wampir_maskarada

Infoszok - Trylogia Skoku 225 #1

Infoszok
Ocena użytkowników
10 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Świat tak fantastyczny, jak Diuna i tak realny, jak najnowszy numer Wall Street Journal. Epoka myślących maszyn zakończyła się rzezią miliardów ludzi, zwaną „rewolucją autonomiczną”. Późniejsze lata kryzysu i niewyobrażalna nędza zabiły kolejne rzesze ludzkości.

Nastały nowe czasy. Bio-logika zrodziła nową cywilizację. Różnice między światem wirtualnym i rzeczywistym niemal całkowicie się zatarły. Najskuteczniejszą bronią są prezentacje produktów i hasła reklamowe. Najpopularniejszym biznesem – pisanie oprogramowania dla ludzkiej fizjologii. Ciało, umysł i soft stały się jednością.

Natch to młody, szalony i zachłanny rekin bio-logiki. Szef wspinającego się na szczyt feudkorpu, jeden z głównych graczy zbliżającej się rewolucji, która może przeorać świat jak jej poprzedniczki. Niepokojąca wizja świata, który na własne życzenie pozbywa się człowieczeństwa, zachowując najgorsze cechy rodzaju ludzkiego.

Jarosław Grzędowicz, autor „Pana Lodowego Ogrodu”

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Infoszok" to debiut książkowy amerykańskiego informatyka, Davida Louisa Edelmana. Już sam tytuł przyciąga uwagę, a blurb roznieca ciekawość rozpoczynając intrygę, która rozciąga się na ponad 400 stron lektury. Zwykle zadawane w recenzjach pytanie "czy warto" byłoby tu nie na miejscu – tu należy zapytać raczej o to, kiedy Infoszok się ziści? Pytanie takie samo nasuwa się już od pierwszych chwil czytania, gdy poznajemy świat wykreowany przez Edelmana. Przypatrując mu się bliżej, dostrzegamy... czytaj dalej...

Wczytywanie...