wampir_maskarada

Dom Derwiszy. Dni Cyberabadu

Dom Derwiszy. Dni Cyberabadu
Ocena użytkowników
9,67 Średnia z 3 ocen
Twoja ocena

Dom Derwiszy

Stambuł, Królowa Miast, budzi się z krzykiem. W hałasie budzącego się miasta wybuch przechodzi niemal niezauważony. Głuchy trzask. Potem cisza.W sennej dzielnicy Eskiköy stoi dawny dom wirujących derwiszy Mistrza Adema. W ciągu pięciodniowej fali upałów w Stambule, życie sześciorga bohaterów splata się w historię o korporacyjnych knowaniach i machinacjach, islamskim mistycyzmie, intrydze politycznej i gospodarczej, tajemnicach dawnego imperium osmańskiego, nowym, przerażającym zagrożeniu terrorystycznym oraz nanotechnologii mogącej potencjalnie odmienić życie wszystkich mieszkańców Ziemi.

Dni Cyberabadu

Dni Cyberabadu to triumfalny powrót do Indii roku 2047, nowego, prężnego supermocarstwa mającego półtora miliarda mieszkańców, w epoce sztucznych inteligencji, suszy wywołanej zmianami klimatycznymi, wojen o wodę, osobliwych nowych płci, genetycznie ulepszonych dzieci, starzejących się dwukrotnie wolniej od zwykłych ludzi, i ludności, w której mężczyzn jest czterokrotnie więcej niż kobiet. Same Indie rozpadły się tu na kilkanaście państw, od Kerali, po górne dopływy Gangesu w Himalajach.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Książki tyczące się niedalekiej przyszłości zawsze okraszone są ogromnym rozwojem technologicznym, występowaniem sztucznej inteligencji, prawie bądź już równiej człowiekowi, konfliktom zbrojnym o surowce oraz... dominacją amerykańskiej popkultury. Takie wyobrażenie spowodowane jest zapewne faktem, że większość autorów fantastyki jest Amerykanami, tam powstał również największy przemysł filmowy zalewający nas jankeskim stylem życia. I w końcu panuje przecież przekonanie, że USA jest dominującym,... czytaj dalej...

Wczytywanie...