Heroes of Might & Magic V

Tydzień Herosów – Dzień #5

Dodał: , · Komentarzy: 7

Do wtóru własnego, gruźliczego kaszlu, który towarzyszy mojej rytualnej, jesiennej chorobie, czas na piąty dzień Tygodnia Herosów!

Dzisiaj zajmujemy się restauracją cyklu, już pod egidą nowego studia – "Heroes of Might and Magic V". Czy Ubisoft podołało i zachowało należyty szacunek, tworząc kolejną część cyklu uważanego przez wielu za kultowy? Przekonajcie się sami!

homm5

To oczywiście nie wszystko – mamy kolejny wywiad z twórcami "Might and Magic X" – kolejnej części klasycznego cyklu RPGów, których recenzje (konkretnie części szóstej i siódmej) możecie przeczytać na naszych łamach.

Czy to wszystko?! Nie! Jest też konkurs i wieści z frontu, gdzie turniej Herosów trwa w najlepsze! Więcej w rozszerzonej części newsa.

Heroes of Might & Magic V

CD-Projekt, dystrybutor Heroes of Might and Magic V na terenie Polski, poinformował o specjalnym gwiazdkowym prezencie dla wszystkich fanów serii Heroes of Might and Magic. Jak się bowiem okazuje nasza rodzima firma przygotowała polską wersję moda Dark Messiah, który pozwoli nam ponownie zanurzyć się w grze na ładnych kilka godzin.

Fabuła przeniesie nas do realiów znanych ze świata Dark Messiah of Might and Magic. Naszym zadaniem jest odbicie antycznego, a co za tym idzie, potężnego artefaktu – jednej z ostatnich relikwii, która ostała się po najpotężniejszym z Magów. Niestety przedmiot jest w posiadaniu Demonów, które ani myślą o jego oddaniu. Siły ciemności powoli zaczynają się wynurzać, a cała kraina wstrzymuje oddech przed nadchodzącymi wydarzeniami.

Przygoda jest całkowicie darmowa, wymaga tylko posiadania dodatku Dzikie Hordy. Nabywcy "Kolekcji Wszech Czasów" nie muszą się bawić w jej ściąganie, gdyż sam mod jest zintegrowany z instalatorem gry.

Heroes of Might & Magic V

Na stronie poświęconej Heroes of Migh and Magic pojawiły się wyniki pierwszego etapu wielkiego konkursu o serii HoMM. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie odpowiedzieć na 25 pytań odnoszących się do wszystkich pięciu części kultowej gry. Dwóch graczy zdobyło w tym etapie po 20 punktów i to oni właśnie prowadzą w rankingu.

Na czym polega etap drugi? Wedle słów organizatorów:

"Tym razem macie za zadanie stworzenie pracy związanej z Heroes. I to wszystko ;) Przyjmiemy każdą formę – obrazki, opowiadania, filmy, piosenki, zdjęcia – wszystko co tylko przyjdzie Wam do głowy :). Kiedy stworzycie pracę, wyślijcie ją formularzem dostępnym na stronie: homm5.gram.pl/konkurs."

Nie braliście udziału w części pierwszej? Nie przejmujcie się. Jeśli zdołacie olśnić jurorów swoimi pomysłami, możecie szybko nadrobić brakujące punkty! Życzymy powodzenia. ;)

Heroes of Might & Magic V

Jak poinformowała firma CD-Projekt, wyłączny dystrybutor gier Heroes of Might and Magic w Polsce, do rodzimych sklepów trafiło ekskluzywne, limitowane wydanie pięciu części tej kultowej serii. Nie lada gratka dla wszystkich kolekcjonerów oraz tych, którzy nie mieli absolutnie żadnej styczności z produkcjami ze świata Mocy i Magii.

Pełen skład pakietu:

 • Heroes of Might and Magic
 • Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars
 • Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty
 • Heroes of Might and Magic III: Restoration of Erathia
 • Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade
 • Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death
 • Heroes of Might and Magic IV
 • Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm
 • Heroes of Might and Magic IV: Winds of War
 • Heroes of Might and Magic V
 • Heroes of Might and Magic V: Kuźnia Przeznaczenia
 • Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy
Heroes of Might & Magic V

Miłośników gry Heroes of Might and Magic V i jego samodzielnego dodatku, Dzikich Hord, z pewnością ucieszy wydanie nowego patcha oznaczonego numerkiem 3.1.

Wprowadza on:

 • poprawki językowe do gry w wersji 3.1
 • edytor gry zaktualizowany do wersji 3.1
 • moduł Dark Messiah w języku polskim (wersja kinowa z napisami)

Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Heroes of Might & Magic V

Heroes of Might and Magic V Dzikie Hordy, to tytuł najnowszego dodatku. Gra ma się ukazać na rynku w styczniu 2008 roku. Dodatek ma być samodzielną grą, wydany także w pełnej polskiej wersji językowej. Jej sugerowana cena wynosi 59,90 zł.

Z powodu przedłużających się testów, gra nie zostanie wydana w tym roku. CD Projekt che mieć pewność że gracze otrzymają to na co czekają, beż błędów itp.

Heroes of Might & Magic V

Tańszy HoMM V

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od dziś przez 7 dni w sklepie gram.pl istnieje możliwość tańszego kupna gry Heroes of Might and Magic V w angielskiej wersji językowej. Cena ta wynosi 99.90 PLN. Skąd taka cena? Otóż musimy wykorzystać posiadane przez nas Wirtualne Pieniądze, wewnętrzną walutę gram.pl. Wirtualne Pieniądze dostajemy za zarejestrowanie gier wydanych przez CDProjekt. To już ostatnia taka okazja!

Heroes of Might & Magic V

Pracownik firmy CD-Projekt ujawnił na jej forum dyskusyjnym, kilka informacji na temat zawartości najnowszej łatki do "Herosów". Co prawda ciągle nie wiadomo kiedy nastąpi premiera długo oczekiwanego patch'a, jednakże skoro podano już konkretne fakty na jego temat, to można spodziewać się jej lada chwila.

Wszystkich oczekujących aktualizacji lub ciekawych zmian w stosunku do rozgrywki, zapraszamy pod ten adres.

Wczytywanie...