riese
Filmy

World of Warcraft: Ekranizacja ma nowego scenarzystę

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: niedziela, 5 sierpnia 2012

Na fali popularności "World of Warcraft" powstała już seria książek, która w Polsce ukaże się w listopadzie nakładem Fabryki Słów. Czas więc na film!

world of warcraft

Sam Raimi miał wyreżyserować ekranizację "World of Warcraft", niestety z tej funkcji zrezygnował na rzecz "Oz: The Great and Powerful". Na razie nowego reżysera nie znaleziono, ale Legendary Pictures poinformowało o tym, że film ma nowego scenarzystę. Został nim Charles Leavitt, który ma na swoim koncie między innymi "Krwawy diament" i "K-PAX". Wcześniej te stanowisko miał piastować Robert Rodat znany z "Szeregowca Ryana", "Patrioty i "Thora".

Bardzo zadowolony z powstawania ekranizacji "World of Warcraft" jest prezes Activision Blizzard – Bobby Kotick. Stwierdził, że ten projekt jest dla niego tak ważny jak dla Blizzarda i jest nim bardzo podekscytowany.

Film może nie będzie wybitny, ale przyznam się, że mnie zainteresował. Uwielbiam wszelkie pozycje fantasy i zaciekawiło mnie, jak zostanie przedstawiony w ekranizacji świat "World of Warcraft".

Komentarze

Bishin · niedziela, 5 sierpnia 2012, 13:19
0
WoW ma olbrzymi potencjał na egranizację. Bez trudu mógłby w fantastyce filmowej osiągnąć tyle co Gra o Tron czy Władca Pierścieni, ale tu potrzebny jest reżyser z pasją. I pieniądze, i to duże.

Wątpię aby egranizacja WoWa była co najmniej w połowie tak dobra jak gra.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...