bitwa_blizniakow
Disco Elysium

Studio ZA/UM zdecydowanie nie leniuchuje i intensywnie promuje swoją debiutancką markę, która pozwoliła im przebić się na światowe salony. Jak doskonale wiemy zespół obecnie pracuje nad konsolowymi wydaniami “Disco Elysium”, a także przetłumaczeniem gry na szereg innych języków (w tym, całkiem możliwe, na język polski). Natomiast dziś dowiedzieliśmy się, że studio podpisało umowę z firmą produkcyjną dj2 Entertainment, która to zajmie się stworzeniem pełnoprawnego serialu telewizyjnego opartego o ten intrygujący świat.

disco elysium

Na ten moment wiadomo niewiele więcej na temat projektu, bo jest on na bardzo wczesnym etapie przygotowań. Dopiero pod koniec roku zostanie wybrany scenarzysta serialu i zostaną rozpatrzone ewentualne ścieżki, w które mogłaby pójść fabuła widowiska. Trudno więc nawet powiedzieć, czy fabuła będzie kręcić się wokół wydarzeń i bohaterów zawartych w grze, czy też zostanie wykorzystane tylko uniwersum tytułu.

Disco Elysium

Studio ZA/UM nie należy do największych, lecz za pośrednictwem genialnego “Disco Elysium”, które było zdecydowanie najbardziej pozytywnym zaskoczeniem zeszłego roku, zyskało sobie wielu oddanych fanów. Estończycy nie zamierzają zakładać ciepłych kapci, wzajemnie poklepywać się po plecach i delektować sukcesem, tylko ostro pracują nad tym, aby ich dzieło poznało jak największe grono pasjonatów.

disco elysium

Informowaliśmy o pracach nad wersjami konsolowymi, w tym tej na Nintendo Switch, ale to nie znaczy, że edycja na PC idzie w odstawkę i nie jest już więcej wspierana. Wprost przeciwnie – twórcy wypuścili właśnie łatkę optymalizującą grę, a tym samym obniżającą wymagania sprzętowe i pozwalającą cieszyć się rozgrywką nawet na dość leciwych specyfikacjach.

Disco Elysium

Debiutancka gra małego estońskiego studia ZA/UM niespodziewanie okazała się jedną z najlepszych produkcji poprzedniego roku. Przy okazji z gracją zdobyła koronę najlepszego cRPG AD 2019, a sposób prowadzenia narracji zyskał ogromne uznanie zarówno krytyków, jak i samych graczy. Nie dziwi zatem, że developerzy kują żelazo póki gorące i w pocie czoła starają się dać możliwość ogrania produkcji jak największej rzeszy pasjonatów gatunku.

disco elysium

Aleksander Rostov, dyrektor artystyczny studia, oficjalnie ujawnił, że firma poświęca teraz większość energii na przeniesienie “Disco Elysium” na pozostałe trzy wiodące platformy – PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wtóruje mu główna scenarzystka, Helen Hindpere, która szczerze stwierdza, że gra trafi na konsole “już wkrótce”. Szczegółów póki co nie znamy, lecz twórcy dyskretnie dają do zrozumienia, że dowiemy się o nich także niedługo.

Disco Elysium

Znamy datę premiery Disco Elysium

Dodał: , · Komentarzy: 1

Studio ZA/UM trochę w stylu nieoczekiwanej porannej wizyty mało sympatycznych panów w czarnych kominiarkach, postanowiło w końcu zdradzić datę premiery "Disco Elysium". Ten nietypowy projekt, długo wyczekiwany przez wszystkich pasjonatów klasycznych gier fabularnych, już 15 października pozwoli nam wcielić się w skórę doświadczonego gliniarza, który jednak od dawna przegrywa walkę z nałogami i pokusami. Od nas będzie zależało, czy w natłoku spraw trafiających na jego biurko, przywrócimy mu dawną chwałę i będziemy stanowić chlubę dla munduru, czy też stoczymy się na samo dno, działając w sposób brudny, niemoralny i biorąc w łapsko ile wlezie.

disco elysium

Otwarty świat, klimatyczna oprawa graficzna z izometrycznym widokiem, intrygująca narracja, rozbudowane drzewko postaci oraz maaaaaasa dylematów moralnych, to coś co RPG'owe tygryski lubią najbardziej. W "Disco Elysium" tych elementów nie zabraknie, co zapowiadają sami twórcy w najnowszym zwiastunie produkcji.

Disco Elysium

Produkowane przez Zaum Studio "No Truce with the Furies" dostało nowy wspaniały tytuł – "Disco Elysium". Powód zmiany nazwy nie jest nam znany, ale trzymamy rękę na pulsie i w przypadku ujawnienia jakichś informacji opublikujemy je.

no truce with the furies

"Disco Elysium" jest rewolucyjną mieszaniną izometrycznej gry cRPG i opowieści detektywistycznej osadzonej w unikalnym uniwersum urban fantasy.

Disco Elysium
no truce with the furies

Ponad pół roku minęło od naszej ostatniej zapowiedzi gry estońskiego studia ZA/UM, „No Truce With The Furies”. Produkcja, która zdążyła zrobić już sporo zamieszania w światku niezależnych gier cRPG, bez wątpienia może być obecnie nazwana jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego gatunku. „No Truce With The Furies” przedstawiana jest jako produkcja humorystyczna, świadoma swojej własnej konwencji i bawiąca się oczekiwaniami wobec gry cRPG. Do niedawna jednak światła dziennego nie ujrzały żadne nowe informacje – aż do chwili, gdy gra zadebiutowała na serwisach Steam oraz Humble Bundle. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że przedsprzedaż „No Truce With The Furies” ruszy jesienią 2017 roku. W sieci pojawił się też oficjalny opis produkcji, jego tłumaczenie znajdziecie w rozwinięciu.

Disco Elysium
no truce with the furies

Pół roku temu pisaliśmy o zapowiedzi "No Truce for Furies", CRPG-ie skupiającym się na byciu parszywym gliną, procedurach śledczych i kimś komu całkowicie nie wiedzie się w życiu. Od tego czasu gra przeszła kilka zmian. Najbardziej w oczy rzuca się zmiana tytułu, przełożenie premiery na przyszły rok oraz przemianowanie studia na ZA/UM. Jeżeli z tego powodu jest wam smutno nie martwcie się. Wyrozumiali twórcy wrzucili do sieci teaser ukazujący urodę szaty graficznej produkcji. Film znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Disco Elysium

Estońskie niezależne studio Fortress Occident zapowiedziało swój pierwszy projekt, którym będzie izometryczny RPG pt. "No Truce for Furies". Tytuł ukaże się jeszcze w roku 2016 – wyłącznie w wersji na PC. Jeśli wierzyć zapowiedziom autorów, gra przeniesie nas do nadmorskiego miasta Revachol, do świata, który łączy fantastykę i klimaty retro-technologiczne.

no truce for furies
  • 1 strona
Wczytywanie...