku. Jego "Kłamca" należy do najpoczytniejszych rodzimych cyklów. Daleki jestem od zachwycania się przygodami Lokiego – to po prostu niezła, wciągająca literatura, która może się podobać, ale niewiele więcej. Czy nieco mniej znany "Krzyż Południa. Rozdroża" świadczy o utrzymywaniu formy, czy też może jej spadku? Albo wręcz przeciwnie – jest to najlepsze, acz niedocenione dzieło? Akcja przenosi nas w czasy wojny secesyjnej. Poznamy... czytaj dalej...

Wczytywanie...