outpost2
Disco Elysium
disco elysium

Aż chce się napisać… W KOŃCU!

Doskonałe wieści dla wszystkich graczy, którzy od dawna chcieli ograć jednego z lepszych cRPG ostatnich lat, ale na przeszkodzie stawał im na tym brak rodzimej lokalizacji. Biorąc pod uwagę olbrzymią ilość tekstu, który nierzadko ociera się o poetyckość i kwiecistość wypowiedzi, był to nawet problem dla pasjonatów, którzy zazwyczaj nie kręcili nosem na brak polonizacji.

O polską wersję zadba rodzimy dystrybutor gry – Koch Media. Specjalna łatka zadebiutuje 9 grudnia, czyli w dniu premiery pudełkowej wersji gry. Choć fizyczne wydanie produkcji zaliczyło prawie miesięczny poślizg, to wydaje się, że ogłoszenie debiutu polskiej lokalizacji powinno skutecznie udobruchać zainteresowanych graczy i zachęcić ich do ewentualnego zakupu.

Disco Elysium
disco elysium – final cut

Pod koniec miesiąca miłośnicy konsol w końcu będą mogli zanurzyć się w deliryczny świat “Disco Elysium”. Oprócz wsparcia związanego ze sterowaniem kontrolerem, a także audio-wizualnymi smaczkami możliwymi dzięki dobrodziejstwu platform nowej generacji, posiadacze PlayStation 4 i 5 otrzymają szereg słodkich nowości – jak pełne udźwiękowienie dialogów czy niespotykane wcześniej misje i lokacje.

Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać zakupu lub czują się po prostu niezdecydowani, redakcja PlayStation Access przyszykowała specjalny materiał opisujący najważniejsze elementy gry, a także prezentujący fragmenty rozgrywki prosto z wersji na PlayStation 5.

Disco Elysium
disco elysium – final cut

Już 30 marca jeden z lepszych, izometrycznych cRPG ostatnich lat – “Disco Elysium” – trafi na PlayStation 4 i 5. Nie będzie to jednak zwykła premiera, gdyż tytuł obok doskonałego rdzenia, otrzyma szereg dodatków i usprawnień dedykowanych tej wersji.

“The Final Cut” został dostosowany do możliwości współczesnych kontrolerów. Dodatkowo gracze będą mogli cieszyć się pełnym udźwiękowieniem dialogów, nowymi zadaniami i lokacjami, a także niespotykanymi wcześniej postaciami. Tytuł na PlayStation 5 ma hulać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, a także z dopracowanym dźwiękiem, dzięki dobrodziejstwu silnika Tempest Engine.

Disco Elysium
disco elysium

Co mogą zrobić twórcy jeżeli ich gra okazuje się hitem i przynosi im krociowe zyski? Oczywiście wydać jej ulepszoną wersję, sprawić, aby ideał, który wymarzyli sobie w głowie stał się jeszcze bardziej realny... i dostępny dla posiadaczy podstawowej wersji za darmo. Więc lepiej zgarnijcie ją, gdy jest na promocji.

Disco Elysium

Studio ZA/UM zdecydowanie nie leniuchuje i intensywnie promuje swoją debiutancką markę, która pozwoliła im przebić się na światowe salony. Jak doskonale wiemy zespół obecnie pracuje nad konsolowymi wydaniami “Disco Elysium”, a także przetłumaczeniem gry na szereg innych języków (w tym, całkiem możliwe, na język polski). Natomiast dziś dowiedzieliśmy się, że studio podpisało umowę z firmą produkcyjną dj2 Entertainment, która to zajmie się stworzeniem pełnoprawnego serialu telewizyjnego opartego o ten intrygujący świat.

disco elysium

Na ten moment wiadomo niewiele więcej na temat projektu, bo jest on na bardzo wczesnym etapie przygotowań. Dopiero pod koniec roku zostanie wybrany scenarzysta serialu i zostaną rozpatrzone ewentualne ścieżki, w które mogłaby pójść fabuła widowiska. Trudno więc nawet powiedzieć, czy fabuła będzie kręcić się wokół wydarzeń i bohaterów zawartych w grze, czy też zostanie wykorzystane tylko uniwersum tytułu.

Disco Elysium

Studio ZA/UM nie należy do największych, lecz za pośrednictwem genialnego “Disco Elysium”, które było zdecydowanie najbardziej pozytywnym zaskoczeniem zeszłego roku, zyskało sobie wielu oddanych fanów. Estończycy nie zamierzają zakładać ciepłych kapci, wzajemnie poklepywać się po plecach i delektować sukcesem, tylko ostro pracują nad tym, aby ich dzieło poznało jak największe grono pasjonatów.

disco elysium

Informowaliśmy o pracach nad wersjami konsolowymi, w tym tej na Nintendo Switch, ale to nie znaczy, że edycja na PC idzie w odstawkę i nie jest już więcej wspierana. Wprost przeciwnie – twórcy wypuścili właśnie łatkę optymalizującą grę, a tym samym obniżającą wymagania sprzętowe i pozwalającą cieszyć się rozgrywką nawet na dość leciwych specyfikacjach.

Disco Elysium

Debiutancka gra małego estońskiego studia ZA/UM niespodziewanie okazała się jedną z najlepszych produkcji poprzedniego roku. Przy okazji z gracją zdobyła koronę najlepszego cRPG AD 2019, a sposób prowadzenia narracji zyskał ogromne uznanie zarówno krytyków, jak i samych graczy. Nie dziwi zatem, że developerzy kują żelazo póki gorące i w pocie czoła starają się dać możliwość ogrania produkcji jak największej rzeszy pasjonatów gatunku.

disco elysium

Aleksander Rostov, dyrektor artystyczny studia, oficjalnie ujawnił, że firma poświęca teraz większość energii na przeniesienie “Disco Elysium” na pozostałe trzy wiodące platformy – PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wtóruje mu główna scenarzystka, Helen Hindpere, która szczerze stwierdza, że gra trafi na konsole “już wkrótce”. Szczegółów póki co nie znamy, lecz twórcy dyskretnie dają do zrozumienia, że dowiemy się o nich także niedługo.

Disco Elysium

Znamy datę premiery Disco Elysium

Dodał: , · Komentarzy: 1

Studio ZA/UM trochę w stylu nieoczekiwanej porannej wizyty mało sympatycznych panów w czarnych kominiarkach, postanowiło w końcu zdradzić datę premiery "Disco Elysium". Ten nietypowy projekt, długo wyczekiwany przez wszystkich pasjonatów klasycznych gier fabularnych, już 15 października pozwoli nam wcielić się w skórę doświadczonego gliniarza, który jednak od dawna przegrywa walkę z nałogami i pokusami. Od nas będzie zależało, czy w natłoku spraw trafiających na jego biurko, przywrócimy mu dawną chwałę i będziemy stanowić chlubę dla munduru, czy też stoczymy się na samo dno, działając w sposób brudny, niemoralny i biorąc w łapsko ile wlezie.

disco elysium

Otwarty świat, klimatyczna oprawa graficzna z izometrycznym widokiem, intrygująca narracja, rozbudowane drzewko postaci oraz maaaaaasa dylematów moralnych, to coś co RPG'owe tygryski lubią najbardziej. W "Disco Elysium" tych elementów nie zabraknie, co zapowiadają sami twórcy w najnowszym zwiastunie produkcji.

Disco Elysium

Produkowane przez Zaum Studio "No Truce with the Furies" dostało nowy wspaniały tytuł – "Disco Elysium". Powód zmiany nazwy nie jest nam znany, ale trzymamy rękę na pulsie i w przypadku ujawnienia jakichś informacji opublikujemy je.

no truce with the furies

"Disco Elysium" jest rewolucyjną mieszaniną izometrycznej gry cRPG i opowieści detektywistycznej osadzonej w unikalnym uniwersum urban fantasy.

Wczytywanie...