droga_miecza

„Złote Maliny” rozdane!

2 minuty czytania

ostatni władca wiatru

Jak zwykle w cieniu „najgorętszej nocy w roku”, jaką jest gala rozdania Oskarów, odbywa się impreza niemniej medialna i ważna dla światowej kinematografii – wręczenie nagród „Złotych Malin”. Sobotni wieczór jest zawsze przeznaczony dla tych najgorszych tytułów, największych rozczarowań i najżałośniejszych kreacji aktorskich. Trzeba mieć prawdziwy talent, aby stworzyć takie dzieło, które wywoła u człowieka całą paletę emocji – uśmiech politowania, załamanie nerwowe, bezsilność, uczucie niedowierzania i nabicia w butelkę. Nie ma najmniejszej wątpliwości – filmy złe do szpiku kości zwyczajnie zasługują na swoją galę i może tylko cieszyć, że od ponad trzydziestu lat istnieje taka marka jak „Złota Malina”.

Dobra, do rzeczy. Niezaprzeczalnym zwycięzcą tegorocznej imprezy jest M. Night Shyamalan i jego „Ostatni Władca Wiatru”. Pomyśleć, że ten pan stoi za znakomitym „Szóstym zmysłem” i „Niezniszczalnym”, a na przełomie wieków był uważany za jednego z wizjonerów kinematografii. Los bywa naprawdę przewrotny, a sam film zgarnął w sumie pięć statuetek, w tym trzy „najbardziej prestiżowe” – za najgorszy film, reżyserię oraz scenariusz.

Najmierniejszym aktorem został Ashton Kutcher, a za najbardziej denną kreacje wśród pań uznano słynny kwartet z „Seksu w wielkim mieście 2”. Co ciekawe i zaskakujące, całkowitą „porażkę” odniosła kolejna cześć sagi Zmierzch – „Zaćmienie”. Pomimo dziewięciu nominacji, film zgarnął tylko jedną statuetkę (dla Jacksona Rathbone’a, choć i w tym przypadku dopomogła mu rola w „Ostatnim Władcy Wiatru”). Czyżby długo oczekiwany progres serii? W oczach krytyków, z pewnością.

złota malina

Lista zwycięzców:

  • Najgorszy film: „Ostatni Władca Wiatru”.
  • Najgorszy aktor: Ashton Kutcher („Pan i Pani Kiler”, „Walentynki”).
  • Najgorsza aktorka: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis i Cynthia Nixon („Seks w wielkim mieście 2”).
  • Najgorszy aktor drugoplanowy: Jackson Rathbone („Ostatni Władca Wiatru”, „Zaćmienie”).
  • Najgorsza aktorka drugoplanowa: Jessica Alba („The Killer Inside Me”, „Poznaj naszą rodzinkę”, „Maczeta”, „Walentynki”).
  • Największe nadużycie 3D w kinie: „Ostatni Władca Wiatru”.
  • Najgorsza ekranowa para/ekipa: obsada „Seksu w wielkim mieście 2”.
  • Najgorszy reżyser: M. Night Shyamalan („Ostatni Władca Wiatru”).
  • Najgorszy scenariusz: „Ostatni Władca Wiatru”.
  • Najgorszy prequel, remake, rip-off lub sequel: „Seks w wielkim mieście 2”.

Pełną listę nominacji znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze

0
·
Oskary są nadmuchane. Jak kocham Seks w Wielkim Mieście, tak muszę przyznać, że 2 była koszmarna i niewiele w niej zostało z SATC. ;p

Dodaj komentarz

Wczytywanie...