"Half-Life" i "Portal" w kinie?

J.J. Abrams nie może narzekać na brak czasu, skoro zajmuje się produkcją filmów z serii "Gwiezdnych wojen" i "Star Trek". Ale najwyraźniej dalej jemu mało, bo zamierza przenieść na ekrany kin hity studia Valve – Half-Life i Portal.

half life

Na razie firma Abramsa rozpoczęła rozmowy na temat współpracy z Valve, które dotychczas odrzucało wszelkie propozycje scenariuszy "Half-Life", uważając je z słabe, banalne, nic nie warte śmieci. O adaptacji tej fantastycznej gry mówiło się w Hollywood od ponad 10 lat! I prawdopodobnie dopiero za przyczyną Abramsa ona powstanie. Valve uważa, że on i jego zespół mogą przygotować ekscytujące scenariusze, więc są duże szanse, iż współpraca wypali, a gracze ujrzą na ekranach kin "Half-Life" i "Portal". To jednak nie koniec wieści, bo studio zamierza stworzyć z firmą Abramsa wspólną grę.

Tworzenie filmów na podstawie gier to spore wyzwanie, budzące do dziś duże wątpliwości. Obecnie trwają prace nad ekranizacją "Deus Exa", "Hitman", "Assassin's Creed", "Mass Effect" czy "World of Warcraft". Do tego być może dojdą "Half-Life" i Portal". Myślicie, że Arbams ma duże szanse na stworzenie godnego tytułu tych dwóch hitów? Co sądzicie o modzie na ekranizowanie gier?

Komentarze

0
Gość_Filmor* ·
Czy kojarzy ktoś coś wartego obejrzenia, stworzonego na podstawie gry i innego od filmów związanych z Final Fantasy? Jak zrobią coś z nazwą Half-Life w tytule i to nie będzie genialne to będę mordował wzrokiem...
0
·
A hitmana to już nie było?

mnie zastanawia jak można w 2h przekazać coś w co miliony ludzi grało kilka-kilkanaście dni, albo niekiedy nawet kilka miesięcy moim zdaniem nie da się usatysfakcjonować fanów tak "krótką" treścią jaką jest film. Dla osób niezwiązanych to może być nawet dobry film, ale fan zawsze będzie czuł niedosyt.
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Arcodes dnia czwartek, 7 lutego 2013, 17:37 napisał

A hitmana to już nie było?

Mają zrobić reebot. Czytałem o tym chyba w tym tygodniu

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...