Disney kręci w Polsce

1 minuta czytania

disney kręci w polsce

Disney to korporacja, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znamy ich dzieła – czy to klasyki, czy najnowsze produkcje. Obserwacja posunięć firmy ma w nawyku prowadzić do często zaskakujących, a czasem dziwnych informacji. Na pewno można do nich zaliczyć plany kręcenia produkcji w Polsce.

Zgodnie z wiadomościami dostarczanymi przez Dziennik Bałtycki i Festiwal Filmów Kaszubskich twórcą scenariusza jest Mirosław Pepka, który prośbę o napisanie go otrzymał w lutym zeszłego roku. Projekt spotkał się z akceptacją i dostał zielone światło. Na stanowisko reżysera został wybrany Filip Bajon, zaś w produkcji ma pomagać firma Trefl Film.

O produkcji na razie wiadomo niewiele. Fabuła ma się rozgrywać na Helu w XV wieku i ma to być film animowany używający technologii ze "Shreka". Zdjęcia mają być kręcone na Kaszubach (podobno z racji niższych kosztów) z udziałem takich osób jak Tomasz Witkowski, Marek Skrobecki oraz Jan Kaczmarek. Początek zdjęć jest planowany na 13 lipca, tak więc efekt finalny będzie możliwy do zobaczenia najwcześniej w 2022 roku.

Źródło: flarrow.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...