Jane Austen zaatakowało zombie!

1 minuta czytania

plakat

Kiedy w 2009 roku Seth Grahame-Smith stworzył powieść "Duma i uprzedzenie i zombie" wielu fanów Jane Austen patrzyło na to z niedowierzaniem. W tym ja, bo do dzisiaj twierdzę, że biedna Jane zaczęła się wtedy przewracać w grobie. Później gruchnęła wiadomość, że powstanie film na bazie tej dziwacznej powieści. Teraz możemy już z pewnością twierdzić, że go nie unikniemy. W rozszerzeniu newsa znajdziecie wszystkie szczegóły. Możecie też zobaczyć plakat i najnowszy zwiastun produkcji.

Film ma trafić do kin w Wielkiej Brytanii 11 lutego 2016 roku.

W obsadzie znaleźli się: Lily James (Downton Abbey), Matt Smith (Doctor Who), Sam Riley (Maleficent), Jack Huston (Boardwalk Empire), Bella Heathcote (The Rewrite), Douglas Booth (The Riot Club), Suki Waterhouse (Love, Rosie), Charles Dance (Game Of Thrones) i Lena Headey (Game Of Thrones).

Dziewiętnastowieczną Anglię dopadła plaga zombie. Zadziorna bohaterka Elizabeth jest mistrzynią sztuk walki i uzbrojenia. Ona i pan Darcy muszą odłożyć na bok osobiste i społeczne uprzedzenia, zjednoczyć siły na polu bitwy, aby przegnać z kraju krwiożercze zombie oraz zrozumieć, że naprawdę się kochają.

Będziecie oglądać?

Komentarze

0
·
Taka dobra klasyka tak zniszczona przez pop-papkę. Smutne. Jestem ciekaw, kto sprzedał prawa do historii Austen, powinien zapłacić karę moralnie i finansowo.
0
·
Nikt nie sprzedał. Wygasają po czasie. Żadnego Kowala-Grahamka nie byłoby na nie stać. U nas też na fali tej mody ktoś poszczuł Barykę zombiakami.
0
·
Poza tym wydaje mi się, że do parodii nie trzeba mieć praw autorskich, tylko do historii bazujących na tej pierwszej jak np. fanfiki, bo parodia Pottera istnieje, a Rowling ogólnie słynie z tego, że nie wyraża zgody na wydawanie takich pseudo-potterowych rzeczy. Tak czy inaczej jak dla mnie to dość przerażające, myślałam, że Bollywood to szczyt dziwnych przemian Jane, ale jak widać wcale nie.
0
·
To nie parodia. Tam przeplatają się autentyczne i dopisane fragmenty.
0
·
https://www.copyrights..._copyright_law

W brytyjskim prawie najwidoczniej można stworzyć parodię bez posiadania praw. Smutne, że zrobiono tak nieporadną parodię, która nawet nie bawi i nic nie przekazuje. ;(

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...