Dzień tryfidów / Poczwarki

Dzień tryfidów / Poczwarki
Ocena użytkowników
8,25 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena

Dwie klasyczne powieści brytyjskiego pisarza Johna Wyndhama, obie pokazują postapokaliptyczną Ziemię i kondycję człowieka w chwili zagrożenia całego gatunku.

DZIEŃ TRYFIDÓW

Sfilmowana w 1963, a w 2009 powstał serial TV.

Ludzkość wyhodowała drapieżną roślinę, potrafiące poruszać się tryfidy. Pech chce, że w wyniku przejścia przez niezwykły rój meteorów ludzkość zapada na ślepotę i zdana jest na łaskę tych nielicznych, którzy wzrok zachowali, a także na szybko rozmnażających się tryfidów.

POCZWARKI

Inna katastroficzna powieść. Akcja dzieje się w Ameryce Północnej na Labradorze, sześć wieków po Cierpieniu, które zesłał Bóg na Starych Ludzi. Niewielka kraina ze wszystkich stron otoczona jest złym krajem, a mutacje niszczą plony, ulega im też wielu ludzi. Ludzie obdarzeni przez los wyglądem dalekim od boskiego wizerunku, znikają z kolonii.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

„Dzień Tryfidów” jest pierwszym opublikowanym utworem Johna Wyndhama po II wojnie światowej. Wydana w 1951 roku książka to dojrzała próba powrotu brytyjskiego autora na prozatorski rynek. Artysta wyszedł z tego sprawdzianu obronną ręką – uzyskał uznanie w oczach krytyków i poparcie nie tylko angielskich czytelników. „Dzień Tryfidów” otworzył przed pisarzem drogę do kariery i sławy. W niedługim czasie po powtórnym debiucie, John Wyndham stał się jednym z najbardziej popularnych pisarzy w Anglii.... czytaj dalej...

Wczytywanie...