Program na kwietniowe Spotkania z Fantastyką

2 minuty czytania

cytadela syriusza, spotkania, spotkania z fantastyką,

Fani gatunku fantastyki mieszkający w Lublinie lub okolicach mają nie lada szczęście! Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza zaprasza na wtorkowe Spotkania z Fantastyką! Wszystkie sesje odbywać się będą we wtorki w lokalu Stowarzyszenia przy ulicy Lwowskiej 12 i rozpoczynały o godzinie 18. Przewidziana godzina zakończenia to 22. Jesteście ciekawi co jest zaplanowane? Zapraszamy do rozszerzenia, gdzie umieściliśmy plan!

1 kwietnia: Gamifikacja – jak rzeczywistość staje się grą cyfrową?– dr Radosław Bomba (start: 18.30)

Gamifikacja opiera się na wykorzystaniu mechanizmów znanych z gier w praktykach społecznych, które wcześniej nie miały wiele wspólnego z grami i graniem. Proces ten w ostatnich latach stał się niezwykle dynamiczny i popularny. Gamifikacji podlega praca, edukacja, a nawet działania zbrojne. Dlatego też niektórzy twierdzą, że zjawisko to jest fenomenem charakterystycznym dla współczesne kultury. Gamifikacja jednak ma dużo starszą tradycję, dlatego też współczesne jej przejawy określam mianem gamifikacji 2.0. W swoim wystąpieniu zastanawiam się również nad potencjalnymi konsekwencjami procesów gamifikacyjnch, analizując konkretne przejawy i systemy gamifikujace, staram się określić możliwe drogi rozwoju tego fenomenu.

8 kwietnia: Ciekawostki z dziejów budowy nowoczesnej Japonii, czyli jak konfederacki CSS Stonewall stał się "Kotetsu" – pierwszym pancernikiem cesarskiej floty – Marcin "Indiana" Waciński

Nowoczesna Japonia rozpoczęła swój marsz ku potędze w drugiej połowie XIX w., a dzieje postępu technicznego w tym kraju, także w dziedzinie wojskowości, to niekiedy dość nieprawdopodobne historie. Miłośników wojny secesyjnej, steampunka i kultury Japonii zapraszam na wycieczkę do XIX w.

15 kwietnia: Sztuczna Inteligencja – czy to możliwe – Krzysztof "Celt" Nowacki

Temat sztucznej inteligencji funkcjonuje już od ponad pół wieku. I mimo początkowych wielkich nadziei oraz słynnego twierdzenia ojca SI – Alana Turinga, że do końca XX wieku uda się stworzyć program, który będziemy mogli określić tym mianem, niestety nie udało się go stworzyć. Niektórzy twierdzą, że jesteśmy już blisko osiągnięcia tego celu. Ale czy na pewno tak właśnie jest? Jakie trudności uniemożliwiają nam nadal osiągnięcie tego celu? A może jednak stoimy właśnie na progu stworzenia programu, który będzie wypełniał wszystkie założenia Sztucznej Inteligencji? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w czasie mojej prelekcji.

22 kwietnia: Miecze, katany, zbroje – mity i rzeczywistość – Ziemowit "Ziemek" Karłowicz

Na prelekcji prelegent opowie publiczności o najczęściej popełnianych przez pisarzy fantasy i autorów gier fabularnych błędach dotyczących opisów broni, zbroi i walki. Poza zwyczajowym „glanowaniem” Sapkowskiego poruszy także wiele innych, ciekawych i zazwyczaj ignorowanych problemów.

29 kwietnia: Filozofia w „Niebezpiecznych wizjach” – Sylwia "Arganthe" Wilczewska

Omówienie elementów filozoficznych zawartych w opowiadaniach składających się na "Niebezpieczne wizje" Harlana Ellisona w kontekście historii samej antologii i stojącej za nią koncepcji.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...